Duch starého domu ?

Máte někdo nějakou zkušenost s nějakými tajemnými úkazy ze starých domů , popřípadě ve spojení se svými nálezy ?

v kategorii Lokality, založil fooffr 26.12.2012 22:14

Ten nápad, rychle pust z hlavy. Nebo ublížíš sobě a můžeš také ublížit svým nejbližším. Věř mi. Vím co píšu. Tyto věci, jsou velmi nebezpečné a nad chápání člověka :,-(

To nedělej je to fakt o hlavum :-( :-( :,-(

Já pořádal mrtvýho kámoše o službu,meditace 20minut, všechno ok pak měsíc peklo,moje skusenost
8-)

Z toho co jsem zažil můžu říct, že i jisté předměty ze země vytažené, již jasně napovídající o osudu majitele v sobě dokážou ukrývat nepěkné věci. Například ID známka která mi doma dokázala na jistou dobu taky pěkně zamotat hlavu, a vše se vyřešilo až po vrácení známky zpět na své místo pod kořeny stromů ;-) S tímhle by měl člověk být hodně opatrný.. Nejlepší je nevyhledávat to. Tomu komu se něco takového má stát se to stane :-)

Existují lidé, kteří jsou naprostí skeptici a těmto věcem nevěří. Existují lidé, kteří připouští, že něco podobného existuje, ale více se tím nezabývají. Pak jsou lidé, kteří jsou sensitivní a vnímají svoje emoce, které se mění na jistých místech a začnou pátrat proč a co se děje.

Dlouhá léta jsem se řadil k první skupině, následně jsem přešel do druhé skupiny a v poslední řadě jsem se dostal až do fáze, kdy hodně vnímám, jak která místa na mě působí.
S ohledem na výše uvedený dotaz, tohle se Vám může stát kdekoliv.

Můj případ - jdete lesem. Pohoda, klid krásné počasí, ptáci... ujdete 40 metrů a najednou cítíte úzkost, necítíte se dobře, emočně.... A začalo to padat, mince z protektorátu, německé Pfennigy, knoflíky kropenáče, civilní knoflíky.... No, je vám mizerně a nevíte proč.... Ta emoce a úzkost přišla ještě před prvním nálezem....
Odejdete po půl hodině z lokality a najednou je vám zase OK....

Sednete doma, otevřete historii obce O....... a čtete. Jakmile dojdete do kapitoly II. světová válka v obci, tak se dočtete, že tam odvedli obyvatele obce a Wermachťáci je tam postříleli.... A je to jasné....

Tímto jsem se dostal k tomu, že jsem začal věřit "duchu místa", respektive 6 smyslu, že ony "energie", "entity", "duchové"........ nazývejte si to jak chcete, nemá to rámcové pojmenování, jsou s jistými místy svázány......

Koukněte, co dělají kluci na youtube.com pod "V.T.P.J." na hradě Sovinec a dokoukejte to do konce.....

Byl jsem vždy přesvědčen, že to jsou hlouposti, než se mi potvrdilo, že na tom něco bude. Jsem člověk, kterej se v noci v lese sám nebojí. Když jsem zastavil u Zbirožského potoka a vylezl z auta, padla na mě hrozná tíseň. Nemohl jsem si určit co to je. Když jsem prohlédl okolí, bylo mi jasno. Pomník v lese obětem 2. SW. To bylo asi před deseti roky. Nyní před půl rokem jsem u Prahy potkal úplně cizího člověka, který se chtěl zeptat, co vlastně hledám. Začal vyprávět, že bydlel u Zbirožského potoka po válce. Řekl jsem mu, že toto místo neznám, aby se rozpovídal.Potvrdil moji domněnku o partyzánech a nacistech. Něco na tom bude.

Tohle jsem měl jen 1, a to v lesíku u Sadové(Bitva u Hradce). Představoval jsem si to jaké to tam asi bylo....pak jsem, ale našel pár hřibů a už to ze mě opadlo.
Pak teda ještě možná v Dunkirku.

Nám se stalo s přítelkyní v jednom pražském lese při prvním testování detektoru, že jsme viděli přízrak nějakého muže, který se díval zle a pak zmizel. Bylo to, jako by se zlobil, že tam kopeme. O tom, že občas mívám na různých místech v lese, ale i na polích, divný pocit - od neurčité negativní energie až po pocit, že vás něco sleduje, ani nehovořím. Jednou jsem taky uprostřed pole za městem slyšel dětský pláč a to bylo hodně nepříjemné. Když jsem domů přinesl dvě stříbrné mince ze 16. století, šla z nich tak silná zvláštní energie, že jsem je musel dát jinam z pokoje a tahle energie zmizela, až po důkladném omytí a očištění. Nikdo neví, za jakých okolností se mince a artefakty dostaly tam, kde je pak my najdeme.

V jednom lese tady je pohřebiště,chodím tam rád na houby protože tam vždycky zabloudím.Je tam takové zvláštní ticho a chvílama mám pocit že se na mě někdo dívá.Ptáček tam nepípne,srnku neuvidíš.Vzal sem tam kamaráda kterému sem nic neřekl o tom místě,když vylezl z lesa řekl,fuj to je hnusný les snad se tam blbě dýchalo,už je to lepší :-D Mě to ale baví,po pár minutách ztratím přehled kde vůbec su,potom už se víc dívám kolem sebe a hledám cestu ven.Když se dostanu ven nevím ani jak,většinů někde jinde a docela daleko od místa vstupu,řeknu si,tak zase sem to dal super.Je to adrenalin jako blázen,pohltí mě euforie že su venku na louce.Houby většinů nenosím.Na vstup do toho lesa musím mět moc dobrů náladu,jinak tam nelezu,někdy stojím chvilku u prvních stromů a nakonec to zabalím s tím že dnes né. :-D Jedno pravidlo ale dodržuju,musí svítit slunko,jinak tam samozřejmě nejdu :-D

Tímhle strašte starý báby a míń hulte :-D :-D :-D

no,nevim nevim...aby Te s tim tvym pristupem treba jednou nejaka ,,stara baba,,neprekvapila....ale ,kdo vi treba casem zmenis nazor,tak jako ja a spousta lidi tady kolem....nema cenu to tady rozepisovat,stejne by jsi to necetl,ale ver ze jsou veci mezi nebem a zemi ktere ne kazdy vidi a pochopi....dokud je zivot nepostavi primo pred realitu o ktere byl presvedcen ze je jen pro ,,stary baby v oblaku koure,,..zdravi Kurtik 8-) 8-) 8-)

Pod to se podepíšu .
Od jisté doby taky vím, že není jen materiální svět o:-) ;-)

Máš nejakú konkrétnu príhodu? ;-)

Mám a dokonce nezávisle potvrzenou . Podotýkám, že střízlivej :-P :-D Ze zvědavosti se chystám některou teplou noc to ještě prubnout , i když zas tak dobrej pocit z toho nemám. Přímo z toho místa mám i tu malinkou dětskou sekerku , co mám v artefaktech . Nikomu sem nikdy neřekl , co jsem kde viděl a předloni mi jeden místní domorodec vyprávěl svůj zážitek ze stejného místa a na chlup se shodoval s mojím . A to mi řekl jen proto, že mě viděl s detektorem a chtěl vědět , jestli jsem byl v tom místě hledat a jestli tam něco bylo. 8-)

Jinak klasika - nastěhoval sem se do staré rychty , která má zatím nejstarší zmínku v 16 stol. , ale podle všeho stávala už o pár set let dřív a opravuji ji z ruiny , takže noci o samotě tu byly kolikrát zajímavé , no a na víc stojí hned vedle kostela a pár metrů od ní jsou vyvrácené dva menhiry . Musel tu být docela ruch 8-) :-D ;-)

Ja tomu tiež tak trochu verím, ale ešte som nič také nezažil, preto ma to zaujíma... :-)

No já byl spíš dycky nevěřící Tomáš a duchařina mě nikdy nebrala ani ve filmech . Více méně jsem na většinu duchařských povídaček skeptik i teď , ale už vím, že ne vždy je vše pohádka a komerce . Jsou místa , kde to prostě je cítit 8-)

Ja se pohybuji nekde v te skupine, ktera neni uplne presvedcena, ale je schopna pripustit, ze neco takoveho existuje. Respektive myslim si, ze urcite existuje. Kdyz jsem byl mensi, tak jsem na takova mista mel "cuch". To znamena, na ruznych mistech jsem citil ruzne energie. U nas za barakem, cca 1 km od neho je louka a tam je takovy jakoby udolicko (jakoby pozustatek toku reky). A tam jsem vzdycky mel takovy zvlastni pocit. Ne desivy, spis radostny, hodne energie. Ale pouze na tom jednom miste. Ten samy pocit jsem zazival na dalsim miste - je to na Slovensku a my kolem neho skoro kazdy rok jezdili. Jednou jsme se tam zastavili, abychom se na odpocivadle protahli. Uvideli jsme, ze tam je pramen nejake mineralni vody, kterou si lide berou,zkusili jsme ji take. A tam jsem mel ten pocit hodne silny. A svete div se, asi za dva roky na to, jedeme kolem a vsechno oplocene a na plote napis, ze se tam dela archologicky vyzkum. To mi bylo asi 12-13 let. Cim jsem starsi, tak tyto pocity zazivam mene az skoro vubec. Pouze pred cca 5 lety jsem se byl podivat na opidiu Strakonice. V tom lesiku jsem mel stale pocit, ze me nekdo pozoruje. Byl jsem tam i s pritelkyni a se psem. Cim dyl jsem tam byl, tim vic jsem mel takovy divny, sklicujici pocit. Necitil jsem se tam vubec dobre. Ale nerikal jsem nic, snazil jsem se od toho odpoutat a uzivat si to tam. Pes se choval taky normalne (mam za to, ze zvirata jsou na tyto veci citlivejsi, nez lidi). No a pri ceste zpatky mi to nedalo a rekl jsem to pritelkyni, ze to tam bylo hezky, ale ze jsem porad citil jakoby me nekdo pozoroval, takovou temnou energii. A ona na me kouka a ze zazivala uplne to samy. Slysel jsem vice historek od vice lidi, ale vyse zminene veci jsou jedine, co jsem zazil na vlastni kuzi. Zadny duchy, ani placici miminka, ani nic jineho, jsem nezazil.

Omlouvam se, nebyly to Stradonice, ale Plešivec! Tam to bylo..ted jsem se pro jistotu dival do mapy :) Kdo chce, zkuste tam zajit a schvalne, jestli to ucitite taky :)

nedavam sem lokality,ale...Tikovska zmola...pod Orechovem...at tam nekdo zajde a treba pociti to co my...Kurtovka o te dire v zemi uz nechce slyset ani slovo....

Kurte, Ty jsi reagoval na me...to ted vypada, jako bych nekoho navadel, aby si sel zahledat na Plesivec. To v zadnem pripade panove, kdo ma chut na Plesivec, at si ji rychle necha zajit, tam rozhodne ne! 8-)

ne ne ne ,my jsme nikoho nenavadeli...jen jsme rekli tem nevericim tomasum,kde nas potkal dotek tajemna....o detektoru a hledani nepadlo ani slovo 8-) 8-) 8-)

Cajk, ted to uz je podle me nenapadnutelny :-D Ale teda popravde receno - jmenuji se Tomas! :-D

Tome sorry jako....Marek 8-) 8-) 8-)

:-)

Já naopak zažil opravdu nádhernej Genius Loci ,když sem nocoval dvě noci s archeopartou přímo uprostřed keltskýho hradiska v hlubokým lese . Jen oheň a jinak ticho a klid . Stíny od ohně malovaly po kmenech a fantazie jela na plno . o:-) 8-) ;-)
Romantika a nádhernej zážitek .

Tak to jste urco nebyli ale na Plesivci! :-D Ja se tam proste necitil vubec dobre, bylo to tajemny a zly.

se zeptej Martasa,jake to bylo ,,Genius Loci...kdyz donesl Peggy ten nahrdelnik....vzdycky kdyz jsu v prdeli,tak si to prectu...hlavne tu pasaz jak se musel znovu ,,zformatovat,,....
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Tak tahle historka mi zrejme utekla :-)

ani si o nic nepřišel o:-) :-D :-D :-D
Mám to v klubu a tuším předposlední vložené příspěvek 8-) :-D ;-)

hahahaaaaaaaaaa, uz jsem cetl :-D :-D Chvalim za tu bezelstnost :-D :-D :-D

Ten tvůj příběh jsem dnes potřeboval pro zvednutí koutků huby, v práci je hoňka a tohle sem vneslo úsměv :-D.

uz se tesim na ,,mistra,,to nam to bude muset Joe podat osobne....to bude teprve ,,kulturni zazitek,,.......kua ja mam toho kluka rad...a jak se nam bude kazdej den znovu a znovu predstavovat...Zdarec,ja su Joe... 8-) 8-) 8-)

Nezazil jsem, na zadnym srazu jsem nikdy nebyl. Ale pokud se predstavoval kazdej den znovu, tak to muselo bejt :-D

lehká indispozice způsobená jiným časovým pásmem o:-) :-D

jo jo,na srazu se dejo veci...to mas jezdit,zazijes veci o kterych jsi jenom cetl nebo slysel....casoprostorova smycka kterou jsme naposledy prosli s Joem,je toho dukazem...Kdyz mne Kurtovka v nedeli videla,po prijezdu domu,tak ji bylo hned jasne ze jsem byl v patek a sobotu v jine dimenzi.....a to jsem nechal kytaru v aute...mohlo byt jeste hur.. 8-) 8-) 8-)

Tak pravda nebyl jsem nikdy, ale takovych kaleb uz jsem zazil spousty. A to tam mezi lidma litalo kde co, ne jen alko, takze myslim ze neco uz mam za sebou :-) Letos asi pojedu na prvni sraz, lec zrejme od konkurence. Mam tam kamose, ktery me tam chce zatahnout, tak to letos mozna poprve dam ve Sloupu. Nic proti nicemu hosi, ja na Maznaka a Losnu nehraju, tvrdim to uz dlouho. A je mi jedno, kdo si o tom co mysli :-) Vsude jsou lidi dobri a ti mene dobri, tak to holt je. Nicmene musi s vama bejt prdel :-)

no já tomu zas říkám žabomyší války 8-) Zbytečnost nad zbytečnost a nebo ještě sr.í si do vlastního hnízda o:-) :-D
Lidi maj držet při sobě a ne se rozeštvávat .To pak nahrává šmejdům ;-)
Krásný to bylo ve trojce Detektoristů - souboj dvou skupin a nakonec si stejně podali ruky ;-)
Jinak na mistrovi je to v pohodě - enem loni sem měl drobet starosti , tož sem je vyplavoval trochu víc o:-) :-D

Presne tak. Rozumni lidi si k sobe cestu dycky najdou. Meli bychom drzet vic pri sobe, nicmene chamtivost je strasna vlastnost a ta uz rozestvala nejednu, dobre sehranou particku. :-/

Joe to je za palec.Za velkej palec. ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky