Ježíš s lebkou

V tom horku bylo potřeba trochu nadpozemské pomoci.Radost byla velká. L

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: Adamova lebka (5 názorů), utrpení Krista - Arma Christi (1 názor), Immaculata conceptio (1 názor), Křížky (1 názor) Jehovak: utrpení Krista - Arma Christi , GATTO: Adamova lebka, jarkan: Adamova lebka, nastezce: Křížky, : Immaculata conceptio, Vari: Adamova lebka, Harryll: Adamova lebka, Argill: Adamova lebka

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Jihomoravský kraj
Stav půdy:Suchá
Hloubka nálezu:15 cm
Použitý detektor:Vista gold
12 hlasů
12 hlasů
zobrazeno:
649x,
komentářů:
14,
nálezce:
Jehovak Jehovak
vyfotografováno:
14. června 2019,
vloženo:
14. června 2019

Komentáře

za mě Immaculata,ale mohu se klidně mýlit ;-) :-)

Domine memento mei ;-)

ano přeloženo- pane pamatuj na mě

To je složité. Immaculata nebo ne? Immaculata je neposkvrněné početí, které mám pocit prokoval už Izajáš. „Hle, panna počne a porodí syna a dají mu jméno Immanuel,“ to jest přeloženo ‚Bůh s námi‘
Immaculata je doslova (zajímavé je, že googl překladač Vám vyplivne nerezová :-) beze skvrny. Jakou to tedy má souvislost s lebkou?. Ta lebka na kříži je odkaz na Golgotu, kde byl Ježíš ukřižován, tedy kopec, který lebku připomíná. Evangelium podle Matouše zní: Když přišli na místo zvané Golgota, to znamená Lebka.

Immaculata by to byla kdyby na rubové straně byla panna Marie. Ale na Tomhle kříži je Bože, nezapoměň na mě.

Pánové z mé strany těžko říct. V církvi českobratrské evangelické jsem byl pouze jeden den než jsem zjistil, že se tam zpívá a bibli jsem četl z vlaku.

On je to totiž, dle mého názoru, stejný problém, který řeší třeba Mr. L se sudovkama. Původně, zde byl někým nalezen barokní křížek, na kterém byl Ježíš, lebka a panna Marie. A to byla immaculata. A od té doby když je na kříži lebka, bývá často označovám jako immaculata ikdyž tam panna Marie není. :-)

Tak jsem to tipl správně? Snad ano abych mohl za chvilu s klidným srdcem vyběhnout do lesa omrknout jestli tam ještě není něco svatého.

taky jdu na to. A ti něco padne! :-)

I Tobě mnoho zdaru. Já musel ještě poprosit o propustku tu svou polovičku. 8-)

pěknej je. grt. :-)

Zařazení bych viděl na Adamovu lebku, jelikož jak lebka (Golgota), tak epitaf, který celý zní "Domine, memento mei cum veneris in regnum tuum" , tedy " Pane, pamatuj na mě, až přijdeš do svého království", odkazuje na Ježíšovo ukřižování na Golgotě. Naopak na Neposkvrněné početí tady nic neodkazuje.

A jinak moc pěkný nález, gratulace.

Děkuji všem.Zrovna jsem se vrátil z vycházky tak to sypu z kapes a batohu.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru