Archeologie

Podkategorie

Nejkrásnější nález ledna 2020

Nejkrásnější nález ledna 2020

Elmara
5363 26
Spolu s aktivními členy Archeo LP, jsme pro všechny, co na LP přispívají, připravily každoměsíční soutěž o nějaký zajímavý dárek (pokud možno takový, který nemůžete koupit).
Římský prsten s hadími hlavami

Římský prsten s hadími hlavami

Viky
818 1
Neobvykle vypadající prsten objevil hledač detektorem kovu v Buckinghamshire na jihovýchodě Anglie. Šperk má dvě hadí hlavy, které se navzájem dotýkají. Příslušný koroner ho již prohlásil za poklad, i když je různě ohnutý a již nevypadá jako prsten.
Zlaté keltské mince z doby železné byly prohlášeny za poklad

Zlaté keltské mince z doby železné byly prohlášeny za poklad

GM4PRO
2290 3
Soubor 19 zlatých mincí z doby železné byl objeven loňského února nedaleko Blythburghu v Suffolku. Našel je detektorista na ploše zhruba 10 x 19 metrů. Podle expertů se v oblasti východní Anglie jedná o „opravdu neobvyklý“ nález. Mince byly nyní prohlášeny za poklad a muzea se předhánějí, které z nich je získá do své sbírky...
Stovky židovský předmětů

Stovky židovský předmětů

Viky
1193 1
Poblíž Krakova se nachází synagoga, kterou během druhé světové války zničili nacisté, až nyní se tam našly stovky židovských předmětů. Byly skryté v bedně pod podlahou a zůstaly desítky let nedotčené.
Vzácný zlatý sovereign

Vzácný zlatý sovereign

Viky
1558 13
Řidič nákladního auta Sean Sandercock (38) našel detektorem kovu Minelab Equinox 800 vzácnou zlatou minci. Objevil sovereign z období vlády Jindřicha VIII. Jeho hodnotu odhadují odborníci na dva tisíce liber. Pro hledače prý jde v nadsázce o „svatý grál“.
Lesní depot

Lesní depot

Mildes
2543 15
Soubor několika drobných předmětů z jedné díry.
Rozsyp polských grošů

Rozsyp polských grošů

jaccob
2359 13
Jak už to tak bývá, tak jsem zase na víkend naplánoval hledačku s kámoši. Šli jsme ve skvadře já, David a Brába. Flek jsme měli vyhlédnutý už od minula. Stará celkem nenápadná cesta už něco pustila i týden předtím. Popadaly mě tam dva saské groše, 3kr. Ferdinanda III a 1/24 tolaru. Davidovi pak 6kr.1849,10kr. FJI, polský poltorak a ještě 2 Ag. Takže místo docela výživné.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru