Hilfe, hilfe pry winterhilfe

Jeden darek od znameho z pudy

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů:Winterhilfe (3 názorů), Porcelanové figurky (2 názorů)
medis: Winterhilfe, Kapsa: Winterhilfe, mylan: Porcelanové figurky, dynamo: Winterhilfe, jelda80: Porcelanové figurky

Fotografie

2 hlasy
2 hlasy
zobrazeno:
276x,
komentářů:
11,
nálezce:
Fidla23 Fidla23
vyfotografováno:
11. února,
vloženo:
11. února

Komentáře

Zdá se to být jako motiv z USA, ale bude to asi opravdu ta Winterhilfka, a to předeším už proto, protože to místní borci zcela bezstarostně a bez jakéhokoli dohledávání do Winterhilfek hned zařadili.

Tady někdo našel totéž (první řada!) - www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/konecne-docela-docisteno-150351/

Dik a nekdy se ozvi . Jezdim ted do niziny

toto winterhilfe není , v edici pohádkové postavy z roku 1942 nic takového není. jak píše cobasio , asi těžko by americký simbol byl na winterhilfe.

Bylo to v tašce plné winterhilfek , které jsou nakopané z jednoho velkého smeťáku tady u nás:-) A bylo to tam, takže to má spojitost s Němci a né s Amíky

no asi si s tím hrálo německé děcko , ale winterhilfe to prostě není. ne každá hračka byla winterhilfe. V Německu samozřejmě před válkou byly motivy z USA , hlavně právě ten Mickey Mouse . Ale jako winterhilfe se nikdy nevydal , proč taky , když s USA které představoval bylo Německo ve válce.

Tak jako né každej mravenec je Ferda tak nutně né každej hlodavec musí být Mickey.
Z odkazu od Cobasica to je také zřejmé. Tam ta figurka je mezi dalšíma WH.
Za mě určeno správně jako WH, ale samozřejmě pouze názor.

pokud vím, tak USA a Německo byli spolu ve válce od roku 1941 , kdy Japonci napadli Pearl Harbour. DO té doby se USA snažilo do války v Evropě příliš nezasahovat. I v USA bylo před válkou spousta antisemitů anacistů, kteří obdivovali toho německého vůdce a dokonce i někteří továrníci posílali fuhrerovi každý rok k narozeninám dárek. Osobně nevidím důvod, proč by wontroška nemohla nést podobu Mickey Mouse.Ale jinak souhlas o wintrošku se nejspíš nejedná.

Proč by si německo bralo inspiraci z USA ?? winterhilfe byly vždy s čistě německým námětem , občas se objevila edice jako třeba orientální figurky ale vesměs čerpala z dávné mitologie , nebo přírody.

mrkni sem a není tam žádná myš :-)

http://www.sammlerecke.at/whw/whwstart.html

diky za odkaz , jdu to skouknout, mám jich doma kupu a nevím , kam je mám vystavit

Ale co když je to nějaká "nacionální myš". Němci měli určitě taktéž nějaký pohádky, kde hrál myšák hlavní roli. Já si to pro sebe uzavřu jako nedořešené. ...

jelda80: Myslíš, že na tom odkaze co jsi sem dal, jsou úplně všechny? A pak - nemůžu souhlasit s tím tvrzením, že byl vždy použit čistě německý motiv. Co třeba ta černoška? To není mytologie. ...

cobasico : no o tom jsem se zmiňoval , že se občas dělala edice jako třeba ty orientální figurky , nebo Pohádkové postavy z rok 1942 , kde byla černoška a indián. Ale nikde se neobjevuje myš s bubnem. I když si zadáš do google , ani v katalogu , prostě nikde.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru