Zkušenost s navigací

Potřeboval bych trošku poradit, chtěl bych si pořídit navigaci. Jestli by mně ze svých zkušeností mohl někdo poradit, která je pro hledače vhodná. Vím že jich je na trhu spousta, tak bych spíš potřeboval poradit z praxe při hledání v terénu jestli se uplatní nebo jestli to je zbytečnost. Tak jestli by mně k tomu mohl říct někdo svůj názor. Dík

v kategorii Mapy a navigace, založil Gremlinc 2.6.2012 18:49

Zdar,
moje zkušenost:
Kup si (pokud už nemáš) jakýkoliv smartphone s androidem a gps senzorem. Nainstaluj si apk Trekbuddy, nahraj mapy (historické, turistické, nebo si udělej svoje) a můžeš valit :)
Nějak mě nenapadá důvod, proč sebou tahat další krám, když mobil má u sebe každý :)

Je to sice další krám navíc, to je fakt, ale jako hlavní pozitivum klasické navigace bych viděl výdrž v provozu. Pokud vyrazíš na hoďku, dvě, tak snad ještě ano, ale na dýl už to chce klasickou navigaci. Není horší situace, než když jsi v neznámém terénu, daleko od civilizace, ještě k tomu třeba v lese, je navíc mlha a mobil s navigací zahlásí: LOW BATTERY a vypne. Potom teprve začíná to správný dobrodružství. :-)
P.S. Tu navigaci v mobilu bych viděl jako záložní variantu.

S tím souhlasím. Nečekal jsem, že by někdo vyrážel na dvoutýdenní expedici na Aljašku :-D

Když máš telefon s gps tak ani mapy stahovat nemusíš jen na mapy.cz přepínáš mezi vrstvama a zelenej puntík ti ukazuje kde stojíš aspoň tak to používám já ;-)
Tu aplikaci trekbuddy jsem zkoušel instalovat taky,ale ztroskotalo to na češtině vždycky když jsem narazil na odkaz tak byl nefunkční tak jsem to vzdal :,-(

Pokud si platíš internet v mobilu, tak se to dá dělat jak píšeš, proč ne? ;-) Kdo tuhle službu ale neumí používat mohla by mu na konci měsíce přijít ošklivá faktura :-D

To vyvážíš zlaťákama co natý cestě najdeš jeden pro vodafon jeden promě....... :-D

:-D :-D Tak to já určitě :-D :-P

Díky pánové za vaše ohlasy,
asi bych spíš zvolil variantu tu navigaci bez mobilu. Chodím do lesa třeba na celý den a stou baterii to asi opravdu nebude ono, ne že bych chodil teda zrovna do velký divočiny,ale je lepší vědět kde se člověk právě nachází a kde je co v okolí zajímavého..
Jinak ještě jednou díky všem za názory.Ať se Vám daří.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru