Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

U mně taky po updatu žádná změna k lepšímu, jen hliník, folie se ID posunulo více do barvy je teď těžší to odlišit od malých měděných mincí. Stříbrňáky jsem žádný za dva dny testování nenašel, tak nemohu posoudit změnu ID. A hloubka mi připadá stále stejná, většina cílů ukazuje stále max. hloubku.

Najde se tady někdo, kdo nosí detektor na zádech v batohu?
Případně prosím nějakej tip na bágl, do kterýho to aspoň trochu pasuje?

Borci kopete nekdo treba ID od 2-9?

Pod ID 7-8 jsem s equinoxem našel 2 samostatný stříbrný 1 krejcary Ferdinanda II 1622, a pak taky stříbrnou grešli Leopolda. Ta měla ID 6-7. Chozeno v Park II. Takže asi to je má odpověď na tvoji otázku. :)

V sobotu jse kopl stribrnej 3krejcarek s ID 10super budu kopat diky

Chlapi a kdyz je na poli bordel a porad to pobrukuje a clovek skoro stoji furt na miste,je lepsi stahnout citlivost a ubrat na dosahu nebo jak.to resite? Diky

Tady na severozápadě Čech je takovýhle pole úplně všude. Za mě - kousknout se, ale nestahovat citlivost, vydržet to a chodit.

Za mě - když je to bordel železnej, zavřít -9 až -4 (včetně). A když to pobrukuje do barvy, tak vyšší IB. 8-)

Minelab mi slíbil, že vydá novou verzi aktualizace, která už bude fungovat i nám, kterým nefungovala. Zamrznutí programu aktualizace prý způsobuje Windows 7, takže to opraví.

vsechno bude 8-)

Já mám win7 a no problem.

Říkali, že to zamrznutí způsobuje Win 7, nemusí to tak ale být ve všech případech...

Ahoj hledači a hledačky, jaké máte zkušenosti s updatem noxe? Já mám pocit že to je horší,je větší problém rozlišení bordelu od barvy i když jsem zvýšil IB. Máte někdo podobnou zkušenost? Dnes jsem vykopal zpoustu marasu což nebývalo běžné. :,-(

Bordel kopu furt stejně, nikdy nevíš, co se ti pod cívku připlete za maras a budeš to považovat za bordel. :-) Já mám teďka - na to jsem přišel o víkendu, když jsem byl oba dva dny prakticky celej den - jinej problém po updatu.

Možná je to tím, že jsem byl hledat na vypuštěné přehradě, která byla plná olůvek a bordelu. Nicméně ani u jednoho předmětu, kterej jsem během těch x hodin vykopal, jsem se nedostal pod tři šipky na displeji. Chodil jsem Park 1, odezvu na 2 a IB 1 (na 600) s citlivostí 23. A třeba prvorepublikovej desetihalíř jsem neviděl prakticky ani na povrchu (možná byl šikmo - to teď nevim), kdy jsem hlínu odkopal a protože nemám dohledávačku, tak jsem musel ručkovat. Equi ho viděl až v momentě, kdy jsem díru zpátky zakopal a desetihálířek byl v hroudě centimetr pod povrchem. V ten moment jsem byl mírně zmaten.

Ahoj Lukyno,zkus restart detiku nebo update zpět na původní. Je divné že nevidí haléř na povrchu, dá se ho kopnout klidně z 25 cm. Zkoušel jsi i jinou lokalitu? Já jdu zítra na chvilku po směně tak uvidím. ;-)

Ahoj prosím zkušenější kolegy jak nastavit noxika 600 na pole a jak do lesa každý postřeh vítán díky a vysoké tony všem :-)

Ahoj mám sice Noxa 800,ale základ je prostudovat návod.Za mě je tam všechno co potřebuješ.Noxe jsem se rozhodl zkoušet v různých nastaveních sám.Ne,že bych nevěřil ostatním,ale člověk lépe pochopí co má vlastně ,jak nastavit a pochopí proč.Toť za mě.A ať Ti to pípá kolego. ;-)

Inverzně - na pole Park a do parku Pole. :-) Na poli zamknout až do -4 a poté 1-2. Citlivost, IB a rychlost obnovy vždy navolit podle situace. Každý místo je jedinečný a neexistuje univerzální nastavení, který by fungovalo všude. :-) Za patnáct minut chození poznáš, jestli to chce nějakou úpravu. :-)

Detekční režim park a pole inverzně.Proboha co s tím pořád máte?Protože se řeklo,že pole,lesy a parky jsou u nás jiné,jak v Anglii?Stejně píšeš,že každé místo je jedinečné a v tom máš samozřejmě pravdu.Rychlost obnovy,iron bias,citlivost,noise cancel,odladění země tyhle položky v menu se nastavují neustále podle lokality,takže Ti moc z továrního nastavení nezbude.A ostatní nastavení si taky,každý upravý,jak mu to vyhovuje.Někdo hledá železo někdo ne.Jeden slyší lépe,druhý hůře atd.Proto lze vše nastavit,že?Tudíž z továrního nastavení detekčních režimů nic nezůstane,proto si myslím,že inverze detekčního režimu nemá smysl.Toť za mě :-)

Lukino v neboj sa dat na ,4,5,6 a budes dobre separovat...odozva 2 na takom terene nemusi optimalne pracovat...

Mám Equi 600, takže ta dvojka je úplnej ideál do těhle bordelů. :-)

hej. teraz vydim ze mas EQ 600,,ale nemyslim ze 2 -u mna EQ 800 pouzivam ....6-4 je pre mna viac pomala a ma dlhsi ton,, ja na 6 na zelezom zanesenom terene vsetko pocujem lepsie a jasne ze aj lepsie separuje...v cistom terene je 2 -u mna 4 v poho...,,

To Lukyno ,Zeronico díky

:-)

Cau chci se zeptat jak je to s velkou civkou pro noxe.Jestli uz se vi kdy by meli dorazit.,Diky za odpoved.

cca za měsíc

diky

Zdar noxáci,
Používá někdo modul WM 08? K čemu že to vlastně je? :-D Zatím chodím na odposlech, jak jsem zvyklej, ale zkusil jsem si sluchátka a úplně to do budoucna nezavrhuju. Odezva mi přišla okamžitá, tak mi modul nějak nedává smysl... o:-)

Používám ho, když je velké vedro, mám v něm píchnutá malá sluchátka tzv. pecky.

Ok, díky a ještě malej dotaz: Noxe 800 zatím hodnotit nemůžu, mám za sebou první, asi čtyřhodinovou hledačku a je mi jasný, že potenciál tý mašiny se mi bude ještě chvíli schovávat. Ale co se asi měnit nebude je ukazatel hloubky. Mince leží na povrchu, jenom zasypaná tenkou vrstvou hlíny a nox mi ukazuje dvě, nebo tři šipky hloubku. Zbytečně tak kopu díru. Ale proč?

Na šipečky vůbec nekoukám, to je funkce která pořádně nefunguje u žádného detektoru, orientuju se podle zvuku, ostrý rychly je to na povrchu, slabší neboli šust, je to hlouběji.

Na euroteku funguje ukazatel hloubky perfektně a když je předmět na povrchu tak, že se ho cívkou skoro dotýkám, začne troubit na poplach. Třeba nedávno jsem díky týhle funkci našel revolver. Železo jsem měl jako vždycky zavřený, ale když jsem najel nad něj, tak se eurotek rozhulákal. Má nox taky něco podobnýho, nebo přes "zavřený" nejede vlak?

Ne, opravdu nefunguje perfektně. Navíc tyhle ukazatele jsou většinou kalibrovaní na velikost 1 palce.. s čehož pak vyplívá dosti značná chybovat. Zastav se u nás neb u Pilota, s detektorej tě naučíme pořádně pracovat :)

Díky, zatím se nijak netrápím, jenom to prostě bude chvíli trvat, než si zvyknu. Na noxovi všechno běží, jak má. Za možnost se stavit každopádně děkuju, když to jinak nepůjde, rád využiju. Návodů je hromada, musím si to všechno vyzkoušet. Zatím nechci nikoho připravit o nervy, protože na učení jsem strašnej lempl :-D

Ono je to vždy jednoduší jednou vidět od někho kdo už prostě ví co a jak, než desetkrát dokola přečíst návod. Škoda, že jsi neměl čas se zastavit třeba v sobotu na Probošťáku, myslím, že jsme tam hodně klukům pomohli aby dostali z EQ maximum ;-)

Jo škoda no, hnil jsem v rachotě :-( Zatím si jedu park1, cit20, GB poloautomat. Žádný stresy do startu :-) Návod od Tebe mám přepsanej na papírku, takže bude následovat vyšší laťka. Jenom teda ty železa si asi pozavírám až k jedničce. Bojím se, že bych se ukopal k smrti :-)

Ahoj všem já mám noxe 600 od minulého pátku a šel jsem na to podobně jako ty park 1 cit 25 poloautomat a odladěný nejčistší kanál a multiton a nestačil jsem se divit padla púlka parvu václava a to je fakt malý cíl tak že si myslím že i tak se dají zobnout drobnější stříbra :-)

Zdar me by zajimalo kolik equinoxu bylo prodano v ČR?Jen jestli mam byt nervozní.... 8-)

Určitě nebuď nervózní. K čemu taky :-)

To Kaparaso. Rozumím ti. Nox je vysavač a pokud člověk potká na svém oblíbeném poli s ním jinou úklidovou firmu tak člověk znervózní ;-) ;-)

Zajimalo by me jake ID maji male stribrne mince.Treba maly peniz vladislava 2 jagelonskeho atd.Proste ty nejmensi.Dik. ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru