Další koníčky hledačů....

hoj všichni - ja osobně kromě několika druhů sportu mám ještě jednu velkou libůstku mimo hledání...hraju online poker - je tu ještě nějaký takový nadšenec, nebo jaké máte další koníčky?

v kategorii Lovci historie, nálezy a určování, založil Patrosos 17.1.2010 22:42

rád si zahraji šachy/ovšem jsem špatný hráč/a pak také historie.Rád koukám na kanál Viasat history.Všem doporučuji ;-)

také moc dobré - také jsem chvílí studoval z časopisu - československý ŠACH ;-)

zajímáte se někdo i o nákup mincí starých mincí?

Scudo FOr Ever. yes man my scudo is nice 8-)

Plastiková modelařina,víceméně jen technika,moje práce by se taky dala nazvat koníčkem a samozdřejmě klacek a výlety,teda musim se přiznat že než jsem koupil klacek tak jsem byl línej jaxvině,i do večerky co mám za rohem jsem jezdil autem pro cigára,ale ted toho nachodim docela dost 8-)

I já se přidám.Rybařina a výroba rybářských zátěží.

I já se přidám.Rybařina a výroba rybářských zátěží.

Tak jsem narazil na netu na PMR CUP. Radioamatéři znají. Tak přemejšlím, že bych to zkusil. Podle mně se to s hledáním dá celkem spojit............

Vlk : na některé kvalitnější PMR radiostanice ač jsou to na pohled hračky se na povolených 0,5watu dá udělat někdy pěkné DX spojení ( z kopce na kopec) třeba i na 70km.Na CB jsem dělal v SSB na 15 watů když se otevřelo nebe několikrát jednoho Čecha u Hořejšího jezera v Kanadě.

Já v létě pokecal s klukem, co byl na Klínovci, já byl v Rakovníku. Je to tak mezi 60 a 80 km. A mám úplně obyčejnou stanici z OK za 700 KČ. Kupoval jsem si to na komunikaci s kámošem na hledačkách. Dneska už na tom frčí celá rodina, po vsi se domluvím bez problémům s dětma, když lítají venku a něco třeba potřebujou.
Ale ty pokusy o dálková spojení mně fakt lákají.......

Chce to mít , ale pořádně vysoko QTH ;-)

Mám blízko 473, 508 a 480, cbíčkáři je používají často a jsou spokojení ;-) (doufám, že nepíšu nějakou kravinu, ještě jsem terminologii pořádně nenačet o:-))

Dám ti vědět, až pojedem na kopec na závody, máš to kousek a není nad to vidět reál provoz na bandu 8-)

Můj koníček k detektoru je láska ke starým motorkám a jejich renovace. Do dnešní doby vlastním 4 kousky.

Láska? Vondráček popisoval aj lásku k nákladným autám. Postihnutý ich šukal do výfukov.

MartaViky: jo, ty jsou krásný

Nikdy bych neřekl. kolik "amatérů" mezi vámi je! Docela mě to překvapilo. Takže 73 pro všechny! Kdo neví co to je : Srdečný pozdrav!
Je to koníček hlavně přes zimu. A jak tam někdo psal , že je nutné QTH vysoko, tak to není tak docela pravda pro KV. !Žížalkári, VKV/ ti potřebují být opravdu vysoko, aby na sebe viděli! :-D :-P :-D

To Hynek:no jo no, já mám rád když vidím s kým si povídám ;-) :-D :-D :-D :-D
Docela mně překvapilo, že se tu neobjevil geokaching (možná to píšu špatně 8-))

kamo..nepises to spatne,jen nectes od zacatku tuto stranku.. :-D

JJ, máš pravdu. Taky dobrej kůň :-)

Zdravim jestli nekdo chce pokecat na PMR v Ostrave,tak sem na kanale 7.Volacka je PAVELDUHA,qth PORUBA.
Jinak dalsi moje zabava je GEOCACHING.

Zdravim jestli nekdo chce pokecat na PMR v Ostrave,tak sem na kanale 7.Volacka je PAVELDUHA,qth PORUBA.
Jinak dalsi moje zabava je GEOCACHING.

U vás nie je sedmička vyhradená pre núdzové volania?

ne neni.je to tu unas na morave domluveny vykecavaci a svolavaci kanal.

eeehm však zvolávačka je na open pásmach štandardne 01?!
počuj, u vás na Morave je to celkove nejaké divné, na to, že ste vlastne naši :-P

No.............jinak to na Moravě mají, ale že by byli vaši? To asi ne.......... Odjakživa samostatná země, jedna ze zemí koruny české...... A ještě před tím Velkomoraská říše, takže vlastně vy jste jejich :-P :-D :-D :-D :-D :-D

Vlk: mal som zrovna na mysli, že všetky moravské, teda tie "echt moravské" dialekty sú de facto dialekty slovenčiny (pokiaľ si odmyslíme oblasti s dominantným vplyvom poľštiny na severe, češtiny na západe (resp. neskôr už plošne) a nejaké tie nemecké kontaminácie na juhu, ale tie sa eliminujú najľahšie). Toto konštatovanie sa týka predovšetkým juž. Moravy, Slovácka, Valašska... s istou dávkou škodoradosti konštatujem, že děvčica z južnej Moravy vie po slovensky lepšie ako Záhorák z Kútú alebo Mauacék.
My ich, oni naši... je to jedno... to územie bolo etnicky homogénne. Aj rozdiely oproti češtine boli kedysi podstatne menšie.
Pekne sa dá aj na staroslovienčine sledovať, že len čo tí dvaja týpci z Byzancie prekročili Dunaj, začala sa tá ich viacmenej starobulharčina okamžite zasierať slovenskými (OK, veľkomoravskými) vplyvmi. Dobre je to vidieť na jazyku Kyjevských listov (ktoré boli napísané nie "spisovnou" staroslovienčinou, ale sú silne poznačené domácimi, t.j. veľkomoravskými vplyvmi).
Vcelku humorné je, že západný a východný Slovák si nemusia vôbec rozumieť , ale napriek tomu sú si tieto dve rodiny dialektov príbuznejšie oproti ich voľnejšiemu príbuzenstvu s dialektami stredoslovenskými. Často sú bližšie aj češtine... vysvetľuje sa to spoločnou migračnou trasou, zo severu, zatiaľ čo Stredoslováci domigrovali o niečo neskôr cez Panóniu.
(Rýpanie sa v starých jazykoch je jednou z mojich úchyliek...)

Máš pravdu, s tím rýpáním, je to opravdu zajímavé. Ony naše jazyky mají stejný základ, to je jasný. Ale jedna věc je pravda........Slovák, který používá spisovnou slovenštinu vlastně mluví češtinou Kralické bible - ale jste na tom líp než my, spisovná čeština je umělá řeč, jako esperanto, tímhle dialektem se nikde nikdy nemluvilo. Takže Morava je prostě Morava.
Ale neber to tak, že se hádám, mně to je celkem jedno. Důležitý je, že nepotřebujeme tlumočníka, aby jsme do sebe mohli takhle rejpat ;-). Jinak ale jsem na východním hodně východním Slovensku byl a nerozuměl jsem ani slovo........ Naštěstí uměli mluvit i spisovně. jinak se tam prostě Čech nedomluví :-D :-D :-D. :-D :-D :-D

Muhehe :D a ak by si zablúdil niekde do Slovenského krasu, pomôžu ti len 2 jazyky... maďarčina a rómčina :D hlavne ľudia čo bežne stretneš v teréne, vidiecka populácia max. so skončenou učňovkou, po slovensky veľmi vedieť nebudú.

Jo, jo takovou dědinu jsem taky navštívil. Ale nejvíc mně dojala příhoda na Žitném ostrově v obchodě. Prodavačka prostě pořád nemtudom,nemtudom. Až když jsem jí měl dost a ujelo mi sprosté slovo s "ř", tak najednou tudom a pekne po slovensky. Prej jsem hned měl říct, že nejsem Slovák, ale Čech, to že mi samozřejmně rouzumí a prodá, co chci......... A když jsem se baby zeptal, v čem je mezi mnou a Slovákem rozdíl, že peníze mám stejně slovenský, tak čuměla jak p...... z chroští. Docela mně to vytočilo.........

No teda poker hraju jen obcas pres facebook , ale jinak je muj velky konicek Geocaching a geologie .

No, že se do toho pletu.. Čtu to tady, a nestačím se divit. Pokud vím, tak pojem ,,Velká Morava" poprvé použil Byzantský císař Konstantin Porfyroget (česky-odpadlík) už v 9. století. Tehdy se všude ve Slovanském světě mluvilo tzv. staroslověnštinou, a rozdíly mezi jesdnotlivými ,,kmeny" byly nepatné, resp. žádné-(stačí si přečíst pojednání J. Husa z poč.15.stol...)Myslím tím tu staročeštinu... Potom mě připadá docela úsměvné, že se na dřívějších Slovenských bankovkách objevuje vedle Pribiny taky Mojmír, Rostislav, Svatopluk..... Jenom doufám, že jsem se tím nikoho nedotkl o:-)

První detektorink a v poslední době k tomu geocaching. Jinak před tím motorky, ale už jsou prodané. Občas pokecám na CB.

Taky přihodím na hromadu :-)
Můj největší koníček je minearologie a geologie.
Teď jsen přidal ještě detektoring.

Kdyby se někdo chtěl podívat na kameny tak:
www.kameny-mineraly.estranky.cz

to:tom tom mám GPS navigaci se značkou tom tom :) POUŽIVÁM NA GEOCASCHING :-D :-D :-D

odznaky a vyznamenání Třetí říše (nacistického Německa 1933 - 1945),

Mince všechny stare nove cizi naše letadla motorky odjakživa ted pribyl detik :-)

Všechno staré z čeho dýchá historie, začal jsem už jako kluk, tahle láska se mi stala osudem, po 40 letech v Praze jsem se odstěhoval na malou vesničku kde si dávám dohromady starou chalupu. Jsem na Vysočině už 10 let, chodím s detíkem a sbírám všecko, hlavně staré vojenské bundy M-65 od války až po konec Vietnamu, mám jich asi 30 kousků, atd. atd, je toho moc :-)

u me to je rybarina a chov vsemoznych tropickych potvurek,pavouci,motyli brouci a tak..a auta:) vse se da stihat 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru