Agresivni majitel/severni cechy

Jedná se o o rozsáhlé pozemky luk,pastvin a polí lemující hlavní silnici na Liberec-podle majitele údajně od Zákup po Rynoltice.Na tomto místě jsme byli poprvé-louka je bez plotu,označení, posekaná bez balíků sena.Včera v podvecer jsme se na místě procházeli s detektorem,běhěm cca 30 min u našeho auta zastavily 3 další.Veškeré osazenstvo/mimo jedné která šla pěšky a natáčela na mobil/skočilo do jednoho auta a s dálkovými světly velkou rychlostí se rozjelo přímo na nás kdy auto zabrzdilo cca metr pred námi.Vystoupil/spíše vyběhl/z auta velmi agresivní člověk se řevem ,,to je můj pozemek vy zmrdi,táhněte odsud do píči,ještě jednou vás tu uvidím tak....atd.Odpovídali jsme slušně bez urážek a nadávek,zatímco vystoupili další 2 osoby a slovní útok na nás pokračoval celou cestu směrem k našemu autu.Mezi tím jsme míjeli paní/dokumentaristku/,která naprosto bezdůvodně se slovy ,,ty krávo,, se na mě vrhla div jsem neupadla.
CHceme tímto všechny upozornit ,aby v této lokalitě očekávali třeba podobnou situaci.Majitelé jsou opravdu velmi agresivní lidé s velkou slovní zásobou sprostých slov.To ,že během krátké chvíle kterou jsme na louce strávili a jejich rychlý příjezd 3 aut naznačuje možnost hlídacích kamer.To,že jedna osoba vše natáčela a ostatní se urputně snažili nás slovně vyprovokovat k útoku zase naznačuje,že je to účelové.Pokud se s nimi setkáte nenechte se vyprovokovat nebo se této lokalitě raději vyhněte.Lidi kde to žijem?

v kategorii Nezařazené, založil auris 13.9.2018 14:47

přátelé, už je vás na mě moc, nemám čas tu vysedávati a reagovati, vše, co jsem chtěl sděliti jsem sdělil, více k tomu nemám, už i tak jsem se několikráte opakoval
- můj postoj k tomuto "incidentu" znáte, nakonec je dobře, že toto téma tu zaznělo, bo je dobře věděti, co nás může na toulkách potkati - ale na nás si žádné hovado nepřijde, bo budeme připravení.....
- budu to tu sledovati - a jináč všem přeju krásné nálezy a hlavně dobrosrdečné majitele

Jsem tu nový a nákup detektoru plánuji na vánoce. No, plánuji ... . Momentálně mi došly auta (nejmladšímu z mých 4kusů je 15let), takže nejdřív musím pořešit nějaké opravy, bo bych jinak nebyl dopravně samoobslužný. Zatím mám alespoň silný neodymový magnet na špagátu :-).
Ale k věci: jak už bylo výše uvedeno, zákon v zásadě neomezuje průchod po pozemcích státu, obcí a PRÁVNICKÝCH osob. To znamená FIREM, spolků, církví atp.! A v tom je jádro pudla. Velká část našich zemědělců (včetně mne, coby "byro-zemědělce") jsou "fyzickými osobami podnikajícími". Prostě jedou si na své triko a jméno a neschovávají se za a.s. nebo s.r.o. Takže mohou ze svých pozemků zcela legálně vykázat kohokoliv. Na druhou stranu zákon průchod po pozemcích fyzických osob přímo nezakazuje, pouze k tomu nedává zákonný rámec. A co není zakázáno, je dovoleno do doby, než se vyjádří vlastník daného pozemku. Takže je pouze na konkrétní fyzické osobě (podnikající/nepodnikající), jak s hledači na svých pozemcích naloží. Dnes už bohužel ani neobstojí, že hledač nevěděl, komu pozemek patří. Máme totiž on-line dostupný katastr nemovitostí pro všechny a dokonce máme skvělou mobilní aplikaci iKatastr, byť ta má význam jen pro vlastníky chytrých mobilů s předplaceným datovým tarifem. Takže kouknu do mobilu/tabletu a vím +/- 5-10m na jaké parcele stojím, co je to za pozemek (les/louka/orná atp.) a komu patří. Pokud je to státní, obecní nebo firemní, tak nic neřeším, zapínám detektor a jedu. Pokud by ale někdo chtěl znát třeba jméno soukromého zemědělce nebo nájemce zemědělské půdy, tak máme ještě veřejně dostupný portál farmáře (eAgri.cz), kde si každý najde a spustí mapovou aplikaci LPIS (evidence zemědělské půdy) a tam si dotyčného najde většinou i s telefonním číslem. Většina lidí s tím problém mít asi nebude, problém vzniká pouze pokud na polích a loukách zůstávají po hledačích nezahrabané díry. Jestli totiž někomu díky nezahrabané díře uprostřed louky zchromne kůň nebo kráva, je to z pohledu dotčeného vlastníka pozemku dostatečným důvodem pro trvalou averzi vůči komukoliv s detektorem a často i ke komukoliv bez detektoru. Ono dost peněz stojí i jen utracení chromého zvířete, natož pak jeho léčení. No a k těm divočákům: jsme lidi, ne díry ryjící divočáci, takže tím bych raději vůbec neargumentoval. :-) Tak to je zatím z mé strany vše :-) Až si pořídím detektor, tak se ozvu. První ale vyrazím na své pozemky, na ty cizí až pak .... :-) Vláďa Němec

Dobře napsáno ;-) Do budoucna přeji pěkné nálezy ;-)

Auris: Klobouk dolů, zvládli jste to na výbornou! Mě by asi bliklo... Díky za varování! ;-)

hajnej007 máš ve všem pravdu,díry po sobě zahrabávám i v oranici.Ale na druhou stranu,od koní rozježděná pěšina přes les kde chodily maminy s kočárky tam si zláme nohu i mamut jaké tam jsou díry. Rozježděné lesní a polní cesty od zemědělců a lesáků :,-(Měl jsem také jednou rozmluvu se zemědělcem abych mu nerozkopal louku(jen jsem procházel) že pro mě přijede až najde díry tak jsem mu říkal že je dobře že ho vidím že si má jeho stará dát do pořádku pěšinu v lese co zničily při projížtkách na koních.Asi tak.Ale normálně jsme si to vysvětlily a dál se bavíme ůpně normálně.

Zdravím,
Taky něco přispěju..
To co se stalo aurisovi tak tam člověk nenadělá nic, asi možná jen to že, vytáhne taky mobil a vše natočí při odchodu. Najíždět na někoho autem to je vážně sila, co kdyby to neubrzdil, to je už podle mě ohrožování.
No myslím si toto: 1.Kopat na soukromém pozemku bez povolení se nemá to je asi všem jasné
2. majitel pozemku nesmí a nemá pravo nikoho napadat a nebo ohrožovat. Pokud se domnívá že mu někdo spůsobil škodu tak ho pouze může zadržet do přivolání policie, pokud na něj nic nemá tak ho může pouze slušně vykázat a on by měl samozřejmě poslechnou. Ale toto co jsem četl tady to už je ale opravdu silné kafé. Jestli mu tam někdo dělá škody, krade slámu, pouští krávy z ohrady atd. tak přece nemůže to řešit tímto způsobem že napadne každého kdo tama projde. Musí se obrátit na policii a třeba nastražit fotopasti.
Já se rozhodně zastávat agresivního majitele nebudu, auris mu tam neudělal žádné škody a jestli se něco nelíbilo majiteli tak ho měl zadržet a volat policii. Policie musí prošetřit vše.
Dále ještě co si myslím a už to tu párkrát padlo.. když nás někdo vyžene tak se omluvit a odejít to souhlasím a je dobré ještě mu říct že po sobě vše zahrbávám a ještě mu třeba ukázat plný sáček bordela který ste za tu dobu nasbírali at vidí že trochu aj čistíte přírodu, protože když se jen omluvíte a odejdete tak ten majitel si řekne v duchu: vyhodil jsem dalšího kreténa co mi tam dělal díry a bordel. to nám reputaci moc nevylepší jen omluva ale dokázat mu že jste ti lepší. Ale nejde to vždy to chápu.
Tohle byly moje názory, ted neco z osobních zkušenostech.
Byl jsem na poli ,které nebylo zaseté ani nic na něm nerostlo. Po chvíli dojel pan až ke mě autem a řve na mě at vypadnu a že mu tam hledačí nadělali díry a chodí mu tam na osety. vysvětlil jsem mu že na osetem nejsu a že poznám moc dobře oseté pole a díry zahrabávám. Pak už se s ním dalo normálně bavit ale rači jsem se tam už neukázal.
Další příhoda co mi stala a co mě vrtá hlavou do dneška.
Byl jsem na louce a drny normálně vracel precizně zpátky do děr. Dojel jsem tam na druhý den a čumím jak debil drny u pulky děr byly vytáhlý ven a položeny vedle jamy. Byl jsem si naprosto jist že jsem nevynechal ani jednu díru a všechny zahrabal. Kdo to mohl udělat? divočáci ucítili narušenou půdu a prostě drn vyryli? nebo nějaké zvedavé děcka?
Chvíli na to došel za mnou myslivec a slušně mě požádal abych ty díry zahrabával, ja mu vše pověděl a taky nevěděl jak je to možný. Chvíli chodil se mnou a díval se co nacházím. Celkem ho to zajímalo. Drny které jsem viděl odkryté tak jsem uklidil.
Já zahrabávám aj po cizích když uvidím někdy jamu, je to otázka chviličky.

Dělá to zvěř - viděl jsem na vlastní oči srnu, jak přiklopený drn odklopila. Dělají to i lišky a věřil bych to i těm divočákům.

Děkuji za objasnění.

U nás máme louky totalne rozryty a když hledám po nich v těch dírách nikdo mi nic neřekne pač to opravdu zahrabat nejde a kolikrát najdu pouze očima co vyhrabou hodně šipek toho je mraky už je ani neberu majitel to chce zorat a srovnat jenže je to CHKO tak nevim jak pochodí hrozne blbě se seče možná mu dovoli to spíš podiskovat :-P

Ja osobne jsem zazil,obe varianty,slusne i vulgarni
Jak jste zde zminili,majitel ma nejspise spatnou zkusenost
Dokazi zatnout zuby i kdyz si mumlam nadavky
Ale kdyby me z metru nekdo rval do ksichtu,tak mu reknu ve stejnem slovniku at jde do pi...,ze se vzdalim,pokud by pokracoval slovni katr,jasny delo..

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru