Detektor kovů Tesoro EuroSabre 2

Detektor kovů Tesoro EuroSabre II, - prve dojmy a skusenosti

Návod pro detektor kovů Tesoro EuroSabre II - Návod EuroSabre II

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 25.5.2010 17:06

V režimu BLANK byla diskriminace na MINIMUM !!

Tak to zkus pouze v audiu,bez diskriminace ,nezapomínej ,že blank už docela diskriminuje.Threshold na 2 hodině, dobrá je i základní koncentrika, pokud budou prstýnky vedle kladívka ozvou se aspoň z jedné strany. :-)

Myslím že to pořád nastavuješ vysoko. 5c je taky dost diskriminačně vysoko. Kluci Ti raděj z praxe. Určitě se Ti snažej pomoct.

mizernej dosah a diskriminace naprosto silena - kdybych byval chodil v allmetalu s vypnutou diskriminaci, tak to vyjde nastejno jako audio.... proste spatny

sorry, tohle mela byt reakce na dotaz ohledne HOT

Tedy je to trochu guláš a rady vlastně žádné.......

1. Pokud to jde používej audio diskriminaci. To znamená nastavení na audio a diskriminátor na minimum.
2. Když se ti zdá že železa je moc, maximální nastavení v režimu audio na Iron.

Pokud chceš používat další dva režimy: Pokud nastvuješ detektor na IRON ID nastavješ ho n režim který má nejemnější diskriinátor. Pokud chceš ofiltrovat všechny železa musíš až na foil. Což je dost vysoko. Režim je obecně udělaý tak aby jsi nastavoval mezi Iron a Foil a všechny velké železné kusy se ti ozvali.

Blank je režim kdy se snažíš odfiltrovat všechno železo. Diskriminátor nastav klidně na minimum. ;-)

Zdravím všechny, v sobotu máme analogovku, tak jestli chcete, vemte si ES II a můžeme to probrat v praxi.
http://www.detektory-vychodni-cechy.net/news/analogova-vyprava-extra-napad/
Jenom se nahlašte, jako obvykle, abych poslal dispozice :-)
Nebo o týden dýl budem v Chotusicích. Tam je sice šrumec, ale můžem probrat chození s ES II i tam.

zkušenost s S.E.F ULTIMATE 33cm? Mám hodně prozvuků ať dělám co dělám :( a vše se hlásí jako barva:(

Zkus přesně odladit s tresholdem někde kolem jedný hodiny na hranici slyšitelnosti. Na potichoučku.

cituji : " Na tuto sondu s řady H.O.T se dlouho čekalo a vyplatilo se. Sonda posouvá hloubkový dosah detektoru o více jak 20%. Navíc je neuvěřitelně klidná stejně jako tomu je u standartní koncentrické cívky 9x8 " . Chceš mi tedy říct že i přes to co píše výrobce (samozřejmě tím nechci říct, že to, co píšou výrobci je a vždy musí být 100% pravda) má stejný, a nebo dokonce horší dosah jako klasická koncentrika? To je asi blbost ne ? Bohužel jsem nikdy neměl možnost si tyto dvě porovnat takže vůbec nevím na čem jsem . Není tady náhodou někdo kdo má zkušenosti s obouma a mohl by tyto dvě nějak porovnat ? Předem díky za odpověď

taky se omlouvám, mělo to být k odpovědi uživatele petecz

Mám obě cívky, jak HOTku,tak koncentriku 9x8. S tou HOTkou jsem se natrápil celé loňské léto a podzim. Asi takhle: Těch 20% nárustu dosahu možu potvrdit, ale má to jeden háček. Tá HOTka má oproti koncetrice hrozně moc prozvuků. Kdykoliv lízneš zem, trávu, větvičku atd. A když na ni zasvítí trochu víc slunka, zahřeje se, tak je to úplně v pr.... Takže je potřeba snižovat citlivost, tresh a to dost. Pak je ovšem těch 20% nárustu dosahu v pr.... A navíc je těžká, detektor je s ní nevyvážený, páčí ruku. Podle mého názoru se na podobně koncipovaný detektor jako ES2 příliš nehodí. Osobně bych doporučoval menší sondu než HOTku nebo Ultimaku. Je to jen můj názor.

Ahoj. A na jakou citlivost jsi s tou HOTkou prosím tě chodil ? Já chodím tak kolem šestky, spíše do šestky.. Ano tak míra prozvuků ale záleží na výší citlivosti. Kdyby záleželo jen na těch prozvucích asi bych s ní neměl problém. Ano váha jak jsem zjistil je trošku taky nevýhoda. No a s tím sluncem jsem teda loni problém neměl a to jsem trávil i několik hodin na slunci. Hmmm, zajímavé tedy zatím všichni spíše doporučujete klasik. koncentriku . Budu o tom uvažovat. Díky

Ahoj, tento detektor používám už 3 roky a jsem s ním spokojený :-) moje nálezy nefotím ani nenatáčím.
Asi před měsícem jsem vykopal německou přilbu v hloubce 50 cm.
Lokalitu nálezu neřeknu (bylo to na poli).

Zdarec, mám euro sabre2 s cívkou sef-30x25 a potřeboval bych vědět jestli když koupím cívku Ultimate 33cm tak jestli půjdu hlouběji na menší cíle mince atd..Ještě by mě zajímalo jestli ta cívka Ultimate 33 je na tomto detektoru klidná,hlavně aby neměla velké prozvuky,jestli někdo chodí ES2 se sondou Ultimate 33 tak ať napíše své postřehy z terénu s touto sondou,díky za případné odpovědi.

To Velnek, určitě půjdeš podstatně hlouběji, posune se ti však pravděpodobně diskriminace směrem nahoru. No a separace se trochu zhorší. Takže si na zabordelené políčka nechej 30x25. Aby jsi neměl prozvuky je nutné nešťavit baterku . Již při 4tém pípnutí vyměnit, nebo si předělat mašinku na 6 tužek AA ,což je nejlepší, pokud nemáš detík v záruce. Po odladění napřesno, jsem to stahoval o 3 hod. do mínusu a citlivost do poloviny červeného pole. Toto nastavení jsem používal v dobrých podmínkách. Třeba u žel. trati musíš jít s citlivostí podstatně níž. Určitě s ultimatkou neprohloupíš a začneš tahat i hlouběji uložené věci. Při koupi, ber detík sebou a klidně u prodejce vyzkoušej třeba více kousků, promáchni je ,lehce prstem poklepni zboku , která bude nejklidnější...tu ber. Čus

Dobrý den. Dnes jsem se marně snažil odladit vliv půdy,při pumpování a otáčení knoflíkem měl detektor stále stejný tón. Čím by to mohlo být?

Zkus si trošku stáhnout treshold. A zkus pumpovat menší zdvihy, na poslední fázi jdu se sondou třeba jen cenťak dva nahoru dolu. Citlivost neměj při ladění na max. To by v kombinaci mělo pomoct.

díky za radu. těžký začátky noo ;-)

Ahoj...tak něco jsem přečerl, ale přesto se ještè zeptám...... S.E.F a nebo ULTIMATE? víc hlav víc ví :-) díky za info a ať se daří

Zdar..když s detíkem zatřepu,nebo jen z lehka o něco klepnu (o trávu) tak se zahlásí..nevíte někdo co s tím je?? :-(

Pokud to je echt co píšeš, tak si zajeď do Rudolce k Liborovi, on se Ti na to mrkne. Máš to za rohem, a Liborova praxe je nejlepší v regionu, to bez diskuse.

asi jo..taky mě to napadlo,náhodou zavážím s balíkama tenhle kraj a jezdím okolo,ale říkal jsem si že to ještě zkusím vyřešit z pohodlí křesla...dík

Skoč cestou na War Centrum, to klapne, a budeš mít jasnou infošku. A pozdravuj tam ode mě, prosím!

S cívkou mám problém ,nikdy jsem bez krytky nehledal a přesto se na hraně cívky
ukázala prasklinka podél hrany od spodu - postupné uvolnění lisu . přišel jsem na to až když jsem měl v terénu stále prozvuky podezříval jsem kabely - konektor atd, až když jsem sundal krytku - pokud jsem ho měl doma v suchu bylo vše vpořádku ,až zase v terénu dle počasí - vlhko .mokro - tak mě to nedalo a otvor 1cm podlepil, ale mělo to tendenci otvor rozšiřovat což byl problém dukladně zalepit , ikdyž se mi to zdálo být už vpořádku ,tak v terénu přesto po určité době zase stejný problém - chodím hledat vždy jen na chvilku začnou opět prozvuky a jdu domu - zřejmě to nasákne vlhkostí a sebemenší pohyb - kváká - bez krytky jsem nikdy nehledal - detektor mám 4 roky koupený na LP - Mlejnský. :-( :-(

Jedná se o základní koncentriku tesoro ES. Byl jsem přemíru spokojen a uvažuji o koupě větší - v terénu jsem pomalejší , ale vyplácí se mi to . Tato sonda výborná. ;-)

Dneska mi přišla ES II. Byl už s ním i venku asi tak na 2 hodinky a řeknu Vám nic moc. Čekal jsem lepší výkon. Pořád jsem kopal zrezlé matky, šroubky a podobné věci. Docela mě to štvalo, protože na povrchu to pípalo vysoko a postupně to začalo kvákat, a když jsem to vytáhnul, tak brum. Párkrát se mi stalo, že jsem vytáhnul jeden kroužek od řetězu, byl docela rezavý. Položím ho na zem zkusím signál, a to pípalo vysoko jak nikdy. Docela jsem to nechápal. Pomůže režim Blank? Jak vysoko dáváte citlivost? Děkuju za přibližné info. :-/

fifa15, pomůže ti více detík nachodit, naposlouchat,nazkoušet, ESII je pohodový detík a určitě ti přinese dobré úlovky. Nastavení je tady ve fóru několikrát popsané. Za 2 hodiny nenachodíš žádný detektor. :-)

Jo to chápu, ale docela mě zalazilo železo, co by pípalo jak 1kg zlato 5cm v zemi. Tak nevím jestli jsem to blbě nenastavil.
:,-(

No sice to určo byl čistej tón,ale na konci byl škrk,prd a nebo chřust,prostě zvuk co tam nepatří,potom druhá věc která pomůže je,delší zkoumání cíle a nadzvedávání cívky,25cm nad zemí se ti nebude ozývat mince 15cm pod zemí,to je potom jistě velké železo. ;-)

A tedka si nejsem jistej, ale bylo to se mi zda, že čisté i na konci.

Bylo to docela hluboko..

Tak pak trocha odhrnout a pokračovat,ale to už je běžná praxe ;-)

Odhrnout a skočí to do železa?

Určo se ti odhalí ten konxový špatný tón ;-) to chce zkoušet a poslouchat ;-)

Je možné aby to byl čistý ton špatným odladěním půdy?

Audio disk: nastavení diskriminátoru na minimum! Iron ID: maximálně mezi železo a folie Blank: nastavení diskriminátoru na minimum, detektro sám odfiltruje železo.

Zkoušel jsem všechno co tady píšeš a nic. Chvilkama jsem přemýšlel že je chyba v cívce nebo detektoru.

že jsem vytáhnul jeden kroužek od řetězu

fifa15 kroužek je uzavřený kruh proto ze začátku má tón do barevneho signálu ,ale dá se to odhadnout

No nevím. Zkusím se na to dneska kouknout a pohrát i s ním. Snad se to zlepší.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru