Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

To Jaccob:

bohužel nebyl kupován na Lovcích :(
Problém se vyskytuje i nízké citlivosti, když zahýbu z drátem u konektoru. Do sluchátek propískne jako kdybych měl pod cívkou zavařovačku s ID 40... Jsem ze severu, tak se zastavím pro porovnání u zipsiho.
Kdyby se jednalo o zlomené dráty, dá se opravit nebo je nutné vyměnit celou cívku?
Děkuji

Hele nám je jedno, že ten detektor není od nás, stejně se o tebe postaráme. Asi to raději pošli, s dokladem, který k tomu máš a mi se na to podíváme a dáme to dopořádku. Samozřejmě v rámci záruky.

Díky za kladný přístup. Ráno jsem kontaktoval váš servis. Pošlu.

:-)

jsem nahlodán vánoční nadílkou minelabu,konkretně nox600 s malou cívkou.jen jsem chodil analog jednoton detech reacher a zabordeleny pole na malé stříbro (grešle,okousané 1krejcary)..chápu dobře že v multi hledá i na 20,40 khz ale normálně nejde na tyto frekvence samostatně přepnout?a jde poznat ve dvou,tří tonu že je to kulatý(mince,knofl) cíl podle zvuku?jako u analogu jednoton to poznám bezpečně...jde mi o lepší separaci než reacher..jinak dík za nějaké komentáře ;-)

Chlape, ty jsi fakt turboturek. Neber to zle,ale četl jsi o EQ 600 ? Ten má frekvence tyto:
Multi, 5 kHz, 10 kHz, 15 kHz a programy - Park, Pole, Pláže. Frekvence se dají zvolit i samostatně nebo v Multi pracují všechny dohromady a detektor to vyhodnotí se zvukovým a číselným údajem na displeji. ;-)

A dodatek, v Allmetalu můžeš poslouchat všechny cíle, železa bručí nízkým tónem a barvy prostě tóny vyššími. A jednotón si lze nastavit taky. ;-)

Turboturek to tam napsal dobře. EQ 600 má 20 a 40 Khz, jenom je nemá samostatně, ale pouze v multi. Evidentně sis to špatně nastudoval ty ;-)

No stane se. Mildas je vedle jak ta jedle... :-D :-D

maciz, s tím se nedá než souhlasit. Ano,v Multi ano, nikoliv samostatně jako EQ 800. :-/ Asi musím přestat chlastat a hulit trávu, o:-) a fakt to tam turboturek píše dobře, čímž se mu musím omluvit, protože rozmazaný jsem to četl a pochopil blbě. o:-) :,-( :-O :-D

dík už jsem si myslel že se neumím dobře vyjádřit,jde právě o ty vysoké frekvence na malé stříbro,budu chodit v multi tak jsem se chtěl ujistit ;-)a ještě dotaz jak jsou na tom v délce cm tyčky?chodím s batohem a rozloženým detíkem,vlak,kolo hlavně spodní tyč z cívkou složenou do báglu?dohromady?a když budu mít tu malou něco si odečtu ;-)

turboturku, spodní tyč má celá 61,5 cm. S nasazenou 11" cívkou, naklopenou na tyč má celkově 74 cm. To je moje omluva. ;-) :-D Musel jsem to rozebrat kvůli měření. Horní tyč měří 51cm celá, kus je zastrčený do trubky pod jednotkou. Ten konec i s opěrkou měří bez dvou milimetrů 45 cm. ;-) :-D

:-D :-O děkuji moc za tu snahu,vážím si toho ;-)

Promínte že vám skáču do řeči ale Mildas to napsal správně nox600 nemá 20ani40kHz a to ani v multi 600 tistovka pracuje pouze 5-10-15kHz. Pokud tomu nevěříte zeptejte se Elmy.

600 v multi má 20 i 40 :-)

s66, jak píše Pilotk je to správně. V návodu, str. 29, je to pod obrázkem frekvencí jasně napsané, cituji: 20 kHz a 40 kHz nejsou k dispozici jakožto jednotlivé pracovní frekvence u EQUINOX 600. Ty zkrátka nejdou samostatně použít jako u EQ 800 a volí se tlačítkem sinusovky vpravo dole.
;-)

Je vidět že lidičky nečtou nebo nechápou napsaný článek nebo dokonce obrázek přesně tento multi program pracuje na Vanquischi kdežto EQ600 si je muže rozdělit na samostatné frekvence kromě 20-40 tak snad to pochopi každý :-P

EQ800-multi-vsechny frekvence muže i samostatne nastvit
EQ600-multi-nemuze tyto 20-40 ale má je jako Vanquisch
Vanquisch-multi-jednotlivě frekvence NEMÁ
Všechny tyto detektory mají 5 Frekvencí
Bez ohledu na množství funkci je to zakladni funkce multi tak tomu rozumim Já :-P

Chodí někdo noxe pouze na jedné frekvenci?

Pilotk. takto pořádně osvětli v manuálu se jasně píše,EQUNOX 600 nabízí navíc k multi-frekvenci také jednotlivé frekvence 5kHz 10kHz 15kHz trojnásobného rozsahu nebo poměru 5až15kHz. nikde se nepíše o tom že si nějakým tlačítkem můžeš navolit 20 nebo 40kHz. Jerry68 co to plácáš za nesmysli že všechny tyto detektory mají 5 frekvencí. o:-) o:-) o:-)

Stačí mi tvé vyjádření dik hold placám a chápu :-D

Jinak nemám se chuť přít ses mnohem zkušený i znalý vážím si tvého umu zatim :-P

Jo v multi :-P

Samotna multifrekvencia u Equinoxu a jej rozdiely v niektorych programoch by bola tema na jeden samostatny članok..

V kratkosti.. mozem odpovedat ze Multifrekvencia u Equinoxu 800 vyuziva u TX 3 optimalne vybrane frekvencie: 7.8khz/17.8khz/39khz/ ...

Ak by pouzil na Tx /vysielanie /viac Ako 3 frekvencie...dajme tomu ze by vysielal na 5 frekvenciach ... rozdelila by sila TX vysielania na viac frekvencii a tym by klesol dosah detekcie..


Pri praci na jednotlivych Frekvenciach pracuje Equinox 800..na volitelnej frekvencii : 5khz /10 khz/15khz/20khz/40khz..

... Turboturek ... Equinox na 40 khz a maximalnej citlivosti ma tiez vyborny dosah na predmety pod 1 gram... mozes ho pouzit v pripade ze na multi v danom terene nemozez ist prilis vysoko s ciltivostou,, ale dajme tomu na 40 khz mozes dat citlivost aj na max...






Takže Vanquish asi natom bude stejně?

S temi ohradniky :-P

Ahoj,chtěl bych od Ježíška novou tu větší sondu než je standart,ale pořád mi vrtá hlavou jaký v nich bude rozdíl.To že bych měl větší pokrytí terénu je mi jasné,ale bojím se že to bude mít vliv i na ostatní funkce detektoru. Někde jsem zaslechl že to bude mít vliv na diskriminaci.Byl by tu někdo tak laskav a objasnil mi tento problém? Co získám nákupem větší cívky a co ztratím? Zkrátka plusy a mínusy velké cívky.Nikde jsem to nedohledal,proto bych rád požádal lidi co s tou velkou cívkou chodí hledat a mají už zkušenosti a mohou porovnávat rozdíly mezi cívkami.Jedná se o Equinoxe 600 Děkuju moc

Zdravíčko, hledá někdo z 800stovkou zlato? Jakou civku by jste doporucily na hledání zlata v koritech řek? Dík

jasne kuk moje nalezy o:-)

Špatně jsem napsal 🙄 Surove zlato 😇

Určitě tu 15 cm (6"). Citlivost 0,1g ;-)

Děkuji 😇 Naaaahodou nevíte jak je to ze zlatem u nás když najdu? Počítám že vše pod zemí patří státu 🙄 ale když řeknu že jsem to našel v korite řeky bez kopání 😇😅 smím si to oficiálně nechat? Nebo nevíte o nějakém článku kterej by si moh přečíst kde tyto informace jsou? Děkuji moc

Mám dojem že se na to vztahuje těžební a důlní zákon :-P

Podle důlního zákona co je 40cm pod zemí patří státu,pokud to najdeš na povrchu je to tvoje,je to stejný jako s vltavínama(vlastní zkušenost) a mám to i ověřeno.

Noxe nemám ale obecně asi platí že větší cívka jde hloub a má větší pokrytí ale horší separaci. S větší cívkou je větší pravděpodobnost že se pod cívku vejde více cílů zároveň a detík se musí s vyhodnocením cílů nějak poptat. Tohle si můžeš zkusit s jakoukoliv cívkou tak že dáš 2 cíle z různých materiálů tak blízko k sobě aby se vešli pod cívku a budeš poslouchat a sledovat id. Odezva bude jiná než u samostatných cílů. Větší cívka je vhodná do míst kde je málo odpadu ale pokud chodíš pole kde máš na mávnutí 5 signálů od železa nebo třeba kraje cest a silnic budeš mít pravděpodobně větší úspěch s cívkou menší.
Na noxe teprve setrim takže z vlastní zkušenosti nevím jak se umí se separací poprat ale snad ti někdo zkušenější odpoví. Mě osobně by zajímalo porovnání s Deus x35 28cm.

Ahoj, nemá někdo 15cm cívku, které by se chtěl zbavit? :-D

Koblisek, Zdarec všem nadšencům. Koblisek můžeš písnout na maila vorkout@seznam.cz dík ... nox 800.....zlato v řece. Sladek

Napsáno 😇

Zdravím, můžete mi prosím poradit jak nastavit nový FE2. A ještě se chci zeptat jestli to nepotlačuje i malý ag. Díky 8-)

Ta funkce je dobrá když děláš pláže a chceš dát pryč víčka. Jinak je ten režim diskriminačně ostřejší a pokud děláš drobné Ag. Držel bych se FE a nastavení max do 3. ;-)

Jasný, díky za reakci :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru