Prosím o Vaše zkušenosti

Našel jsem v lese stříbrnou minci a i při šetrném čištění se mi zlomila. Nemáte někdo podobnou nepříjemnou zkušenost? Jak se zachovat, abych se tomuto vyhnul?

v kategorii Čištění a focení, založil 24.7.2011 13:08

určitě tomu zabraníš tak, že minci budeš čistit na plocho( položenou na stole nebo v misce) a ne v ruce, mezi prstama a podobně. Tak se ti tlak, kterým tlačiš na minci rozloží rovnnoměrně.A taky použij jemnej kartaček...Jesli se ti zlomila i při tomhle, tak asi neslo nic jinýho dělat

Někde sem četl diskusi na toto téma, ale už si nepamatuju. Stříbro se mi vyhejbá :-D Myslim, že to spočívalo ve změně vlhkosti materiálu po vytažení ze země. Doporučovali udržet ve vlhku, než se mince zpracuje, ale jak to už si nepamatuju... :-D

Děkuji za vaše odpovědi.Právě toto mě napadlo,jenomže když ji necham ve vlhku bude měkká i při čištění později.Hrozí opět zlomení.Jestli ji nechám v suchu bude sice křehká,ale tvrdá a půjde snadněji čistit.Další dotaz je nasnadě,jak docílit optimální tvrdosti mince? Nezměkne při opětovném namočení třeba do čističe stříbra? Děkuji za případné další odpvědi.Možná jsou už někde na internetu odpovědi pak prosím o nápovědu.Dík.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru