Jak vybrat lokalitu

Ahoj, jsem začátečník a pročítal jsem zdejší stranky a přesto nemám moc jasno. Vím že zajímavé nálezy se dají najít jak na poli, tak v lese. Díval jsem se také na staré mapy, ale přesto nevím, podle čeho se orientovat, čeho se chytit a jak vytipovat zajimavou lokalitu. Předem díky za jakoukoliv radu. :-)

v kategorii Nezařazené, založil DanielSTP 31.7.2020 11:37

Chce to pečlivě plánovat, plánovat a zase plánovat. Vybrat vhodnout lokalitu a do plánu zakalkulovat i koeficient náhodnosti. Takže, pokud mám vybranou destinaci, vyrážím na místo abych zjistil, že tam většinou nelze hledat. Pak beru první pole, louku nebo les co je v nejbližším okolí plánovaného místa pro hledání a tam to většinou padne. Jo a ještě nahlas prohlašuji, že jdu na válku. To většinou padne stříbro. Nebo na archeo a to pro změnu padne ta válka. No a tak podobně..... :-D

Jo jak říkáš 8-) 8-) 8-) 8-) jen jsi opomněl dodat,že Tobě padaj Grešle i na asfaltce :-D :-D :-D :-D :-D

DanielSTP:jak píše kolega-hledat,bádat ve starých mapách,poptat se místních pamětníků a modlit se,když už vypátráš zajímavou lokalitu,že tam mezitím nepostavili Lidl nebo parkoviště 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Zkus třeba pro začátek hledat v polích staré cesty ;-) ;-) ;-)

Moc díky, na internetu jsem pár online map našel. Koukal jsem, že prodávají se i papírové, myslíte že má smysl je kupovat?

Také začínám, ale zatím se mi osvědčil výběr míst v okolí bydliště. Mnoho faktů lze dobře dohledat v kronikách okolních obcí, starých mapách, od místních pamětníků... V neposlední řadě se můžeš sejít i s farmářem který na pozemcích hospodaří a dozvědět se nějaké další věci, pokud například v dané lokalitě hospodaří již několik generací..

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru