Detektor kovů Nexus Standard MK II

Vlákno pro všechny hledače, kteří používají detektor kovů Nexus Standard MK II

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 19.10.2013 18:32

Souhlas, na dobíjecí tužkovky 1,2 V to běhá jako vítr.

Bateriový box silně nezvladly v terénu děs. Buřty vydrží celý den při plném nažhavení, přípoj konektorem je paráda. Baterky v batohu a i MK2 je lehčí ;-)

Tak jsem si vyrobil kabel bateriový klips --> 5,5/2,1 mm a ozkoušel to externí napájení. Zatím to vypadá dobře akorát uvidím jak se vyrovnám s drátem navíc. :-)
Jinak detektor mi dorazil s cívkou 9 palců "osmičkou" včetně krytu sondy a zatím velká spokojenost. :-P

Jak píše Elmara při nejhoršim to poznáš na automatu. Je to o dobrém ale opravdu dobrém odladění půdy. Ale i Litr má pravdu s tím vlivem ze strany..

Zdar Dane, tak jaký byl lov na jihu. Já jsme to tentokrát ani nevytáhnul :-D

Ahoj lov byl malej ale dobrej ;-) :-D Něco napíšu a fotky jsou... :-)

Jak píše Elmara či habán je to o dobře odladění půdy..Jednostranné zvuky nekopat..Nic tam není nebo narušená zem..Když odkopeš tak ti to pak bude dávat třeba i obostranný zvuky..To odladění je o uších a dá to čas..Abych poradil je potřeba poslouchat při zvedání cívky kam ti jde zvuk..Když je stejnosměrný tak to doladíš tím že ještě najdeš bod kdy ti to do uší drobek zaprská..Je to fakt jemné ladění a pak je klid..

čau lidi, mam prosbu. Jak se dá treshold naladit abych ho měl alespoň na jedné hodině. Na každé lokalitě ať už je to 150km od sebe, písek, hlína nebo kámen, tak to naladím max na desátou hodinu se slabýma prozvukama. Dokonce i T2 s velkou cívkou mi bere např. grešli 1625 do větší hloubky. prosím o rady . díky Hokan

Treshold se dá chodit do té míry kam uneseš prozvuky ;-) Čím větší uneseš tím hloubš dosáhneš. Že by T2 dávala větší hloubky se mě nezdá , protože je nedává ani F75 - stejný detík jako T2 ... To bude o půdě nebo o špatném nastavení. Nejde vycházet z jedné hodiny nastavení je to pokaždé jinak a s jinou sondou jinak a na jiné půdě jinak. Je možné pouze na silnější mineralizaci - na to MK II. není... 8-)

Hospodon:Myslím si že se drobek pleteš..Když dobře dokážeš odladít zem,tím posuneš do plusu i treshold..Zatím sem nenašel lokalitu kde nejde nexus naladit..Neříkám že taková není ale tady ten problém neřeším.Abych to upřesnil je to o přesným doladění při naladění abych to démonizoval..Lovu zdar..

Má někdo zkušenost s malou cívku na MKII - (18cm), 8 kHz - je poznat rozdíl v diskriminaci třeba na místech s vysokým podílem železného "odpadu"? Asi by se mi docela hodila, ale přeci jen ta cena je poměrně vysoko.

K problémům s naladěním - zatím jsem se nesetkal s místem, na kterém by detektor nešel nastavit vůbec. Na některých lokalitách je ovšem třeba ťukat do GB co pár metrů, přiznám se, že občas mě to přestane bavit a fláknu tam automat. :-D

Mé zkušenosti s boxem na 10 buštových baterií po roce.
Box s burty dám do batohů a pomocí kabelů spirálového typu a s konektorem na konci zapojím do detektoru Nexus M// jak je otvor na dobíjení baterek.
Tento zdroj vydrží 14 dní při plném výkonu Nexusu takže problém s energií již neřeším mohu pouze doporučit Lovu zdar. ;-)

Pokud někoho zajímá proč trvá dodání cívek k detektorům Nexus (MKII) takovou dobu - po tom co jsem si psal s výrobcem tak vyplynulo, že vlastně skoro žádná není skladem a vyrábí se až po zadání objednávky. Tzn. okolo 10-15 dní trvá výroba a dalších 5 dní než se cívka dostane do ČR. Týká se to hlavně sond tvaru "osmičky" (ale i některých DD) u kterých je MKII jediný současně prodávaný detektor, který je schopen si s nimi poradit.

:,-(Nerád niečo komentujem alebo kritizujem ale to prichytenie jednotky je totálne odfláknuté, :-D dnes sa mi pri hladačke uvolnil a čo je horšie aj praskol úchyt pri tyči a to som hladal na rovnej lúke bez možnosti nárazu do nerovností a kameňov.Zaujímalo by ma pozáručná oprava toho úchytu-cena.Takže zatial moje hodnotenie z hladiska konštrukčnej dokonalosti -NEDOPORUČUJEM ku kúpe :-(. :-P

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru