Rutus Proxima - Argo

Nikde jsem nenalezl objektivní zkušenosti s těmito detíky.
Chci pořídit do rodiny ještě jeden, něco co by šlo trochu, nebo hodně :) hluboko, ale zas aby mi to nešlo hluboko do peněženky :)
Co by jste radili? Ktere detektory chodí na polygonech nejlíp?

v kategorii Detektory - netříděné, založil Karlos2 5.7.2011 01:17

to Sahin11: mail nefunguje...napiš prosím na Fieldman1@seznam.cz....díky moc

to karlos2...nemáš nějaký kontakt na Sahin11? díky

Vlastním Argo2 teprve od jara a je to můj první detík,takže nemohu moc srovnávat,ale můj kamarád si koupil Garrett euro ace 350 z 2D sondou a nálezy mu dohledávám občas já,protože kope celkem vedle.Já toho detíka mám z Polska za cca 11000 ze základní sondou a už skoro vždy poznám co mám pod cívkou a v jaké hloubce.Vzhledem k tonu,že chodím do práce i každou druhou neděli toho času na hledání moc není tak to tak ještě nemám v ruce,ani z nastavením jsem si nehrál(jen diskriminaci na železo ať to furt neřve)tak vám k tomu už moc neřeknu,ale myslím,že tento detektor se polákům povedl(cena/výkon)

to zdenous..můžeš se mi ozvat na mail viz výše ohledně zkušeností s argem...díky

Moc té odpovědi nerozumím, ale docela by mě zajímalo s jakými detektory si to porovnával a kde?

Zdravím všechny hraboše,
vlastním už druhý detík od Rutusu a musím zatím říct spokojenost. Mám porovnání s detektory ACE 150, 250, Whites IDX PRO.
První přístroj byl Rutus Solaris - hloubkový dosah opravdu super a to i oproti IDX a o Garettu ani nemluvě. Co se týká rozlišení a diskriminace, tam už to taková sláva nebyla. Na druhou stranu jsem s ním kopal celkem všechno a tím pádem mi nic neuteklo, ale problém byl i s menším kouskem zrezlého železa ve větší hloubce. Co se týká položeného Groše k železu cca 5x5 cm, je pravda, že železo odladil ale i s Grošem, tak že ticho (zkouška pouze na povrchu a železo daleko cca 10 cm).
Nyní mám Proximu a s ní jsem spokojen, i když zamíšlím o Argu. S Proximou si sáhnu opět hlouubš než IDX a Garett. Co se týká diskriminace,tak je naprosto vyhovující. Je možno diskriminovat v plném rozsahu a to mi opravdu vyhovuje. Samozřejmě, že zrezlý plát z pluhu ve 40cm v dobře vodivé půdě má krásný signál na čisté stříbro, ale to samé je i IDX. Co se týká rychlosti, tak tam zase vévodí
Garett. Groš vedle železa už vezme na 5 cm, ale není to čistý signál. V tom má zase výhodu IDX. Nyní koukám na nový detektor takto - Nabídněte detektor, který ve dvaceti centimetrech vezme stříbrňáček, měďáček i přes to, že se na něm, pod ním, vedle něho válí kus železa a tento detektor vezmu všema deseti. Nehledám detektor předraženej díky "píčovinkám" (mikrovlná trouba, mixér :-) ) ale hledám detík co umí opravdu potlačit železo a nechat bejt ostatní.

Ten hledám také... :-)

Ahoj všem i těm bez Arga ;-)
a teť jen ty co maj Argo 8-),chodíte se základní cívkou nebo s CC / DD.
Co na kolečka v hloubce??- (jasně že fiskars
Samo že jakou cívku! 8-)

Zdar mam Proximu zatial sa len ucim ale mne vyhovuje stala ma 7500 kc ...
Argo by som moc neriesil pocul som ze starsie Rutusy maju kvalitnejsie suciastky, preto som bral Proximu aj ked som mal na ruke Argo este v zaruke za 300e :)

Zdar mam Proximu zatial sa len ucim ale mne vyhovuje stala ma 7500 kc ...
Argo by som moc neriesil pocul som ze starsie Rutusy maju kvalitnejsie suciastky, preto som bral Proximu aj ked som mal na ruke Argo este v zaruke za 300e :)

Já mám Rutus Solaris od roku 2008 a jsem s ním spokojen. Dosud bez jediné závady, supr pevný a odolný plast a to i na cívce, kde není potřeba žádný kryt. Co cívka zažila úderů do kamení a do skály.... Hledal jsem s ním v hicech na plážích i v mrazech ve sněhu asi 150 km od Kurska a bez problémů. Jel pořád stejně.To co píše Klecos s rozlišením železa je pravda, ale v jednotonu. V tří tonu je železo poznat na 100 %. Mám to dobře vyzkoušené. Hledal jsem s ním v terénu, kde se to střepinami z bomb doslova hemžilo nad zemí i pod zemí. Nikdy jsem se nespletl. Nedávno jsem koupil další detík, ale jen proto že tento jede ve frekvenci 17,5 KHZ. Takže detík na něco jiného než je Solaris. :-D

zdarec, heled mam ted moznost si solarise koupit, sem spis na takovyhle strizlivy masinky (XP250) nez aby tam litaly cisla a pismenka a blikalo to jak vanocni stromecek (go-finder:D)... sem koleckar takze me zajimaj maly kulaty predmety... skoro vubec se v detektorech nevyznam, tak sem se chtel zeptat na tvy zkusenosti s touhle krasavici:) dik moc za pripadnou odpoved:)

Ahoj,mam dva dotazky. Koupil jsem z druhy ruky Proximu (pro me za super cenu) a premejslim v budoucnu nad new civkou ale netusim jak zjistit jaka tam je verze softweru (kdyz zapinam tak pise neco s prodejcem Moltasem). A pak by me zajimalo jestli uz nekdo na tento detektor skousel tu teleskopickou tyc od marsu ? Predem dekuju za odpodi

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru