Detektory kovů XPlorer

Tipy,triky,nastavení a jiné.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 7.2.2013 18:06

Njn,zase máš recht. :-)
Já spíš potřebuju momentálně hloubku a klidný krok ve svahu--)))
svoje nastavení mám tři a zatím postačují.
Pokud se jedná o svižný průzkum kde potřebuji rychleji,tak snesu i 10-15% menší hloubku.
Jen občas laboruju a sem tam se zadaří .
A vo tom to je.
Ať se daří.
;-) ;-)

Také ti přeji úspěchy. Ahoj.

Rajčák a cortes: Mohu poprosit o meil, potřeboval bych trochu srozumitelněji poradit z nasatvením...zatím jen chodím ve 2.0 GMP a trochu snižuji půdu a Disc...ale rád bych si něco nastavil na pole..les díky moc předem ! Miky (vyplatí se upgrade na 3.2 ? )
Mikymauser@seznam.cz ;-)

Me V3.2 vyhovuje kvuli 5 tonu..jinak ja mam nastaveni disc 2,citlivost 98,zem rucne cca 75-77...nepatrne podladuji pod automat ( aůe to uz tu bylo psano)....diky nizke disc si notchem eliminuji zelezo,takze notch mam 00 - 06,na vice zabordelenem notch zvetsuju.Tony do cisla 30 mam nastavene jako zelezo (na 200MHz)...nikdy jsem nekopl nic zajimaveho s takto nizkym cislem...vyssi cisla uz mam nastavene na vyssi tony,ale taky odstupnovane.Mozna to neni spravne nastaveni,ale me tak nejak vyhovuje.
Verzi 3.2 muzes kdykoli vratit na V2.0 kdyz ti nebude vyhovovat.

Díky moc, každá rada dobrá..fakt!! ale nevím jestli je potřeba do něj dávat 3.2...má to vliv třeba na tak diskutovaný dosah? Mě více by vyhovovalo více slyšet železo..čím dál víc sledui, že spíše kopu dle sluchu než obrazu ;-)...potřeboval bych něco na pole , les, louky...a s tím chodit ne moc laborovat..na Fíšovi jsem si naposloucha nastavení, které mi vyhovovalo a pak už jsem moc ani neměnil..max.Disc nebo Sens...Jinak chození s ním paráááda,asi není špička ale je fajn, třeba v bordelo krásně si udrži barvu, v chodím Sudety a v základech a binci po barácích sem vyloženě chodil na zvuk a držel byrvu v tom skvěle, je to i tou zákl, cívkou, s Ulttimatkou bych byl v prde..ale to je logické ..chtěl bych ale dostat z něho max 8-)..namalé Ag v poli i jinde..jinak většinu věcí stejně kopu do 20-30cm max..chodím 10 let a vidím že většina věcí jsou v těhle chloubkách..nebo spíše se asi níž nedostanu :-D

Díky moc, každá rada dobrá..fakt!! ale nevím jestli je potřeba do něj dávat 3.2...má to vliv třeba na tak diskutovaný dosah? Mě více by vyhovovalo více slyšet železo..čím dál víc sledui, že spíše kopu dle sluchu než obrazu ;-)...potřeboval bych něco na pole , les, louky...a s tím chodit ne moc laborovat..na Fíšovi jsem si naposloucha nastavení, které mi vyhovovalo a pak už jsem moc ani neměnil..max.Disc nebo Sens...Jinak chození s ním paráááda,asi není špička ale je fajn, třeba v bordelo krásně si udrži barvu, v chodím Sudety a v základech a binci po barácích sem vyloženě chodil na zvuk a držel byrvu v tom skvěle, je to i tou zákl, cívkou, s Ulttimatkou bych byl v prde..ale to je logické ..chtěl bych ale dostat z něho max 8-)..namalé Ag v poli i jinde..jinak většinu věcí stejně kopu do 20-30cm max..chodím 10 let a vidím že většina věcí jsou v těhle chloubkách..nebo spíše se asi níž nedostanu :-D

Deuse se naucit chvili trva.Jeste pul oku po jeho koupi jsem mu nemohl prijit na jmeno.Vse se zmeni na archeo hledani,kdyz se opravdu blyskl.
Takze si klidne tu dvojku nech a dej hlasitost zeleza na maximum.Ale ja bych tam dal 3.2.....Az si na ni zvyknes,neprijde ti,ze je o neco jina.Zda jde hloub ci ne,to nevim...ja kopu max 20cisel (cm).

Já koupil Deuse již ve verzi 3.2, tak rozdíly neznám. Ve zkratce.. podívej se na velikost své cívky a podle toho zhruba určíš i hloubku které jsi schopen dosáhnout na předmět o velikosti dejme tomu asi jako 2ha RU. Se základem to bude kolem 20cm +- Pokud chceš hlouběji, musíš jít do větší cívky, jinak to nejde. Ale neplatí zde přímá úměra na to bacha. Prostě a zkrátka je to zapeklité. Neexistuje úplně universální detektor. Ať si každej plácá co chce. Kdo chce být kreativní musí přikoupit další klacky. Teď bych počkal jak se vyvrbí Nexus Standard MKII, v ruce jsem jej neměl, ale to by mohla být velmi zajímavá mašinka. ;-)

Byl jsem pár dní v polsku a tak jsme se nikam moc nedostal. Deus je ale už u pryč, nakonec jsem šel do GM4. Tedy jako trak to není, vyhodnocení žádné jenom barva železo. Ale v železném bordelu je to neskutečné. To co ten detektor dělá s 9” sondou je prostě masakr. Hloubka je asi u traca lepší, nebude to o moc ale jo. Alespoň na pražáka jsem to viděl. Když jsme ale testovali takový malý žlutý drobek, to dohledání bylo prostě drsný. S GM4 si pro to normálně šáhnu. Třeba to ještě změním, ale kačky jsou potřeba i jinde a ten bulhar vykazuje jako bulhar tak to zatím bohatě stačí.

Máte někdo zkušenosti s porovnáním cívek 22,5 a 28x34?O kolik a v čem hlavně je ta menší horší oproti té větší a dražší cívce
Na kolik většinou ladíte diskriminaci,ground a senzitivitu aby klacek moc neštěbetal a dosah byl na slušné úrovni.Dejme tomu třeba pole a les se standartním zabordelením-ne extrémním
Dík

Nebudu srovnávat detektory, jako který je lepší a který je horší. Jen k Deusovy, Mám ho asi rok a půl a co jsem zjistil. U každého detektoru záleží na nastavení (chození v automatu nebo ve vlastním nastavení) a u Deusu je to až markantní. V automatu opravdu tento detektor u většiny programů nemá moc velkou hloubku. Mám asi 3 programy, které jsem si uložil. Při zkoušce na polygonu tam byly velké rozdíly. Deus se musí naladit, v automatu se na hloubce hodně ztrácí. A ještě Máro jak píšeš že před pár roky bezdrátový detektory dělal pan Krčil a vyhodnotil to jako blbost. Tak v té době měl asi pravdu, ale jak víme elektronika jde hodně rychle dopředu. Takže při dnešní technologii to už nemusí být pravda. Berte to, jako můj názor nejsem odborník na elektroniku ;-)

Je to určtě pohodlné, ale s výkonem detektoru nebo detekční technologií to nemá nic společného. U sluchátek je to i pochopitelné, jsou hledači kterým kabel vadí a to bez ohledu na to co tím přenosem může zmizet. U sondy a jednotky je to ale nesmysl. Nepřináší to vlastně nic jiného než řadu problémů se zdroji, těsností atd. I tak je to ale dobrý detektor. Já na něm oceňuji váhu v kombinaci s nadprůměrným dosahem a taky povedený design. Žádná nedostižná bomba to ale není a už vůbec ne revoluční technologie jak se občas leckde uvádí. Žádná nová detekční technologie tam není :-D

to je fakt pouze tvuj názor ja si myslím něco jiného ,chodím sním už nějakou dobu a jinej bych nechtěl ja zas nemám rád minelabi)

to SilverXp250: Jestli jsi reagoval na můj příspěvek, tak jsi mě asi špatně pochopil ;-)

Henry na tvuj ne na Elmaruv)

Asi jsi vůbec nečetl co jsem napsal? Na normální hodnocení odpovíš reklamním sloganem distributora XP :-P Navíc jsi k tématu vlastně nenapsal vůbec nic. Jako že když jsi si šel kupovat Deuse tak jsi k němu dostal pořádné kázání o tom jak jsou Minelaby špatné a jak někoho zklamaly..... ale tohle opakovat nemusíš, to slyšeli a četli asi všichni. Někdy si s tím nerad detektorem zahledej a pak má smysl něco napsat. A ne na diskuzi o testováni dosahu a použitých technologiích napsat reakci jako ze šmoulů ;-)

Asi to fakt nečetl , nebo mě něco uniká.. :-P CHápu , že s detektorama je to jako s vesnickejma šamanama nebo jako s vlastním přirozením - KAŽDEJ MÁ TO NEJLEPŠÍ ;-) Ale když Marek nenapíše nic špatného , tak je reakce fakt divná. Nepřekonatelnej není žádnej detektor - to bych ho už asi měl a určitě by si ho přálo mnoho z nás .Takovej ideální by měl mít rychlost analogu při separaci , vyhodnocení E-tracu nebo CTX3030(které jsem zatím u žádného jiného detektoru neviděl), aby zvládal práci na čediči jako špičkové pulzáky a měl samozřejmě ten největší dosah jako má Tejon s Ultimátkou nebo Nexus či EDS... To asi zatím ještě dlouho nevyjde... Také ale pamatuju dobu , kdy jsme chodili s F1266kou a připadal jsem si jako nepřekonatelnej a nedávno jsme jí vytáhli na polygon a......... Prostě jsem chtěl jen okomentovat to papouškování proti Minelabům. Jak píše nade mnou Marek přijeď si s tím detektorem zahledat seznámit se a určitě ti někdo rád ukáže výhody i nevýhody. Každopádně i si můžeme zahrát na polygonech kdo kam dočůrá ale to bude trochu nefér , protože já třeba možnosti i konkurenčních detektorů znám a umím je i nastavit neb předsudky nemám a většinu XP jsem ve své výbavě měl a nastavit je rozhodně umím a vím který detektor na který cíl vytáhnout abych neprohrál :-D :-D :-D

Po 13 tém to bude lepší ;-)

Zdravím.Po Garretech,Rutusech,jsem si pořídil XP a s diskriminací je na tom XP nejhůř.Samozřejmě záleží na hloubce.Ale při diskriminaci od 80ti a výš vůbec nevíte co kopnete.Drobnou věcičku v hloubce těžce s velkou cívkou zaměríte.Nabíjecí klips na cívku vyžaduje hodně trpělivosti,než se trefíte.Z programů stačí pouze č.2-s úpravou citlivosti,diskriminace.....můžete najít jakýkoliv předmět poměrně hluboko.Hlouběji než ostatní programy.(mince).S velkou cívkou je těžší,než běžné detektory(je to baterií v cívce) Když jej položíte na svah,proběhnete se.Mám ještě Detech EDS,je srovnatelný jak v dosahu, tak v diskriminaci-zvukové.

Jak už psal Olda výše:detektor ti musí sednout jinak můžeš mít sebelepší a vždycky ti na něm něco bude vadit a nebude to ono. Já měl Deuse 2,5roku, pak jsem ho z nedostatku času dal pryč a na sem tam to chození si pořídil něco levnějšího, ale po roce jsem si ho zase musel koupit :-D Prostě mě to s jiným detektorem tolik nebaví, tento mi sedí a už experimentovat s jinýma detektorama nebudu :-D PS: Nevím co,,honíš,, s disc. na 80 :-O Nej je chodit bez diskriminace a ,,ošéfovat,, si železo tonově, pak to jen mydlíš a kopeš a kopeš.... :-D

Omlouvám se za Oldu :-D sem si spletl Habána s Habou o:-) o:-)

souhlas,disk 80 nechápu,chodim bez nebo max 5,těžší s tou velkou je,ale neni to nic hroznýho,já osobně jsem to při hledání nějak výrazně(že by mě bolela ruka) nepostřehl,základní programy nechodim,mám svůj a dostanu se i se základní cívkou o doooost hlouběji než v zákl.programech

Mirda ,dwajne-padon.Já to napsal blbě.Diskriminaci mám nastavenou na 40.Když se mi zobrazí 8o a více,nevím co hledám..... :-)
dwajne-prozradíš nastavení toho Tvého programu?

Ale jo,
Disk 2,5 ex 4tony 0-2,5 100 2,5-35 100 dál podle svýho
Citlivost 80-90 (převážně 85)
Frek 11 (někdy 17 tam můžu s citlivostí víc)
hl.želez 2
obnova rea 2 (na čistym 1) ex silencer vypínám(-1) když chceš poznat orezlý 0 nebo 1
odezva zvuku tady je to ošemetný,u nás si můžu dovolit 5-6,pak je to na štěbetačku,ale mě to neva,v mineral. to tolik nejde ozýváj se hodně minerály
notch 0
ladění země manuál většinou 75,kde to jde jdu i níž

Díky :-)

Ok ;-),jinak je to nastavaení na tu malou cívku,ta větší nejede stejně :-)

Dík,zkusím to na tu velkou přizpůsobit.Už jsem na to nadrženej a jdu to zkusit.(do sněhu)

To Boldrick : Ahoj,to chce klid a chladnou hlavu,rozhodně bych ti doporučil XP Deus pokud jsi na mince a drobotinu a hledáš na polí,a F 75 spíš na lesy a louky,je lepší v dosahu na větší kousky - válku atd.. ;-)
Pokud máš dotaz ohledně detektoru,písni mi na obálku ;-)

Kluci reagujete s mírným zpožděním ... tak asi 2 roky :-)

Zdravím pánové, potřeboval bych poradit od někoho zkušenějšího. Vlastním gmaxxII a nedávno jsem si všiml že kopu věci z menších hloubek. Zkusil jsem tedy doma nejdřív airtest na 1Kčs s dost mizerným výsledkem 15cm a v zemi to bylo ještě horší. Dříve nebyl problém tahat korunu s 25cm. Nevíte někdo kde by mohl být problém?

Tak jsem se prokousal celejma těma internetama abych dostal nějaký kloudný info o nastavení deusu a skončil jsem tady, až na pár angelskejch webu na který jsem se dostal stejně odsud je všude kulový a jen reklamní řeči. Poslední dva týdny ladim deuse tak aby mě vyhovoval a musim říci, zlatá GM4. Nicméně ale změna je život a tak jsem se díky informacím tady dostal ze stavu ROZLAMUKLACEK do stavu JÁTENKLACEKPOCHOPIM. A musim říci že se to zlepšuje, ale furt to neni ono. jenže co se má stát se stane a myslím, že žádný jiný detík by mě nedonutil udělat si vlastní polygon :-). který se určitě bude hodit až bude na řadě trakař nebo CTX 3030 popř. jejich nástupce :-) Každopádně nechat vlákno s Deusem na tědlech stránkách je největší reklama co mužete jeho konkurence mít. Je mě jasný že tohle vlákno asi zdechlo a, že jdu trochu s křížkem po funuse ale zkusim to :-) Za tu dobu co si s deusem hraju mám hromadu krejcaru, nějaký zelí, svátosti hromada všeho možnýho ale ani jedno Ag. A to je fakt divný. Nastavení laboruju a šponuju co to jde, takže nejde říci na co chodim ale Ag nic. Díky za radu

Na to abys našel Ag je nejdůležitější jedna věc. Máchnout sondou nad místem kde nějaké je. :-D
Já taky skoro žádné nenacházím a přitom vím, že můj GM4 je bere skvěle.

No to si právě nejsem jistej, že to pomůže. Za prvních 100 hodin 0 ag. A to není normální pruměr s gmkem byl tak 10 hod. No nic zkusim vzít pár stříbrných na ty pole a naposlouchat je tam, u mě před barákem je asi hodne písku páč tam když je zahrabu tak je slyším slušně do 20cm. Pro sichr si ale vezmu i Gmko abych je pak našel :-) :-) :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru