Akce Chabařovice 2016

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

V pátek za ranního kuropění (Kuropění je část dne, kdy se probouzí kohouti.) Zipsy vstal, zbalil si své saky paky a jel směr Chabařovice kemp, aby připravil polygon a vše pro víkendovou akci. Během dne postupně dorazili všichni účastníci, přátelé, kamarádi a milovníci detektorů. Kolem páté hodiny jsme měli možnost si poslechnout přednášku archeologa PhDr.Jindřicha Šteffla z Teplic o nalezených a odevzdaných bronzových i zlatých depotech ze severu Čech.

Pyrotechnici měli výjezd, proto se slibovaná přednáška nekonala. Navrhovaný termín na sobotu by se minul účinkem, protože do sobotního večera vydrží pouze tvrdé jádro. Tak snad příští rok. Po archeologovi byla tombola, ta letošní praskala ve švech. Ceny do tomboly věnovali: Lovec pokladu, Detektory kovů Zipsy a Detektory Habánov. Sponzorům děkujeme a výhercům blahopřejeme.

Před zapálením detektorářského ohně se hledači vrhli na polygon. Letošním hitem polygonu byla zlatá desetikoruna ve 20 číslech. Našli ji všichni, jen jim bylo divné, že se hlásí do železa. Zipsy vtipálek zapíchl na povrchu rezavý hřebík. :-)

Večer se sedělo u ohně, nezdravě opékali zdravé špekáčky :-), jedlo, pilo, zpívalo se....jen na tanec nedošlo.

V sobotu dopoledne někteří ještě testovali připravený polygon. Po té se hledači rozprchli do okolí ulovit pár pokladů. Po obědě v restauraci v kempu a po hledání se většina lidí zapakovala a odjela domů. Zůstalo už jen opravdu tvrdé jádro.

Pro těchto pár věrných byla připravena lukostřelba. Střílelo se na 3D terče domácí výroby. Jestli do dneška nevíte na co jste stříleli, vězte, že to byla liška a jezevec. Večer byl opět táborák a dobrá zábava.

Neděle byla ve znamení balení, úklidu chatek a ohniště. V dopoledních hodinách jsme trochu unaveni, ale spokojeni, opustili kemp a ukončili tak letošní Chabařovický sraz detektorářů na severu Čech.

Děkujeme všem za účast. PhDr. Jindřichu Štefflovi děkujeme za poutavou přednášku. Doufáme,že jste se bavili a těšíme se opět příští rok na 3.srazu detektorářů.

Tomáš a Jitka Detektory Zipsy

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Akce byla super . Jen tak dál . :-) Příští rok vyberu tombolu . :-)

Dobře chlapci ;-)

Jo byla to pecka a dva polibky od tětivy mám dodnes ale ničeho nelituji a příští rok jedem zas. Díky všem co jsem mohl poznat osobně ;-)

Už máme rezervaci na příští rok, tak zase v květnu v Chabařovicích.

Tak SUPÉÉÉR ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru