Chabařovice 2015 - Raport ze Zipsyho rallye

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

Na přípravě srazu se podíleli kamarádi z Ústí nad Labem, kterým velice děkuji za ochotu i čas. Vyčistit kemp od stanových kolíků, pivních víček, plat od různých tablet a Bolkového dědictví, byl nadlidský výkon. Následná příprava docela těžkého polygonu už byla zábava.
 Počasí nám přálo a do kempu se začalo najíždět v pátek od 14:00 hodin. Kemp se začal pomalu naplňovat.  V 18:00 přijel teplický restaurátor Miloš Pecka, který nám vysvětlil správný způsob čištění a konzervaci nalezených věcí. Řeč byla i o tom, když se najde věc archeologického významu, tu v žádném případě nečistíme a kolikrát je lepší ji nechat i s nánosem zeminy. Přednáška byla velice zajímavá a plná receptů na různé vodičky a kašičky k čištění i konzervaci.  Nejdelším tématem bylo čištění želez ve spojení s jiným komponentem (dřevo, plast).
Po přednášce se začala připravovat tombola. Ta se protáhla až do tmy. Zajímavé ceny darovaly Detektory Habánov a Detektory Zipsy. Potom jsme se hromadně přesunuli k připravenému táboráku, kde se opékalo, popíjelo, zpívalo a hrálo až do rána.

V sobotu ráno jsem připravil na Minelab Day stánek s detektory kovů Minelab a různé soutěže o ceny od firmy Minelab. Největší zájem byl o zcela nové detektory řady GO FIND. Dopoledne jsme předváděli a testovali všechny detektory na připravených polygonech. GO FIND 40, X-TERRA 705, Safari, ale i ETrac s CTX 3030 koloval rukama hledačů, každý s tím svým nastavením. Kolik lidí, tolik nastavení detektoru. Výhodou je, že tyto detektory umožňují vlastní nastavení, protože každému vyhovuje něco jiného.

Po dobrém obědě v restauraci v kempu přišlo i na soutěže. Disciplíny byly rozděleny do kategorií děti, ženy a muži, podle obtížnosti soutěže a na závěr byla hlavní společná soutěž v hledání keltských mincí na čas. Cen bylo spoustu, trička Minelab, lékárničky, lahve na pití, psací potřeby, tašky, balónky, nafukovací míče, USB disc, atd.   Rozdávaly se ceny, diplomy i pohár. Výherce hlavní soutěže Jindřich Lenc měl po převzetí ceny poslední přání, aby diplom i pohár zůstal na výstavce na Detektory kovů Zipsy v Ústí nad Labem. Jeho přání splníme a poličku mu připravíme. Prý se mu bude každý rok sbírka rozšiřovat. My mu to přejeme a gratulujeme k výhře.

V 18:00 jak slíbil, tak přijel pyrotechnik z Teplic, který si pro nás připravil na PC přednášku s projekcí. Už jsem byl na několika přednáškách pyrotechniků, ale tato byla zajímavá už tím, že jsme probíraly nejen nebezpečnou munici, ale i věci podobné. Různé tlakové nádoby, bombičky z hasicích přístrojů, plováky atd. Hlavní důraz pyrotechnik kladl na to, aby se volala policie i v případech, kdy nevíte, co jste našli. Buď na linku 158, nebo přímo na pyrotechnickou službu na lince +420 974 439 640.  Pamatujte si, že i 60 let po válce je výmetná a výbušná lávka v rezavých plechovkách stále funkční!

Sobotní večer jsme strávili u ohně stejně jako v pátek do pozdních hodin. Všem, kdo se na nás přijeli podívat, děkuji. Děkuji i za přednášky a věřím, že příští rok znovu přijedete.

Zipsy

Setkání hledačů s detektory kovů v Chabařovicích

Setkání hledačů s detektory kovů v Chabařovicích

Setkání hledačů s detektory kovů v Chabařovicích

A ještě pár fotografií od Dana Hezkého (Habána)

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Dobrá akce. :-)

Koukám, jak jste to měli krásně barevně vyladěné vč. těch nápojů :) Tacud

Na Minelab Day se točila Minelab limča. Toho jsem si vůbec nevšiml. Byla sladká jak GO FIND :-P

Byla to suprová akcička se super lidičkama! Doufám , že se bude opakovat a stane se tradicí ;-)Takže zas někdy příště..

Komplet fotky : http://uloz.to/xxY4xhbB/sraz-chabarovice-rar

Už jsem rezervoval kemp na příští rok :-) , ale můžeme to zopáknout na podzim a pořádně zahledat 8-)

Vidim že i počásko vám vyšlo ..super ;-)

Dva km od baraku, ale vikendy mam uz tri roky zabity... Bud jsem v praci a nebo mam holku. A tenhle Minelab vikend dokonce oboje:-) Polygon je porad funkcni?:-)

Bylo výborně a ty vypečené soutěže musíme zopakovat... :-D :-D :-D 8-)

Dobrá akce a s tím podzimem tě beru Zipsy za slovo :)

Dobrá akce, škoda že jsem nemohl zůstat celý víkend :-)

Akce byla vskutku vydařená, jen si příště musím rozvrvnout síly do dvou dnů :-D

:-) :-) :-) :-D :-D :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru