Kelti na Šumavě - Obří hrad

Dnes mnoho lidí opět v sobě cítí keltské geny.Je to asi hrdost na staré bojovníky a prastarou kultůru co se jen tak nikoho nezalekla. Představím vám místo ,asi ho všichni znáte.Obří hrad prastarou Keltskou zřejmě svatyni. Obří hrad je pojmenování pro ruiny hradiště z doby halštatské u osady Popelná (část obce Nicov) na Šumavě.Zachovaly se zde zbytky mohutného opevnění.Žlutá turistická značka z Popelné překonává na cestě k hradišti výškový rozdíl 120 m. Na hradišti je značen poznávací okruh s informačními tabulemi. Jestli to tu je tak se omlouvám .
zdroj: wikipedia
Je tam nádherně vřele všem doporučuji navštívit.Šumava není jen Kvilda a Modrava. Dal jsem si Staročecha na žízen a mazal dolu. Krpál to trochu je. Dobré boty základ 👢 a na kočárky i kola zapomente. Pěkně batoh a prcka na záda. At se vám tam líbí . Kelti.
zde info ℹhttps://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C5%99%C3%AD_hrad
a Tři sestry- Kelti https://www.youtube.com/watch?v=YGvDIykIExQ

Fotografie

10 hlasů
10 hlasů
zobrazeno:
1255x,
komentářů:
16,
nálezce:
neznámý
vyfotografováno:
28. května,
vloženo:
3. června

Komentáře

Pecka ;-)

Krásná práce 😮😎

Místo nádherné, jako celá Šumava, ale nález keltských mincí byl jen pouhý podvrh. Nikdy se tam žádné nenašly. Ale není potřeba to dále rozvádět. Rozhodně však stojí místo za návštěvu.

Kultovní místo! Zajímavá je i otázka o jeho skutečné funkci.V poslední době badatelé vyslovují domněnku o zvláštním účelu Obřího hradu. Předpokládá se, že nejde o obvyklé opevnění, ale o ohražení posvátného místa. Tomu nasvědčuje fakt, že z vnitřního areálu kamenných valů nepocházejí obvyklé archeologické nálezy střepin nádob, kovových či skleněných předmětů a běžných kuchyňských odpadků, například kostí. Tato interpretace se opírá i o zprávu, kterou zaznamenal Gaius Julius Caesar ve svých Zápiscích o válce galské, že kněží a soudci Keltů, druidové "v určitou dobu roční zasedají... na posvátném místě..., kterýžto kraj se pokládá za střed Gallie". Lze rovněž připustit, že Keltové zde na Obřím hradě uskutečňovali posvátné oběti. Je známo, že tyto oběti se u Keltů přinášely v noci, za měsíčního svitu a obětováni byli bílí býci, nebo dokonce i lidé..... :-)

Přesně! Všechna fakta jsou vždy pravdivá jen do té doby, než se je podaří vyvrátit! Ať se Ti daří! ;-)

Hradiště Obří hrad znám velice dobře. Je to úžasný mystický místo. Před mnoha lety sloužilo i jako výcvikový prostor speciálních jednotek pohraniční stráže. Dlouho jsem tam nebyl. Budu si muset udělat znovupoznávací výlet. Díky za tip Kalichu.🤠🤠🤠

Byl jsem tam před dvěma lety, krpál nahoru, a pak velká odměna. Má to tam takové zvláštní kouzlo.
Pobyli jsme tam dvě hodiny.

Tak je to jasné. Udělám si s ženou výlet. Díky za zajímavou lokalitu. 8-)

Vřele doporučuju vydat se tam od Kašperských hor krásným divokým údolím Losenice. Super zážitek vás nemine 😉

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru