nový zákon

čau kolegové hledači a hledačky.právě mi sdělil kamoš, že slyšel v rádiu, že dnes bude jednat parlament o legalitě hledání s detektori kovu ...slyšeli jste o tom někdo??!!

v kategorii Lovci historie, nálezy a určování, založil hajlanz 25.8.2011 10:58

no, a podle všeho to vypadá, že ministerstvo a ta rada nebo komise jede podle špatného zadání, tedy, podle zadání nevím koho z roku 2007. To zadání jsem našel, jsou tam identifikovaní i původci připomínek. Zajímavé. Některé kraje jsou aktivní, tak si to každej přebere. http://www.mkcr.cz/assets/kulturni-dedictvi/pamatky/Katalog-podnetu-ke-koncepci-a-zakonu_2007.doc

To litr: tak jsem to pročetl, v podstatě se nás týká odstavec 11. Proti dnešku žádná změna. Všichni vědí kde se hledat nesmí. Pokud by se ale vydávala nějaká badatelská povolení, například ve spolupráci s určitým archeologem, třeba by to mělo smysl.

Připravovaný zákon seženu a zveřejním. Stejně jako jsme to udělal v případě novely Občanského zákoníku. Ta jak se zdá ale spadla někam pod stůl. Což je škoda, poměrně jasně řešila jak postupovat při nálezu skryté věci a pro poctivého nálezce to mohlo znamenat rozumnou odměnu. Jenom si nejsem úplně jistý, zda někdo kdo píše tento zákon, četl ten nový Občanský zákoník a nebo taky třeba ústavu téhle povedené zemičky :-D


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru