Prosím o radu

Zdravím všechny,
Nevíte někdo, co znamenají v mapách ty trasy z těch křížků? http://www.mapy.cz/#!q=praha&t=s&x=17.153440&y=49.550220&z=13&qp=16.104122_49.459499_16.190154_49.490452_13&l=5&d=muni_6203_0_5 . Někdy to vede přes pole, jinde přes les a většinou to u komunikace zkončí.
Děkuji

v kategorii Mapy a navigace, založil Roman007 3.3.2014 15:14

Mě to gps ukazuje jako el.vedení.

Ze seznamu mi napsali, že neví co to je. Ale že mapa je stará cca 150 let.

Je to hranice kam sahají přilehlé polnosti, lesy apod té obce. Ty kříže ukazují přesně stejný tvar jako mapy katastru v Moravském zemském archívu.

Já si myslím že to křížová cesta poutní místo.Jinak řížová cesta v přírodě bývá zbudována jako řada kaplí nebo božích muk... ;-)

Patrně zákres nejistého průběhu katastrální hranice v "zcelené kresbě". Mapování totiž probíhalo po katastrech "ostrovním způsobem" a na styku hranic území mapovaných po katastrech jsou někdy docela pěkný "fuky"--při dnešní digitalizaci těchto podkladů se řeší "plátováním" .Listy mapy PK 1:2880 první republiky po všech reambulacích trpí také na tyhle problémy..
Mapy po vytvoření netvoří souvislou plochu ale koláče na jednotlivých listech, které se do sebe sesazují.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru