Analog proti Digitálu.

Zdravím kolegové,chtěl bych znát Vaše názory podle Vašich zkušeností na analogové či digitální detektory.V čem je který lepší.Já mám digitál a jsem spokojenej,ale analog jsem nikdy neměl,tak to nedokážu posoudit.Tak prosím příznivce analogu o jejich názory a my digitálisti nenchme se zahanbit.
Bitva začíná ;-)

v kategorii Detektory - netříděné, založil Pyrda 2.5.2010 17:06

Dlouhou dobu jsem vlastnil pouze Tesoro Vaquero a po několika letech si pořídil i digitála. Nevím co jsem vlastně očekával, s Vaquerem jsem se dopracoval do stádia, kdy mám tři cívky. Každá najde uplatnění na jiných místech. Naproti tomu druhej detík má široké nastavení a displej. Když nebudu rozebírat technické detaily, tak analog(Vaquero)je velmi rychle připraven pro práci, po čase jsem se z něj naučil vymáčknout i hloubku a diskriminaci mám na minimu a jak to pípne, kopu. Digitál naproti tomu i když mám disc. vypnutou, na displeji mi vypisuje různá čísílka, čárečky, obrázky. Také zvuky jdou nastavit různým způsobem. Ideální pro orientaci v lokalitě kde nechci kontrolovat povrchové cíle. Tesoro je super na čediči, digitál umí louky a lesy. Po čase jsem zjistil, že nastavení na digitálu si stejně dělám tak, aby mi chování připomínalo analog(což jde jen velmi hrubě). Shrnu-li to, nechci se zbavit ani jednoho, každý umí něco lépe než druhý a pokud jedu na neznámé místo, volím tutovku a tou je analog s malou a velkou cívkou. Asi je to vše o komfortu, ale myslím si, že někde je otravné pracovat s analogem a opačně i s digitálem. Jó kdyby tak šlo všechno nosit na zádech, asi bych je nosil všude oba.

Já jako začínající hledač kolečkář bych řekl, že je lepší pro začátek digitál. Začátečník se bude asi hůře orientovat pouze podle zvuku, a přečtení displeje mu vyhodnocení rozhodně ulehčí. A po pár letech hledání bude asi jedno jestli digitál, nebo analog, neb bude mít člověk ty věci už naposlouchaný. Co se týče výběru je to samozřejmě v první řadě o penězích. Já si obešel pár prodejců kde jsem dle mého názoru očekával nějaké zkušenosti, né aby to prodávali jak rohlíky, řekl co bych si představoval od přístroje, co chci asi hledat a kolik na to mám, A nechal si něco poradit. A jelikož se většinou shodli dle mejch parametrů na jednom modelu, tak mám doma E-trac a jsem spokojenej. Tímto dodatečně děkuju Elmarovi za pomoc s výběrem. :-)

Ahoj
Rád bych ze zeptal jak dlouho vám trvala metamorfoza hledačova vnímání(bavím se o analogu) než tak nějak začne poznávat co kterej pípanec je :)... Já jen jestli na to nejsem levej :) a nema prodat Tejona a koupit difitál :)...

Je to opravdu individuální záležitost a chce to dostatečnou praxi. Stovky , nebo spíše tisíce vykopaných podezřelých signálů, kterých je nejvíc. A taky i detík, který Ti sedne, ale to hned nepoznáš. Existuje jistě tisíc rozličných způsobů, jak na to, mám aspoň jeden, který může pomoci. Chodíme společně, s kamarády a při hledání si velmi často společně testujeme signály, co že by to mohlo být, takže se rychleji učíme všichni. Neházej flintu do žita a kopej i ty podezřelé signály. Měj se. :-P

chces vymenit Tejona za difi neblazni neviem o nicom hlbsom a rychlejsom analogu na luku a les kde nie je moc bordelu. Posetri a redsej dokuuup.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru