Jak čistíte mince vy?

Moje první pokusy již před lety byly s octem - to když jsem na zahradě našel starou minci, která byla řádně zanešená.. Přes noc jsem jí nechal ve sklenici s octem, umíte si asi představit co z ní zbylo.. :-D

Dnes používám na obyčejnější mince mýdlovou vodu, nechám odmočit, očistím kartáčkem a když to ještě nestačí tak citronovou šťávu nebo solný roztok. Maceruji podle znečištění..

Co vy? Nějaké články tu jsou, ale co upřednostňujete a proč?..

v kategorii Čištění a focení, založil cinan 12.9.2009 20:16

Tak ona HCL v zaludku je docela ucinna :) Jednou jsem polkl omselou 1 Kcs - bylo mi asi 6 a po exodu (hezky to cinklo o porcelan, dodnes si to pamatuju) a zbeznem oplachnuti byla jako nova :)

Krásný, když se někdo detektorářem narodí.

Stejně nemá fotky před a po.

Můžu dodatečně... V případě zájmu... :-D

Ono jde tak nějak o h...o.
Vybrat někoho slabomyslného, kdo by to zkusil, třeba by se osvědčil.

Puč mi zlaťák na testování, já to teda zkusim.

Ten je čistej, ale mám tam takovou zmordovanou sockorunu, ta se již osvědčila. Pošli adresu, bude z toho čištění hezkej článek?

Tu si počistíš sám, to je začátečnickej nález. Jo a tolar neposílej, když se o zlaťák škrtíš, tolar je pro hodně zkušený borce, to chce víc zkušeností s fínálkou.

Pěkně se najíst počkat tak 3hod. hodit to do kýble dát tam mince a čekat :-O :-O
Možná lepší než Bohoušovo špenát :-P :-P


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru