Detektor kovů Tesoro Silver uMAX

Nový detektor kovů Silver µMax, vybavený technologii Max Boost a díky ní disponuje zvýšeným dosahem než předchozí typy. Je tak velmi dobrou alternativou k mnoha digitálním detektorům, které se pohybují ve třídě do 10.000 Kč.

Návod pro detektor kovů TesoroSilver µMax: Návod TesoroSilver µMax

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.8.2010 10:39

vyprdni se na sondu prodej silvera trochu priplad nad civku a kup Tesoro ESII, to me jen tak napadlo ;-) sak jsou to tvoje love

Kluci děkuju za radu, byla to ta přechodka :-D aspon že jsem zas o trochu chytřejší :-)

To Komar85 : jj dlouho jsem přemýšlel. Četl recenze a dopadlo to tak, že si zejtra jedu za klukama do Jílového pro ES 2 :) 8-)

To Zelenejmozek: dobře deláš, ať se di daří, čest a úlovků fest, dobrej nick

Já jsem teda zatím spokojenej se Silverem,kamarád má Fisher F70 taky dobrej stroj

Na jednom US fóru čas od času čtu, že nechávají posílat detektory do Tesora na kalibraci na konkrétní cívku. Je to nesmysl, nebo na tom něco je? Od té doby, co mám 12x10 SEF už jinou nepoužívám - jestli by třeba nestálo za to Silvera zkalibrovat na můj konkrétní kus.

Na druhou stranu, podle jiných informací je vevnitř stejně jenom jeden trimr na nastavení ground balance?

Všechny sondy které vyrábí Tesoro jsou kalibrované. U SP edicí je ještě ručně dosaženo snížení tolerance.

Nic se ale nikam neposílá. Je to blbost :-)

Díky. Měl jsem pocit, že je to nějaké podivné :-D

Brouzdal sem net chtel bych si koupit nejaky ten detektor Co sem cetl tak tyto ale nevim jaky by byl lepsi??
CScope CS1MX za 5950,- s lopatkou a krytkou sondy,Tesoro Silver µMax za 6750,- s krytkou sondy-kryt proti dešti a vyukové DVD či a pak tady mám na výběr ze dvou Garrett Ace 150 plus - hloubkový set za 5990,-
s příslušenstvím sonda 9x6,5" koncentrickou a hloubkovou 15x12" S.E.F DeTech- lopatka RU, kryt proti dešti LP a výukové DVD v češtině či Garrett Ace 250 s příslušenstvím : kryt proti dešti LP , vojenskou lopatku RU a výukové DVD v češtině natočené týmem Lovce pokladů Moc díky za pomoc

Zdravím ,
mám dotaz za se vyplatí koupit 28cm 2D sondu na silvera ,mám ho s koncentrikou 8x9 ;-)

Určitě 2D čko ještě postrčí dosah. Osobně bych ale spíše volil 12x10 S.E.F :-)

Lidičky, chci stím začít, ale chtěl bych požádat o doporučení nějakého detektoru,.. vůbec tomu nerozumím a nechci ani obyč ani nějaký ... skrátka nějaký průměr. A nejen na mince, ale i na větší předměty do hloubky těch 20 cm. Předem děkuji za odpověd.

Zdarec,taky se vám to někdy děje při hledání že detík propípává ale pod cívkou nic není?V neděli jsem procházel přes oseté pole a detík pípal na každé druhé mávnutí asi po 10 min rychlé chůze jsem přešel na druhý lán a pohoda,vše šlapalo,nepomohlo ani když jsem dal intenzitu na 1,šichta,nechápu to. :-/ :-/

Zdravím,
mám Tesoro Silver se sondou S.E.F. 30x25. Dosah na 1kčs mám max.kolem 16-17 cm.(citlivost 8 na all metal). Připadá mi to docela málo, když u koncentrické sondy je dosah udajně 22cm. Je to v pořádku nebo může být někde chyba?..Děkuju za odpověd a přeji hezký den..adam :-) :-)

Já už mám Tesoro Silver UMax nějaký pátek,nálezů jsem našel fakt moooc a shloubkou nemám problém,mám základní cívku a stříbrňák Franc Josefa jsem kopal asi v 15 cm a detík řval na disk.jak blázen :-P :-D

Dnes jsem si tady udělali při zaučování nového hledače se Silverem takový malý testík přímo na polygonu.

Koruny zde máme zakopané vždy po pěti centimetrech. Se základní sondou bral uMAX bez problému 1kčs 20 cm, se sondou S.E.F 12x10 byla 25 kopatelná. I když to byl šustík. Nakonec jsme testovali ještě Ultimate 33 cm. Tam jsem nad 25 cm mohl ještě přizvedávat. Třicítku už ale nevzala.

Podmínky se samozřejmě mohou lišit. Zde uváděné hodnoty si ale může každý přijet ověřit, porovnat, vykopat a zase zahrabat. ;-)

Ahoj všem chci pořídit detík prosím o radu dostal rozhoduji se mezi Garrett Ace 250 a Tesoro Silver µMax special edition prosím co doporučíte jaká bude dobrá volba ? :-)

Ber tesoro je opravdu dobrý a je jen na jednu 9v :-)

V každém případě Tesoro,jak píše Georgg je na jednu 9v,lehký a ostrý jak břitva,nejlepší nálezy sem měl s ním :-)

Ahoj,
mám tesoro uMax se sondou 9x8. Hledám hlavně mince, bude pro mě lepší koupit větší sondu a pak jakou, nebo připlatit a vzít třeba ESII a pak s jakou sondou?
Nebo nějaký úplně jiný? děkuji

To jimm22: samozřejmě záleží kolik do toho chceš investovat. ES II je detektor po všech stránkách o dvě třídy lepší a pokud ho zvolíš v setu se sondou S.E.F 12x10 budeš myslím nadšený. Stejně tak se dá ale doporučt k Silveru dokoupit novou Ultimate 2D 33cm, a taky asi nebudeš věřit tomu kam se dá dostat :-)

Finance nejsou to nejdůležitější, hlavně chci posunout dosah co nejhlouběji, ale zachovat citlivost na drobné mince. Svůj starý detekor bych prodal, takže investice do nového detekltoru by vyšla jen o pár tisíc víc než nová sonda. A neležela by mi doma neprodejná sonda stará :)
Takže pokud to chápu dobře ESII je nej volba? Jak je na tom sonda SEF 30x25 v kombinaci s ESII?
díky za odpovědi
RK

Tak jsem nakonec pořídil ES II se SEF cívkou 30x25 a zatím sdpokojenost :)
Byl jsem je porovnat v lese a ES II mi hlásí signál, silver nevidí nic a to není extra hluboko, ale kopu dost fólie. Režim blank je super věc

zdravím všechny,
mám detektor z druhé ruky, stáří 1 rok, po týdnu hledání přestala fungovat detekce stavu baterie, jinak je vše OK, detektor nebyl vystaven žádné vodě nebo tak - spíš to vypadá, že je něco s přepínačem - chvíli se mu ani do polohy zjištění stavu baterie nechtělo, nyní když s ním pohnu, nic se neozve, baterie jsem měnil, těmi to není. Žádná jiná závada nebyla zjištěna. Jedná se mi o to, zda to jde nějak jednoduše opravit, aniž bych přišel o záruku (mimochodem - je 3 roky u všech, nebo dřív byla 2?). Teď mám prázdniny, tak to do opravy zasílat nechci, abych nepřišel o hezké dni na hledání..díky za jakékoliv rady, jak problém vyřešit.
Mimochodem - mám nabíjecí baterku a přijde mi, že po cca 10 hodinách se najednou začne chovat detekror jinak - asi jak je baterka slabší - používáte nějaký měřák na 9V baterie? Já mám v nabíječce vestavěnou diodu, ale ta je na prd..a jak teď mi nefunguje to zjištění stavu baterie na detektoru, tak kolikrát pořádně nevím, na čem jsem...

1. Máš napadanou hlínu do přepínače a ten pak nedosedá.
2. Pokud se jedná o nějakou méně kvalitni nabíjecí baterii může na ní být 10 hodin dost. S normální alkalickou uděláš cca 20 až 25 hodin. :-)

pokud krabičku s elektronikou otevřu a přepínač vyčistím, přijdu o záruku (je tam nějaká plomba, pečeť nebo něco takového?)
nabíjecí baterii mám 200, nečekal jsem zázraky, ale i 10 hodin myslím stojí za to, nekupovat pořád další a další alkalické, díky!

Nabíjecí baterie jsou na pytel,aspoň já s nima mám takové zkušenosti,koupil jsem si celkem 4 i s nabíječkou značku Pannasonic a totální katastrofa,teď nosím v batohu jednu náhradní Duracellku a opravdu luxus,bez problémů vydrží 20 hodin,nabíjecí ani ne 10 to byl děs :-P

Není to tak vždy, občas je ale s dobíjecími 9 tkami problém :,-(

já jsem vcelku spokojen, vždy chodím za vesnici, cca a 3 hodiny, takže nabíjím zhruba co 2-3 hledání - nijak to člověka neomezuje, nechávám to běžet přes noc..
co se týče spínače - opravdu mi tam spadla nečistota - stačilo obrátit detektor vzhůru nohama a párkrát přepnout spínač a bylo po problému. Mockrát děkuju za radu

Není za co, pokud by jste chtěl, můžeme vám poslat gumovu převlečku na páčku. Stačí když si do emailu hodíte adresu. Je to samozřejmě zdarma ;-)

Zdravím kolegové, po dvou letech jsem přešel na nový detektor - z BH na Tesora Silvera.
Ten detektor je naprosto skvělý, slušné hloubky, dá se lehce naposlouchat. Zkrátka perfektní.

Mám jen dotaz, pokud by mi někdo odpověděl, třeba Elmara..
1) Když jedu na allmetal tak je hloubka opravdu dost skvělá. Avšak když mám cíl pod cívkou a přepnu z Allmetal na DISC ale mám diskriminaci nastavou úplně na minimum, už mi přestane signalizovat cíl - pokud je ze železa a je menšího charakteru. Tak se ptám, jestli režim DISC začíná diskriminovat už když se jen přepne a potenciometr je však na nulové pozici?
Mám totiž strach chodit válku po lese s DISC :/ Tohle mě fakt zajímá ze všeho nejvíce

2) Pokud jsem v poli Citlivosti Max Boost a pomineme to, že by se mohly projevovat prozvuky, jaké jiné dopady by to mohlo pro signál mít?

Jaká je Vaše "taktika" na hledání války? Já chodím raději s DISC na nastavení IRON, hřebíčky mě tahat nebaví ale zase mám strach, že budu přecházet....
Protože jsem majitelem nezkušeným, mohl by mě někdo poradit?
Jinak za dva dny vlastnictví mám už dvě R-U mince, nábojový rámeček k Mauseru, 4x nábojnice,.....
Jsem s detíkem moc spokojený...

Zdar, Silvera mám už celkem dlouho. Co se týče diskriminace, tak i na minimum diskriminuje malá želízka. Odhadem do velikosti malého hřebíčku. Zdá se mi, že v diskriminaci je malinko menší dosah, ale chodit v All metalu, na to nemám nervy:) Jinak All metal u Silvera také velice mírně diskriminuje - není to pravý All metal, ale diskriminační režim s minimální diskriminací. Velikostně to jsou už ale opravdu jenom velmi malé kousky. Naproti tomu na předměty stejně velké z barevných kovů reaguje dobře.

Max boost používám, když potřebuju dohledat signál, který je nejistý. Chodit s ním ale nemůžu, protože mě případná nestabilita ruší. Pro pořádek, na Silveru mám SEF 12x10. Hledám spíš mince, s válkou určitě poradí někdo jiný. Obecně bych se ale nebál, že něco s diskriminací na Iron přejdeš něco z barevného kovu.

Ahoj Krematore, děkuji za reakci. Rozumím, že na ALL Metal chodit nejde, taky z toho mám nervy v kýblu.
Tak chodím cca DISC-Iron - Foil a stejně to železo najdu, i když ne tak často, resp. malé hřebíčky už absolutně nekopu. Díky bohu.

Nevím proč, ale mám furt pocit, že AIR testy jsou u Silvera horší než v půdě (i když je to paradox a možná jen můj subjektivní pocit)..

Měl bych ještě jeden dotaz ohledně postupu, když jsi v tom kovený. Když hledáš mince, jaký postup používáš ty? Aby jsi zachoval maximální možný výkon, dosah ale diskriminoval železo.. Mince mě taky moc potěší i když jsem válkař..


Je škoda se okrádat o hloubku, při nastavení citlivosti postupuj ta že potenciometr citlivosti otočíš úplně doprava. Sondu drž pár centimetrů nad zemí. Na 90% lokalit začne detektor prskat. Pomalu otáčej zpět, zjistíš že na polovině lokalit se dá chodit minimálně v první třetině pole boost. Přidáš tak cca 10% dosahu.
Diskriminace je u Silveru dostateční a v podstatě lepší než u většiny detektorů v této třídě. Nic se ale nemá přehánět a nastavení na "iron" je naprosto dostatečné. Pokud se to signál nezdá, prská, nebo je neuzavřený přepni palcem vždy do All Metal. Pokud je to železo, cíl se najednou začne hlásit čistě. Vyhneš se tak na začátku hodně tvarovaným železným cílům. Je to o praxi, časem to uslyšíš hned.
:-D

Zkusil jsem tedy jak říkáte Elmaro, 1. 1/3 Maxboost a jel jsem. Můžu říct, že po předchozím detektoru je Silver něco bombastického. Opravdu slušný dosah na větší předměty (avšak je třeba říct, že současnou dvacetikorunu jsem ve 20 cm s sondou téměř u země ani nezaregistoval na sens.10 a Disc iron)

Mám nyní ještě jeden dotaz, který se týká detektorů obecně.
Zajímá mě, jestli může a jakým způsobem ztrácet detektor svůj výkon (nemluvím třeba o zanešení cívky svinstvem)? třeba v cívce atd.. a jak tomu předcházet? Určitě se často stane, že se třeba ťukne do hroudy hlíny, ptám se tedy, jestli i tyto otřesy můžou ovlivnit do budoucna výkon detektoru?
Díky Czert

Ač mám i jiné, tak Silver s 12x10 SEF je můj doposud nejoblíbenější detektor. Lehký, hloubka na uhlazené pole nebo posekanou louku dostatečná. Objevil jsem u téhle kombinace dost závažný "problém". Jen tak náhodou jsem si zkusil, jak se bude hlásit mince vedle železného orezlého 10cm šroubu, který je oddiskriminovaný. Šroub už celkem spolehlivě zmizí při skoro minimální diskriminaci. Zkoušel jsem 20 h 1914 a olověnou plombu, co jsem ten den našel společně se zmiňovaným šroubem. Při poloze mince - šroub "nastojato" se do 10 cm vzdálenosti mince schová ve všech směrech. Při poloze "šroub míří na minci" ještě dál - v podstatě hřebík musel být celý mimo cívku, aby se mince/plomba začla hlásit.

Silver má výbornou diskriminaci a spoustu želízek naprosto schová - když jsem zkoušel all metal, tak jsem se až divil. Otázka je, jestli má cenu chodit s nějakou menší cívkou, abych zase nepřišel o dosah a pokrytí - nebo přesedlat - a na co? Silvera se zbavovat nebudu, ale občas by to chtělo detektor(cívku) s podstatně lepší separací...

To je vždy o lokalitě a ne o sondě. Čím více je v lokalitě železa, tim zajímavější je použít nějakou menší 2D sondu nebo koncentriku.

Separace je i s větší sondou stále slušná, spíše se tak někdy vyplatí to projít místo s větší i s měnší cívkou.

Mám ještě malou 5.75 koncentriku - zkoušel jsem ji na pláži a oproti té SEF není ztráta hloubky až tak velká, ale nějaká je. Mám tu pár míst, kde je toho železa fakt hodně a zároveň docela slušný pohyb lidí. Akorát se s tou malou cívkou umáchám k smrti:)

Zase se nenachodiš.... a když tam něco bude, tak to njadeš. žádnej stres, je to jako v životě, vuďto to vaklá, nebo to tlačí...

Pomohlo řádné profouknutí ;-) jupíííí. ..... by to chtělo vymyslet nějaký potah na tu páčku o:-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru