Detektor kovů Tesoro Lobo Super Traq

Detektor kovů Tesoro Lobo Super Traq, , byl původně konstruován pro hledání přírodního zlata a to až do jeho makroskopických velikostí. V Evropských podmínkách si ale vydobil tu nejlepší pověst při hledání drobné stříbrné a zlaté mince. Stal se tak doslova standartem mezi detektory pro hledání drobných nízkovodivostních předmětů.

Návod pro detektor kovů Tesoro Lobo Super Traq: Návod Tesoro Lobo

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.8.2010 12:06

Jo,docela by mě taky zajimalo co Lobo a SEF Ultimate??Marku nebo někdo jinej,nemáte nějakou zkušenost??? ;-)

Tak jsem udělal rychlý air test sondy Ultimate s Lobem, pro srovnání jsem si půjčil od kámoše sondu Tesoro 2D HOT 30x25cm. Výsledky obou sond jsou na vzduchu velmi porovnatelné (1Kčs - 27cm, 30krejcar 1800 - 26 cm, 10krejcar 1882 - 22/23cm) - při nastavení tresh:max, disc:2, sens:10. Pouze ag 10 krejcar chytla Ultimate o cca 1,2 cm hlouběji. :-)

To Feek:kdyby jsi měl chvilku,zkus nějakej testík v zemi ;-)jinak počkám na Brandlín,tam mě k tomu snad někdo řekne něco víc :-) :-)

Tak jsem nedávno běhal zechcané nedlouho předtím pohnojené písečné pole a až po asi hodině a půl jsem si všiml že běhám v plážovém modu.Tak jsem u několika signálů popřepínal a barva byla stejně znělá,jen prskot oddiskriminovaného drobného železa byl řídší.Za sucha když se mi to náhodou stalo, tak jsem to zjistil rychle podle výrazného ticha...Nakonec jsem si to "plážové hledání" na mokrém písku užíval až do konce a spokojenost... :-)

No vidíš chlapáku,sis prožil takový to plážový hledání ve středu Čech :-Dto se hned tak někomu nepoštěstí :-D :-D

nej co jsem mel v ruce :-)

Zdravým Vás všetkých. Ako tak čítam vaše príspevky, tiež som dostal obrovskú chuť, pridať sa ku vám hľadačom. U nás sú krásne hory a je tu kopec minerálov aj zlata. Sem tam sa prebehnem po hore a v sondách - jamách, kde hľadali kdysi zlaokopi sa dajú nájsť nádherné drúzi kryštálov. Minulí rok po asi troch výjazdoch som našiel za tri bedničky kryštálových drúz a niektoré vážia aj niekolko kilo. Mám známeho, ktorý je v tom zbehlí a pozná veľmi dobre naše lesi a vie čo kde hľadať. Tiež som bol s ním na rižovaní zlata a hovoril že našiel aj zlaté nugetky. Tak ma napadlo to preskúmať z nejakým dobrým detektorom, potoky aj vrty, možno niečo malé sa dá nájsť. Aj tak ma viac asi priťahujú mineráli ale z vašeho hľadačského nadšenia ste ma nakazili takým zdravým elánom skúsiť niečo nové. Ešte som nemal v ruke žiadny detektor a chcem sa s vami odborníkmi poradiť, aký je najvhodnejší do takejto oblasti. Na vašej Slovenskej pobočke mi bol odporučený Tesoro Lobo, že dokáže pracovať v pôde kde je veľa minerálov a že dokáže nachádzať aj malé kúsky farebných kovov. Chcem vás poprosiť aj o vašu radu a skúsenosti, čo je podľa vás najrozumnejšia voľba v mojom prípade. A aká je najvhodnejšia cievka, či stačí jedna dodávaná s detektorom alebo je lepšie dokúpiť aj inú. Ďakujem Vám za rady a prajem krásny deň. S pozdravom Marek. :-)

Všechny zdravím. Mám LOBO teprve velice krátký čas, takže si na sebe teprve zvykáme. Měl bych dotaz ohledně zvukové odezvy. Cívka - botička a chodím v nastavení citlivost-: MAX, Disc : 2. Na poli žádné prozvuky, krásná stabilita, a to je tam mnoho železa. Malé barevné cíle jsou jako když se chechtá hyena :-) :-) na blízko i na dálku. Už jsem si na ten zvuk zvykl:-D . To je v pohodě.
Větší barevné cíle např. velké rybářské olovo a větší železa se mi ozývají, když jsou těsně pod povrchem, stejným vysokým ječivým zvukem. Malá železa prskáním. Dají se větší železa po zvuku od barvy poznat, nebo mám asi hudební hluch? ;-) o:-) Díky za odpověď. Jinak nový detektor , je to jak mít novou ženskou..... 8-) Zatím dojem dobrý, v blízké době udělám testy v zemi na zlaté věcičky a napíšu zde moje poznatky. ;-)

Ano, VCO ječí typickým náběhem. Jasný zvuk.

Většinou to jde, ale při správné velikosti, stupni zrezivělosti a hloubce taky občas ne. :-) Zrovna v sobotu jsem kopal ze ~60 cm v lese zahrabanou lopatu, která zněla jako slabší barva.

Všechny zdravím !
Nějak to tady umřelo. Mám už téměř hotové testy v zemi na zlaté věcičky - prstýnky, řetízky a pod. V nejbližší době to sem dám včetně hloubek v cm a tak. Zatím první poznatky s malou botičkou jsou spokojenost - velmi záleží na stupni diskriminace... ;-). Sice se člověk nakope železa, ale gold mu neuteče :-) :-)

To bude super. :-) Já co jsem tak zkoušel tak ta diskriminace to ovlivňuje naprosto zásadně... I třeba s velkou cívkou Ultimate. Testoval jsem teda jenom ag ale i tak.

Diskriminace 2,max.2,5. S jakoukoli cívkou,i když 30x25cm jsem už hodně dlouho nesundal... 8-)

No kopat železo-abych našel zlato, hm, tak to je dost hustýýýýýýýý. Ale, proč si nekoupit detík, který "to umí rozlišit" a tedy, i bez kopání železa? To mi hlava nebere.... :-O :-O :-O

Když si to naposloucháš tak železo nekopeš a nízká diskriminace líp reaguje na šušníky a jiný prcky...No a kdybys šel na přírodní zlato,tak neříkám že nejsou i lepší stroje ale nevím jestli v této cenové kategorii...Je to samozřejmě věc názoru... 8-)

Jo já většinou chodím s diskriminací mezi 1 a 2. S tím občas vykopu i takové mrňky jako jsou jednotlivé broky, dohledávat je, to je potom peklo. :-D Větší železa a zvláště železa kruhového tvaru prostě člověk občas kope, ale to mi nijak moc nevadí. Zlato jsem v terénu ještě nenašel, to ale detektorem nebude. :-P

Mám jiný detík-podobně zaměřený detík na droboť (19kHz), ale s displejem. Cenově levnější, než Lobo. V All Metalu - tedy bez Disc. mi displej ukáže, zda jde o železo, nebo jde o barvu! Takže jasná výhoda. Mnoho jiných detíků může tomuto technickému fíglu pouze tiše závidět. Proto náš kolega kope vše tam, kde já nemusím. Mohlo by se tomu říci "vyšší efektivita", nebo náskok díky "technice". Kopat a zbytečně - proč? :-P

To je pravda, ale je to dost o osobní preferenci digitál-analog. S Lobem v nízké diskriminaci lze železo rozeznat spolehlivě, kromě oněch železných kroužků nebo hluboko uložených velkých předmětů, které se hlásí opravdu skoro jako barva. Většinou o železe ani nevíš, nebo se ozve slabým prskáním.
O něco dosahu samozřejmě diskriminací přijdeš, ale mě přijde i tak dostatečný. Na Lobu mi vyhovuje hlavně rychlost tónové odpovědi, super citlivost a stabilita. Na opravdu velké hloubky jsou zde jiné detektory. :-)

Jasně, já přešel z analoga do digitálu. Ale rychlého digitálu, se zajímavým (jednoduše geniálním) způsobem discriminace. Znovu musím vyzdvihnout tu spešl vlastnost mého stroje, kdy v AM rozpozná železo od barvy. A to (nejen) Lobo určitě neumí. A disc u mne nesníží dosah, což je také fajn. Obecně si na hloubku nehraji, nemám na to detík přímo dělaný, ale zařadil bych jej do lepšího průměru. (Pražák v půdě ve 31cm...na polygonu u Litrfre). :-P

na co rozeznávat železo od barvy v am když mi to klacek rozpozná v klasickým audio .. :-/

Proto, že někdo výše popisoval, že mu zlato neuteče když hledá v AM.!!! A já oponoval, že to se s jeho detíkem bude "zbytečná dřina", protože jsou detíky, které to zlato poznají v discriminaci. Jeho detík to v discriminaci neumí!!! A můj detík i v režimu AM pozná, zda jde o barvu, nebo železo. Je na tom něco k nepochopení? :-P

No, záleží na tom jak je to ukazování na displeji spolehlivé.... Máš to ověřené? ;-)

Pokud to byl dotaz na mne, tak ano, mám to ověřené. Nestalo se mi ani jednou, že by šlo o omyl. :-P

Máš zajímavej názor, ale zajímalo by mě jaký tedy máš detík kterej ti to ukáže,asi je to digitál?

Zajímalo by mě co řekne na tuto dikusi Elmara... :-)

Dnes jsem ve volné chvilce se synem a jenom v pantoflích našel u vesnice na loukách s Lobem první echt gold s kamínkem 8-) 8-) 8-)
Asi 25 cm hluboko... ;-)
Jeden by nevěřil, že jedu ještě na původní baterky. A to jsem byl hledat už hodněkrát. Asi je detík napojený na Dukovany :-D

Detektor opravdu výbornej a baterky taky vydržej. ;-)

Chci se zeptat, zda i u loba platí, tak jako u většiny tesor, že je k němu ultimatka nejlepší jako hloubková doplňková cívka.

Pro Lobo ST byla právě vytvořena původně HOTka.

Tak dnes jsem poprvé vyzkoušel tento vyjímečný stroj a protože jsem měl jen málo času,tak jsem hledal pouze na zahradě u domu, kterou mám už prochozenou křížem-krážem s detektory nejrůznějších značek a byl jsem velice mile překvapený, co vše se dá ještě na mé zahradě najít. Na nějaké delší recenze je ještě hodně času, ale na první dojem je to pro mě zatím jednoznačně nejlepší tesoro, které jsem zatím držel v ruce. To chození v silně zmineralizované půdě na zahradě je prostě s lobem jedna báseň a ten design je taky "very šik" :-)

Je tady někdo z Prostějovska kdo vlastní Lobo? Chtěl bych s majitelem pokecat a taky se v terénu podělit o zkušenosti .
Díky za odpověď. :-)

Pokud jde o odezvu Lobo ST na cíl, je podle mě uplně krásná. Má to jen jednu věc, záleží na hledači co je ochoten pro sebe udělat, a nachození je pak věcí několika výprav. Výsledky za to s Lobem dycky stojí.
Několik cílů z pohledu chování detektoru v audiu je uděláno ode mě tady:
http://www.detektory-vychodni-cechy.com/fotogalerie/tesoro/lobo/
Jenom malá poznámka, popisy co je pod cílem a co je jak děláno a co s tim jsou vesměs v popisu jednotlivých audiostop.

ahoj všem.
Mám na LOBO velký zálusk,doporučíte mi ho pro hledání v Ústeckém kraji na Litoměřicku?
Co jsem zatím pochytil ,tak na mince a šperky je top.Díky za rady

Určitě se Lobo dá jednoznačně doporučit. Do těch vašich čedičů je to no.1 :)

Lobo chodí dva moji kolegové a to co tahajů to je nářez,kvalitní stroj to je v každém případě :-)

No, není to detektor pro každého, ale u mě platí to, co jsem psal výše - pro mě jednoznačně nejlepší tesoro. Jednou se k němu možná vrátím, až vyzkouším všechny ostatní stroje a dojdu k poznání, že nic lepšího, než Lobo,
stejně není :-)

Díky za radu,teprve začínám tak nechci hned šlápnout vedle.Díky.

Zdravím. Mám dotaz.:-) Je nějaká hloubková sonda pro šedé Lobo? Díky Všem za odpověď.

Mám dotázek.Už jsem se pro LOBO rozhodl ,ale stále nevím jaký set (sondu) a jaké doplnky koupit.
Vyplati se napr sluchátka? Lokalita: Lovosice ( ustecky kraj)

Na lobo je asi najlepšia HOT 25x30. Čo sa týka sluchátok, tak k Lobu určite áno. Ja používam k Lobu aj Tejonu GRAY GHOSTy, odporučil mi ich Elmara ( pôvodne som chcel kúpiť KOSS UR 30), používam ich 2 roky bez akýchkoľvek problémov. S Lobom bez slúchadiel sa fungovať nedá, resp. dá, ale stojí to za hovno.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru