Hledačovo jídlo

Se zájmem jsem si povšiml, jak důležité je jídlo. Takže jsem se rozhodl založit toto fórum, protože bez vydatné stravy se hledání může zvrhnout v mánii. Nějakou. :-O

v kategorii Lovci historie, nálezy a určování, založil litrfree 25.11.2011 17:21

Tak svíčkovou jsme ještě neměli, ale třeba kachnu se zelím nebo frankfurtskou polívku, samozřejmě na purculánu, jak jinak, tak to už se na poli servírovalo. Aspoň to změnilo téma, z - jakej máš dosah - na - nemáš tam eště trochu sosu....

... knedlíček by nebyl :-D :-D :-D

Snad nejteplejší jídlo co sem dal na poli byla roztečená tatranka od S.V.S,když nepočítám vyhřáté třešně od slunka :-)

Tak poslední letošní report ze svačinek z udírny na Lovecká chatě je tady :-) A 2014 klepe na dvěře, s vylepšeným vercajkem.
http://www.detektory-vychodni-cechy.cz/news/prace-s-ctx-e-trac-mk-ii-mxt-tejonem-a-gpx/
Pěkný oslavy Novýho roku všem!

Dnešní výlet s větry populárního dua Omniaman a Dekllhunter přineslo mimo různých nechtěných nálezů typu mincí, nákončí, zápon a dořachaných spon zjištění, že by ten říman, na kerýho se šlo musel bejt padlej na hlavu, neboť by tam zmrz. :-) Replika: Možná proto tady ty drobný nechal. U jednoho artefaktu váháme, zda to je fakt relikt po legii odvelené ústupem z keltistánu v Irsku, v pozdní době římský, ale může to mít souvislost, neboť je tam evidentně withwortův závit, čili souvislost s ostrovy je jasná.
Foto není. :-)
Jinak jako náplast v jedná domácnosti pečený koleno&docpávky a v druhý plátky na houbách a okurka a kapie a šťouchaný brambory tak, jak maj bejt. Zejtra s pulzákem lesejček. Budou řízky.

Vhodný restaurant zvolen, na sobotní Analogovku. K tomu vybrána vhodná lokalita, která umožní jak pole, tak les, a něco obyčejných bezcených mincí pro radost by tam mělo asi i být.
Podrobnosti zde: http://www.detektory-vychodni-cechy.net/news/analogova-vyprava-extra-napad/
Ještě malá poznámka. Kachna, včera pečená, byla pečená bez podlévání, jen sůl, pomalé pečení pod záklopem na 140, a supr!!!!! (4,5 hodiny). Kachna byla mladá.

Protože je vošéfovanej voběd, dám to sem. Analogovka je v sobotu:
http://www.detektory-vychodni-cechy.cz/news/prvni-analogovka-podrobnosti/
Heslo je: Es Em Lomoz, ohlaš se.

.. a zejtra už nemá pršet. Zem povede jak víno.

Bismarck. Borůvky. Slivovice. A třeba poměrně vzácné odznaky. Souvislosti jsou někdy paradoxní.
http://www.detektory-vychodni-cechy.net/news/crty-z-minulosti-bismarck-a-mata-peprna/

pěkný čtení

Dám to sem. Ledviny versus od páteře. Nalevo vzadu dole. Co s tim, když neni čas to zkoumat? Nějakej čajik? Bolí tupě ležim stojim. Teplota ne. Lektvar jakej?

Ledviny zdaj se OK, žaludek to ještě opatrně, nožička ta splaskla. Jak nejlíp na candáta, aby byl takovej jemně nauzenej jako to dělaj rusáci? Trvanlivě nauzenej, ne naměkko.

Jirko, snad jsi toho candáta neupytlačil v řece pod chatičkou. :-)

No s uzenim ryb jeste moc zkusenosti nemam, ale rekl bych, ze to bude chtit udit studenym kourem, jako kdyz treba udim syr (do 40°C). A neni to skoda, udit candata?

První ochutnávka. Pro skutečné labužníky. Tenhle detektor kovu má silný příběh. Pokusím se s tím zapracovat dále, ale pomalu, vychutnám si to. Koho to neunaví, nechť se pozře zde:
http://www.detektory-vychodni-cechy.eu/news/novy-vintage-detektor-kovu-ve-sbirce-/

Trošku sem nahlídl,líbí se mě to,budu chodit nahlížet,neni to na jeden večer :-)

Právě jsem si zapsal první letošní čerstvej borůvkovej koláč. Původně měl bejt celej pro hledače na zejtřejší Konzultační den u nás na DC, ale jelikož to, no, jaksi, to je mi těžko, ach ach, ale kousek zbude. Když tak mám ještě utopence z buřtů od řezníka, masovejch. Taky vynikající. To je podobný :-) Tak se koukejte stavit. :-)

Vyjmeš prso z kůže. Obě. Ta na řízky. Zbytek na půl, vršek a spodek. Cibuli na kola, česnek ma vrch, sůl vemnout, koření dle chuti, nejlépe středoevropské s dodatkem pariky od uhra. Podlejt. Péct. Půl a kus pod deklem, 220 grádů, a zbytek bez ničeho. Otáčet. 3x. Kůže nahoru, kůže dolu. Teprve na vostro zástřik. Pivkem. Kůže nahoru! Jo, a zejtra mám Konzultační den na Lovecký. Dopo, jenom, bo odpo mažu k bazénu. Podívám se na Land Ranger, ale mám speciálku na low cost hloubkáče, Credo, Vaquero se SEF, a GM3. Mám supr cíl, echt origo bronz slitek, a cílem je jen meta 42 cm a zarušování železem. Jde o odezvu z chodu, nic jinýho netestuju, jako obvykle. Jste zváni. :-)

Každej kope industriál, ale málo kdo má pro něj cit. Je to někdy krása. A tam co nějaký jsou i dobře vařej. Proto to dám sem.
http://www.detektory-vychodni-cechy.eu/news/krasa-opovrhovanych-zelez-a-uf/
:-)

Tohle je o tom, co bude. Co se bude jíst, a co kdo a možná koho...
smajl neni, neni proč.
http://www.detektory-vychodni-cechy.eu/news/zadny-napad-neni-origo/

Zelí. Obyčejný zelí. zbude půl hlávky.... A nechci klobásu.

22.45. Noční proud! Tak si dám píct žebra, na půlnoc. :-)

22.50--pomalu dodělávám na zítřejší sejšn polský BIGOS,normální a kyselé zelí,do toho vepřové,hovězí,klobásu,uzené a slaninu,pomalu vařit,přidat protlak a trošku zahustit. nechat odležet do zítra a popapat s chlebem :-D

Já tydle eintopfy miluju. :-) Supééér.

Blíží se (příští sobotu) letní Hradecká Analogovka. Nyní lovíme vhodný restaurant na oběd :-) a dolovnou diskusi.

V sedum se vyráži. :-)

tak pak dáme na ranči gulášek a nebo polívečku :-D

Zejtra ráno du klasický hictajming čtyři sedum. :-) Tákže dobrou. 40 sklenic okurek, mám toho dost.

Dopolední opravdu Hot Analogovka je za námi. Jelikož na závěr byl oběd, tak to patří sem. Nějaký obrázky jsou zde, a rovnou řikám že ty hejbací nepojedou na androidech, ty to neuměj. Jsem old skůl, takže na kybernetech video, a zbytek na androidu pude.
http://www.detektory-vychodni-cechy.net/detektor-centrala/analogovka-hot/

Sušený maso - do lesa k nezaplacení ;-)
Zkoušel jsem drůbeží, hovězí a vepřový. Drůbeží nic moc, hovězí dobrý, ale drahý. Nej je pro mě vepř.
Sušička 9 pater, Concept, 245 W, na netu kolem 1000Kč. 9 pater pro 1,5 Kg masa. Po usušení je toho sotva půl kila, ale stojí to za to. 12 hod. sušení - 13.60 Kč za energii.
Recept:
Co nejlibovější maso, ať je to masív bez trhanců a bez tuku. Nakrájet na špalky, nechat trochu namrznout v mrazáku kvůli krájení.
Špalky pak krájet na 2-3 mm plátky. Když se povede krájet po vláknech, tak je s masem větší prča po usušení, kdo má rád korbáčiky a rád je trhá na vlákýnka, ví o čem píšu :-). Ostrej nůž a trpělivost je nutnost.
Marináda: Na 1,5 kg masa - 1,5 flaštičky sójovky, malou cibuli na vůni, rozdrtit pár stroužků česneku (já dávám skoro celou hlavu), pepř, lžíci worchestra, podle chuti grilovací koření (ale jen trochu, nechci se připravit o chuť masa, někdy nedávám vůbec). Všechno smíchat do krabičky nebo mísy.
Plátky masa po jednom vymáchat ve směsi (aby byla jistota, že budou všechny namočený) a nechat v marinádě. Pak minimálně 4 hoďky marinovat. Já to nechávám v lednici přes noc a občas s tím zaklepu, když si vzpomenu.
Do sušičky skládat tak, aby mezi plátkama bylo trochu místa pro proudící vzduch, říká se tak 10 % místa nechat volnýho. Suším na 50-65 stupňů, po 6 hodinách už jsou první kousky. Plata s masem po 2 hodinách prohazovat zespoda nahoru a zpět.
Do lesa stačí 15 deka sušenýho na celej den, ale protože je to tak dobrý, radši víc. Pivo k tomu úžasný.
Dobrou chuť ;-)

To zní zajímavě,až budeme mít sušičku,tak to vyznoušíme.Díky

MRE když jedu na celý den, když jen na pár hodin po práci, tak většinou nic, jen vodu.

Hlavně pití nákej ten rohlík mázlej něčim a hodně sladkýho na nervy :-)

Ja len pitie, ešte som nikdy nebol dlhšie ako na 3 hodiny...

No čím dál,tím míň lahváčů. :-P
A když s někým,tak neřeším.Špekáčky,chlebík hořčička a pět piv.
:-P

Copak vaříte k obědu? Tady makám na gulášku, hovězim. Bude s čerstvym rohlikem.

Čočková a králík, už je po :-D

Zadělal sem na mazanec. Nemáme doma rum. Tak to doplnila tulamorka, co se dá dělat. Když jsou ty svátky. Jaký? Hoši a dívky, prvně si všimněte: Tohle jsou veliký svátky keltskoantickožidokřesťanský Evropy, to nemůžete popřít, že to jsou naše kořeny, o to furt válčíme, to uznáváme, to je kultura, která zrodila Punk. Vážim si toho, zakládejte spolky, který někdo povede a vydrží to roky, a užijte si duchovní rozměr Velikonoc, to se nedá jinak, i kdybyste měli chronickou lobotomii. A nezapomínejte v tom věku pokvokávání hodnocení na srovnavačích cen: Vítěz je sám. Váš Litr.

Jirko čím víc sleva , tím víc adidas o:-) :-D :-D :-D ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru