vytipované místo

Jsem si vytipipoval místo, kam bych mohl zajít hledat (raději dvě místa) - starší cesty.
už jsem se těšil že se pěkně projdu a v klidu zakopu. Přijedu na první místo-zorané pole.Naladím a jdu,sem tam železo,ale pohoda. Ujdu pár kroků a samejprozvuk, něco vykopu (bordel), udělám pár kroku a co nevidím. Prostě v oranici zbytky staré skládky :-( ,takže se sem už nevrátím. Celé pole je v tahu.
Tak jsem se zbalil a jel na druhé místo. tam jsem byl asi 1 minutu. protože přes téměř celou lokaci vede vysoké napětí a tuto vlhkou dobu pěkně sršelo.
za den jsem našel jen 2 Kč, 50h, 10h (1992)

Budu asi muset zajet z Východních Čech na Moravu :) ,abych měl šanci najít nějaký ten stříbrňák.(přece jen tu byl prales) :-)
Takže vydařený den.

v kategorii Lokality, založil zlutas 22.11.2010 08:14

Jenom proboha nejezdi na severní Moravu a hlavně ne na ostravsko. Budeš kopat samé střepiny, koks, škváru a neskutečné množství víček od chlastu. Poznámky kolegů o nezahrabaných dírách mě vždycky moc pobaví. To by měli vidět ty "zemljanky", co si kopou pro své letní pobyty místní houmelesi.V jednom nejmenovaném, asi hektarovém lese, jsem jich napočítal 5.V tomto čase objevit se v jejich blízkosti je dost riziková záležitost.Také adrenalin.Jak je vidět, ne všude se rodí stříbrňáky,ať se ti daří.

Jenom proboha nejezdi na severní Moravu a hlavně ne na ostravsko. Budeš kopat samé střepiny, koks, škváru a neskutečné množství víček od chlastu. Poznámky kolegů o nezahrabaných dírách mě vždycky moc pobaví. To by měli vidět ty "zemljanky", co si kopou pro své letní pobyty místní houmelesi.V jednom nejmenovaném, asi hektarovém lese, jsem jich napočítal 5.V tomto čase objevit se v jejich blízkosti je dost riziková záležitost.Také adrenalin.Jak je vidět, ne všude se rodí stříbrňáky,ať se ti daří.

Jenom proboha nejezdi na severní Moravu a hlavně ne na ostravsko. Budeš kopat samé střepiny, koks, škváru a neskutečné množství víček od chlastu. Poznámky kolegů o nezahrabaných dírách mě vždycky moc pobaví. To by měli vidět ty "zemljanky", co si kopou pro své letní pobyty místní houmelesi.V jednom nejmenovaném, asi hektarovém lese, jsem jich napočítal 5.V tomto čase objevit se v jejich blízkosti je dost riziková záležitost.Také adrenalin.Jak je vidět, ne všude se rodí stříbrňáky,ať se ti daří.

tak s tou Severní Moravou souhlasím, jelikož tady bydlím a mám s tím bohaté zkušenosti... :-(

To máš pravdu s tím pralesem . Prales tu byl před cca.800 lety.Nebo snad záměrně vyhledáváš Starší nálezy?

Já myslel že právě u nás nic není(Východní Morava)a koukám že je to někde ještě ,,lepší,, :-/ Mám ale o kus lepší zkušenosti s hledáním v Čechách ;-)

Vážení kolegové, dnešní den jsem považoval za poslední příznivý v tomto roce a tak jsem vyrazil do listnatých lesíků za Ostravou, směr na Proskovice a Starou Bělou. Ráno od 8,30 do 12, po obědě od 13 do 15,30. Detektor VK 3O,(někdo se může ošklíbnout, ale komanč korunu jsem našel zhruba ve 25 cm)Pečlivě jsem zaznamenával všechny nálezy. Zde je výsledek:2 střepiny, 8 víček od piva, kopaných zhruba v 10 cm,22 kousků alobalu, kopaných v různých hloubkách, nejvíce asi tak ve 20 cm, nebýt trvale ID 90,tak jsem díru zahrnul, 1 klíč č.13, kousky koksu a podivné kameny hlásící se ID okolo 60, 1 vystřelený flobertkový náboj ráže 9 mm a jako bonus hliníková krabička od prezervativů z 50 let minulého století.Mosazný plíšek od ploché baterie jsem vyhrábnul skoro v 15 cm. Pokud si myslíte, že každou díru proměřuju metrem, tak nikoliv. Na dřevěné rukojeti od lopatky mám pistolovou pájkou vypálené míry.Takže dokonalý přehled.Vážení kolegové, to je vše. Jeden nejmenovaný přispěvatel tohoto webu by nevěřil.Autora známé lidové písně "Moravo, Moravo, Moravěnko milá bych velmi rád poslal někam. Připouštím ale,že ortodoxní "moravci"z okolí Brna mohou namítnout, že ostravsko není Morava, ale "pšonsko" a že my, kovaní ostraváci jsme vlastně "vasrpoloci".Je to všechno hodně složité a pro normálního "mladočecha"asi dost nepochopitelné.Pro nás, detektoráře, z toho plyne jedno: veškeré stříbro vysbírali zbojníci a na nás zbývají opravdu jen ty alobaly.Ať se vám daří lépe než mně. :-D

Vážení kolegové, dnešní den jsem považoval za poslední příznivý v tomto roce a tak jsem vyrazil do listnatých lesíků za Ostravou, směr na Proskovice a Starou Bělou. Ráno od 8,30 do 12, po obědě od 13 do 15,30. Detektor VK 3O,(někdo se může ošklíbnout, ale komanč korunu jsem našel zhruba ve 25 cm)Pečlivě jsem zaznamenával všechny nálezy. Zde je výsledek:2 střepiny, 8 víček od piva, kopaných zhruba v 10 cm,22 kousků alobalu, kopaných v různých hloubkách, nejvíce asi tak ve 20 cm, nebýt trvale ID 90,tak jsem díru zahrnul, 1 klíč č.13, kousky koksu a podivné kameny hlásící se ID okolo 60, 1 vystřelený flobertkový náboj ráže 9 mm a jako bonus hliníková krabička od prezervativů z 50 let minulého století.Mosazný plíšek od ploché baterie jsem vyhrábnul skoro v 15 cm. Pokud si myslíte, že každou díru proměřuju metrem, tak nikoliv. Na dřevěné rukojeti od lopatky mám pistolovou pájkou vypálené míry.Takže dokonalý přehled.Vážení kolegové, to je vše. Jeden nejmenovaný přispěvatel tohoto webu by nevěřil.Autora známé lidové písně "Moravo, Moravo, Moravěnko milá bych velmi rád poslal někam. Připouštím ale,že ortodoxní "moravci"z okolí Brna mohou namítnout, že ostravsko není Morava, ale "pšonsko" a že my, kovaní ostraváci jsme vlastně "vasrpoloci".Je to všechno hodně složité a pro normálního "mladočecha"asi dost nepochopitelné.Pro nás, detektoráře, z toho plyne jedno: veškeré stříbro vysbírali zbojníci a na nás zbývají opravdu jen ty alobaly.Ať se vám daří lépe než mně. :-D

Zlutas a odkud jsi z vych.cech?ja z Litomysle pokud bydlis nekde blizko,tak by jsme mohli zajit spolu.v okoli 30km od mesta se v minulosti par veci odehralo,tak by to nemuselo byt marne.navic u nas co znam hledace,tak vetsina jede jen po 2.sv valce 8-)

Ahoj přistěhoval jsem se do Opatova a také testuji okoli a probirám v análech co se tu v okoli dělo se střidavimi úspěchy snad to bude lepši ahoj Rocco
:-)

pro Sondaka - jsem z Usti, na budouci sluzebky si uz typuji mista,kde vyskocim z auta.ale jinak pristi rok projdu nejake to pole a louky. Mě vždy potěší jakýkoli kulatý nález a pak mám uspěšný den :).

na jižní moravě je toho docela i dost :),ale taky zalezi na jake lokalite ;-)

skrblik:odkud jsi z jižní moravi?

skrblik:odkud jsi z jižní moravi?

Zdravím, začínám a proto se chci zeptat když tady čtu kdo má kolik kilo mincí doma... jak na to chodíte, nebo spíš kde asi tak hledáte... děkuji za pomoc pokud to neni tajemství :)

neni. čti. archiv. snaž se. je tu toho dost.

Mám 0 mincí.....paráda? :,-(

Na každém poli, kam jsem vlezl, jsem našel alespoň jednu minci (i když třeba jenom komanč 20h). Nehledal bych nějaké extra super lokality, stačí začít okolo baráku - a to téměř doslova:)

Dobré je zkusit louky a lesíky okolo města/vesnice, tam kam lidé chodí na procházky a na houby. Louka u nás za městem dala už spoustu krejcarů, i když v hrozném stavu.

Taky je podle mě lepší chodit systematicky, ne křížem krážem.

Ovšem lepší mince se samozřejmě hledají hůře:) Já například nemám zatím žádný stříbrňák, protože tady prostě nejsou:)

U nás asi taky néé... :-(

Dnes se opět potvrdila moje slova. Nevydržel jsem to a šel jsem dnes zkusit lesík kousek od baráku. Kromě obvyklého bordelu jsem za třičtvrtě hodiny našel tři kolečka - 10 h komanč, 5 h 1. republika a 1 krejcar R-U. Kopat se moc nedalo, země jako kámen. Až to rozmrzne, zkusím ho projít víc. Stříbrňák nečekám, ale mohl bych být překvapený 8-)

Všude se dá něco najít,jen to chce chodit a hledat.Horší už to je po omytí mince která vypadá pěkně a nakonec zní nic moc není.Máme tu hroznou půdu na mince,většina je KO.

Dnes jsem byl v lese a pouze šrot..... :-/

co to máš za přístroj, teda jestli to nejni tajný klacek morybundus šmrdlenzis,,, :-P

Já byl taky na chvíli v lese a povedla se kom. koruna a nějaký štítový knoflík. Kromě toho jsem si cvičně zakopal pár želez, našval mě akorát jeden hluboký rezavý kroužek :-D

Mám zetex omega a ted i nově minelab x terra 705...testoval jsem je oba...

Zdravim vsechny,souhlasim s krematorem,ze snad na kazdym poli se da najit nejaka ta mince.Ja jsem pred dvema tydny v lesiku asi sto metru od hlavni silnice nasel za ctyri hodiny pres tricet jednokrejcaru,asi tam vojaci mastili karty.Preju vsem taky bohaty nalezy ;-)

Děkuji.. ;-)

Opatov u svitav?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru