Hledání v zahraničí

Ahoj, zajímalo by mě jak je to s hledáním v zahraničí? Hlavně v Evropě, máte někdo nějaké zkušenosti? Kde se dá hledat free a kde je to velký problém?

v kategorii Lovci historie, nálezy a určování, založil Pilot1 23.12.2010 23:28

jo to mám projitý a niic moc z toho e dozvědět nedá ;-)

Tak napis mi svoje cislo a ja ti zavolam a domluvime se. Zkusenosti nemam zadny, detektor jsem si koupil minuly tyden a byl jen jednou asi na 20min a nasel jsem kousek nejakyho bordelu z traktoru asi. No a pak me to prestalo bavit, tak jsem jel domu. Ale kdybych mel s kym "lovit", tak verim ze by me to hodne chytlo. A jeste jsem vlastne kopal doma na zahrade chvilku ha ha

A dej vedet co nejdriv at muzem co nejdriv vyjet.

Panove jak je to s hledanim v madarsku,plaze,lesy,pole?Je stim nejakej problem? :-)

Hledani Bulharsku
--------------------------

http://treasurefree.forumotion.com/t537-topic

Ve zkratce, pokud ziskate licenci, muzete hledat s detektorem kovu, kdekoliv na uzemi Bulharska. Co najdete je vase, ale mate povinost to nahlasit uradum a sepsat protokol o nalezu a nechat si to nacenit odbornou atestovanou Bulharskou firmou, ktera na vas nalez vystavy certifikat. Nalez je Vas a muzete ho prodat, at uz nejake firme ci statu nebo pres drazbu ci elektronickou aukci. Nesmite vsak tento predmet prodat pod cenu, na kterou byla ocenena a ma jej napsanou v certifikatu. Bulharskemu statu pak odvadite dan ve vysi 20% z ceny prodeje. Tady konci to jednoduchsi.

To slozitejsi spociva v ziskani licence, ktera provadi akreditovana spolecnost:
po absolvovani kurzu skladate zkousky:

1. z archelogických postupu
2. ze znalosti kultury, historie a znalectvi predmetu
3. se znalosti detektoru kovu - to bude asi pro vas hracka
4. se znalosti mistnich pover - nesmite vykopavat proklete zlato/poklad a musi to poznat co je proklete misto a co ne (muze se to zdat usmevne, nic mene se pohybovat v mistech, kde jsou verici lide a objevit se na spatnem miste, muze pro vas znamenat i ukamenovani nebo jinou neprijemnou patalii).

To vse skladano v bulharskem jazyce (myslim, ze s Rustinou by to bylo taky v pohode). Dle meho Bulharskeho kamarada, by policajti nebo urady nemely byt problem nebot se tam da uplatit skoro kazdy (cca. 95%). Nic mene nastvanou Tureckou mensinu, ktera tam ma vsude mozne poschovavane rodine zlato z dob osmanske rise a maji rodine strazce pokladu, neuplatite (cca 25% populace obyvatelstva Bulhraska) - o tom to zlate prohlasuji, ze je proklate a zrovna z tohoto odvetvi skladate zkousku pri ziskani licence...

Bez pomoci mistniho domorodce, znaleho mistnich pomeru, bych si sam asi netroufal jit na vypravy do vnitrozemi (nemam tim namysli plaze, ale skutecne mista ve vnitrozemi, ktere byli odjakzyva obydlene).

Zaverem lze rici ze stesti preje odvazlivcum, nic mene nektere veci nestoji za kudlu v zadech.

Zdravím všechny hledače. Nevíte někdo něco o Belgii co se týče soukromích pozemků tam je to jasný ale co státní zajímá mě oblast kolem Liege severní část Belgie.
Děkuji :-)

Ahoj, máte někdo zkušenosti s hledáním v Černé Hoře?

Ok díky za radu zkusím to snad to bude v pohodě budu chodit brzy ráno:-)

Ahoj, máte někdo zkušenosti jak Čech s hledačkou v Rusku?

Asi solidní tým :-)

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/444495-rekove-zadrzeli-na-krete-dva-cechy-s-detektorem-kovu-prohledavali-vykopavky.html

Ahoj,jak je to s hledáním na polských plážích.dík

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru