MINELAB EQUINOX 800 vs EQUINOX 600 – rozdíly

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Zaznamenali jsme nějaké zmatky na internetu ohledně rozdílů mezi detektory kovů Minelab EQUINOX 600 a EQUINOX 800. Myslím, že EQUINOX 600 je poněkud přehlížen, protože to není „špičkový model“, ale podle mého názoru má neuvěřitelnou hodnotu pro pozoruhodně nízkou cenu. Doufáme, že tento článek vyřeší jakékoli nesrovnalosti a ukáže, proč si myslím, že EQUINOX 600 si zaslouží druhý (a hlubší) pohled...

Dotazy, které se nejčasdtěji objevují na internetu, se točí právě kolem nové Multi-IQ simultánní multifrekvenční technologie Minelabu a frekvencí, používaných oběma detektory. EQUINOX 600 je omezen pro jednotlivé frekvence 5 kHz, 10 kHz a 15 kHz, zatímco EQUINOX 800 kromě těchto, nabízí také další vyšší frekvence o 20 kHz a 40 kHz. To ale neznamená, že 600 nepoužívá plný multifrekvenční rozsah v rámci zpracování Multi-IQ. Multifrekvenční provoz je v obou modelech shodný a poskytuje stejnou maximální odezvu signálu na cíle v režimech Park, Field a Beach. Multifrekvenční technologie Multi-IQ u EQUINOXU 800 plně odpovídá EQUINOXU 600. (Při standartním nastavení, při použití pokročilých nastavení například v lokalitě z velikým množstvím železa, čedičích atd. EQ 800 dosáhne lepších výsledků)Další velký rozdíl je v obsahu příslušenství. EQUINOX 800 je dodáván s Bluetooth sluchátky a bezdrátovým modulem WM 08, namísto kabelových sluchátek, která najdete v balení EQUINOX 600. K EQUINOXU 600 jdou dokoupit Bluetooth sluchátka, detektor již v sobě má vysílač. Nelze ale používat vyšší technologii WM 08, která má nižší latenci a samozřejmě je zde tak výhoda, že můžete použít jakákoli sluchátka která máte rádi.Pokud si odmyslíte různé audio příslušenství, lze EQUINOX 600 obecně považovat za EQUINOX 800 se zjednodušenou sadou funkcí. EQUINOX 600 v žádném případě neztratil schopnost vodotěsnosti nebo citlivosti. EQUINOX 600 a EQUINOX 800 jsou v základním nastavení identické a budou mít za stejných podmínek shodný výkon.

EQUINOX 800 má jeden klíčový prvek, který chybí u EQUINOX 600: Režim Gold. Tento režim je navržen tak, aby zlepšoval detekci malých zlatých nugetů v mineralizované půdě (Obecně to platí pro všechny nejdrobněší kovové předměty). Dělá to primárně za pomoci odlišného zpracování zvuku tak, aby cíle odpovídaly jak hlasitostí, tak výškou tónu. Režim Gold bude zajímavý pro hledače zlata, ale je také využitelný pro běžné hledání nejdrobnějšíchh cílů (Napřiklad otevřené zlaté naušničky, zlaté řetízky atd.).

Dalším velkým rozdílem mezi detektory EQUINOX 600 a EQUINOX 800 jsou "Pokročilá nastavení", dostupná na zařízení EQUINOX 800. Tato nastavení umožňují jemnější doladění různých možností, které sdílejí oba modely.

Detektory EQUINOX 600 a 800 mají automatické odrušení šumu, jen 800 však také nabízí manuální nastavení. Pokud hledáte v oblastech s vysokým rušením (EMI) nebo v blízkosti dalších detektorů, mohlo by manuální nastavení pomoci při hledání nejklidnějšího nastavení s nejmenším rušením. Nicméně, automatické odrušení je skvělé a většina lidí nemusí nikdy použít manuální nastavení. (Tady je třeba udělat malou poznámku, kterou jsme již natestovali u nás v ČR. Volba pracovního kanálu ovlivňuje práci v čedičových lokalitách. Zatím co na běžných místech je automatické odladění naprosto v pořádku, v čediči doporučuji otestovat všechhny kanály. Stejně jako mi velice rychle zjistíte, že některé kanály vykazují v takových lokalitách naprosto neskutečnou odolnost vůči příjímání čediče, navíc jsou i předměty z barevných kovů v takových místech pak daleko přesněji lokalizovány. Do čediče bych tak určitě doporučil spíše EQ 800, která se ukazuje v takových místech jako neskutečný nástroj!)

EQUINOX 600 má velkou škálu možností nastavení hlasitosti a tónů, včetně výběru jedno-tónu, dvou, pěti a padesáti-tónové odezvy. Také je možné upravit bod, kdy se železné tóny posunou do barevných tónů, stejně jako hlasitost železných tónů. EQUINOX 800 má navíc schopnosti posunout neželezné tóny a hlasitost, což může být užitečné pro ty, kteří striktně hledají podle tónů. Tyto možnosti mohou také pomoci těm, kteří mají narušenou schopnost sluchu v určitém zvukovém rozsahu. Všechny tyto možnosti tónů a hlasitostí však nezmění základní výkon nebo hloubku detekce obou modelů. Všechny tyto možnosti se mi velice líbí!

EQUINOX 600 používá tři úrovně rychlosti detekce. EQUINOX 800 má osm úrovní pro jemnější ladění v nejhustěji drobným železem zamořeném prostředí. Nízká nastavení nabízejí větší stabilitu na velmi hluboké cíle, ale horší separaci těsně sousedících cílů. Vysoká nastavení poskytují skvělou separací, ale oříznuté zvukové odezvy (vyžadované v odpadem zamořených prostředích) způsobují, že velmi hluboké cíle budou hůře slyšitelné. Použijte co nejnižší nastavení, které docílí požadované separace. Možnosti Iron Bias mají také podobná nastavení pro oba modely.

Opět opakuji, že to, co je v hlavní části Pokročilého nastavení, nabízí nadstandardní kontrolu nad funkcemi sdílenými mezi oběma detektory. EQUINOX 600 má stejné vlastnosti, ale zjednodušené.

EQUINOX 800 má navíc tlačítko Uživatelského profilu, které umožňuje přejít přímo do alternativního detekčního režimu. U EQUINOX 600 je to možné několikerým stisknutí tlačítek. Například pro přepnutí z Park1 na Beach1 je třeba stisknout 4x tlačítko Detekčního režimu. Uživatel detektoru EQUINOX 800 může naprogramovat další uživatelský profil pro přepínání mezi nimi jediným stisknutím tlačítka. Jedná se velmi příjemnou funkci. EQUINOX 600 umožňuje zapnout nebo vypnout podsvícení. EQUINOX 800 má nízkou, střední, vysokou nebo vypnutou hodnotu. To je samozřejmě zajímavější pro náročnější uživatele.Sečteno a podtrženo: EQUINOX 600 je skutečně pro všechny hledače, má dokonce více funkcí, než většina běžných detektorů. Skalní detektoristé, které chtějí další extra funkce s EQUINOXEM 800, obecně vědí, které to jsou. Klíčovou věcí je, že oba modely jsou schopné většinu cílů detekovat na velice pdoobné úrovni. Přičemž tak EQUINOX 600 je opravdu velmi výkonný detektor za neuvěřitelně nízkou cenu.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Děkuji za fajn příspěvek který leckomu hodně pomůže při volbě ;-)

Jj pěkný model,zkusil jsem 800 od kamaráda, udělal jsem dva kroky a vytáhl stříbrňák Franc Josefa,druzí pěkné koukali,velké náhoda asi :D jinak velká nevýhoda je držení detektoru za tu rukojet,to je za mě špatně a nevyvážené,zasloužil by si lepsi .

Přesně to jsme řešili s Veseláčem, že zase takový rozdíl v tom není, teda kromě ceny. V ceně je velký rozdíl. A sluchátka u 6tistovky jsou super.

Jak jsem byl s 600kou na polygonu tak vím že bych jí nepodceňoval , chodí taky nádherně ;-)

Zipsy! to kdybych věděl...tak jsem si stejně koupil 800 :-D

KobraM. Nezlob :-)

Už by bylo vážně dobré založit Equinox do fóra ;-)

Je Obol nejmenší možná mince, která se dá na našem území nalézt? Nevíte, jaké u něj Equinox hází ID? Někdo psal na FB, že u grešle to ukazuje ID 9. Ta má sice větší průměr, ale zase je slabší. díky za případné info ;-)

Michale tyhle otazky o velikosti minci ti rekne i strejda google . Zkus trochu zahledat 8-) ;-)

michal9 tak nevím, jak s obolem, ale grešle beru mezi ID 11 - 13, záleží na tom, jak vysoko mám nastavenou citlivost a samozřejmě v režimu park2 , ještě menší než grešle byl černý peníz Ludvíka II, který má průměr cca 12mm a tam bylo stabilní číslo 8 v hloubce cca 15cm, zkoušeno i na vzduchu a ID bylo beze změny. ;-)

Po komentářích na fb uvažuju, že bych zavřel i nějaké kladné hodnoty, třeba do ID 5, jelikož detektor je extrémně citlivý, reaguje úplně na vše a já nechci kopat kdejakou drobotinu, úlomky, apod. Na youtubu to dávalo na zlatý prsten ID 9 i pod 20 cm. Ale nevím, co to udělá na drobnou zlatou minci. Nevím, je to úvaha, musím to pak otestovat ;-)

Ty modely jsou si příbuzné, třeba přijde někdo na to, jak 600 přetaktovat na 800 a třeba to nebude takový problém. Moc se v tom nevyznám, ale představuji si to, jako když se u procáku vypne část cache nebo se sníží rychlost u modelů, které to nedají (nebo aby se vyplnil určitý cenový segment), tak tady by to mohlo být podobné. Pořád je to ten samý procesor. Nač vyrábět dva různé detíky se stejným futrálem. Vše je stejné, včetně desky, jen se se na desce omezí nějaké funkce...
... Tak se do toho někdo dejte....

michal 9 , ano mám zavřené hodnoty od -3 do 2, vše kopnuté v těchto hodnotách byl bordel a fólie..nebavilo mě to kopat, tak jsem to zavřel ;-)

Na fólie pozor, podobně se ozývají drobné Ag mince. Vyplatí se to kopat ;-)

Vlákno pro Equinoxe založíme do konce týdne. Už tady pár desítek lidí detektor má a tak to o něčem bude. Nechtěli jsme, aby diskuzi o takto skvělé mašince hned na začátku utnuly dohady lidí, kteří ji nechodí, navíc kolikrát sami prodávají uplně jiné detektory atd :)

Tak tak, ale on na to časem přijde....

takže 600 nebo 800 ? :-D

OBI , ano vím...zkoušel jsem cca 20 různých AG minciček i zlomených a ID se nikdy pod 5 nedostalo, jediná věc, která mi házela ID 1-2 byl zlatý řetízek a samozřejmě fólie a koks :-) Tak si počkáme na vlákno a můžem probírat různé postřehy tam, sám jsem zvědav na postřehy a zkušenosti ostatních s tímto skvělým detektormachine 8-)

Malé zlato (0,6 g)má právě to ID1-2 kluci... :-). Zajímalo by mě , kolik má třeba osminka statéru (tu bohužel nemám možnost vyzkoušet), ale mám obavu, že to bude taky takhle...

1\24 startéru má cca 0,3 gramu, GM4 mi jí vezme v 8 až 10 cm, tak by mě zajímalo v kolika jí vezme nox :-)

A ty bluetooth sluchátka na 600 stovku,kolik stojí a jak je to se sluchátky vodotěsnými,jaká na ni jdou použít?

Maciz...12cm.....ID 3 až 4

Flegmatik to už bude asi zřejmě jen o nastavení detektoru ...

Osminka statéru o průměru 8mm.váha 0,6g.na noxu 600 ukazuje ID 12. V programu park 2 ji to chytá do 15 cm zahrabanou v hlíně. Osmistovka ji v goldu chytne možná hlouběji.

Mám od minulého pátku 600vku (díky Elmarovi za možnost vyzvednout noxe v 22h večer na pobočce, to se fakt nevidí :). Objednával jsem 600vku kvůli tomu, že na 800vku bych čekal do května a funkce, které nabízí navíc 800vka, asi dokážu oželet. Z Amazonu jsem si objednal identická sluchátka, která Minelab dodává k 800vce, jen bez loga Minelab - fungují skvěle a jsou za dobrou cenu. Byl jsem zatím venku třikrát a musím dát klukům za pravdu, chodí se s ním skvěle. Dřív jsem chodil skoro 2 roky CTX, prodal jsem jej loni v září, nebyl čas, v práci blbý a doma žena nadávala, ale už po prvních týdnech jsem věděl, že detektor dřív nebo později znovu koupím, prostě chodit s ním potřebuju k psychické pohodě :). Ve srovnání s CTX jej v ruce skoro necítíte. Začal jsem chodit Pole2 v multitónu, zavřená železa od -9 do -6, obnovení 3. Trochu mě zarazilo, že první 3 vykopané cíle byly železa, ale na druhou stranu 2 z nich byly články řetězu a třetí byl poměrně masivní kus tyčoviny (který už bych asi druhý den nekopal, přikládám to zcela novému detektoru). Pak jsem už ale celkem neomylně rozeznal barvy, kromě tedy těch zmíněných kroužků, ty zatím celkem spolehlivě kopu.:) Ale cíle, které se hlásily z jednoho směru do barvy a z druhého směru byly pozičně posunuté a s ID železa, byly vždy nějaká pravidelná železa. Potřebuji tedy otestovat ještě na polygonu, jak se chová mince uložená v těsné blízkosti většího železa, ale zatím vše co nox identifikoval alespoň z jedné strany jako železo, bylo vždy železo. Oproti CTX mi vadí, že zatím jsem nepřišel na to, resp. nenaposlouchal, jak správně určit velikost cíle pod cívkou. U CTX to šlo krásně přes pinpoint, tady pinpoint nepoužívám, detektor je tak rychlý, že to je zbytečné, a na určení velikosti cíle se dle mě nedá použít. Snad se časem dokážu orientovat v tom, jak velký předmět mohu dle tónové odezvy očekávat. Pokud na to máte nějaký fígl, sem s ním. To je z postřehů zatím vše, těším se na další vycházku, dám pak další info do klubu.

Zrezlá kovaná želízka většinou jdou do barvy, ale přeskakuje tón a ID, není stabilní. Program park 2, rychlost 4, zavřená železa -9_ -6, citl 21, 5 tón, iron bias 1, treš 6. Konzervy zrezlé jasná barva, tam jsem ještě neexperimentoval s iron bias, byl na1. Kovové vršky, barva mírně přeskakuje, jde poznat železo jen pata, špička sondy. Jinak 800vka tahá neskutečnou droboť. Tenoučké folie a koks vždy 1-2. Malá Ag grešle v 14cm ID 9. Všechny barevné cíle stab. ID. Všechno dnes kopnuté v lese.

Ty zrezlé kované želízka v hloubce. Ostatní železo jde tam kam má.

Kdy bude mít Nox konečně to vlákno? Tohle je nepřehledné. Naštěstí je už delší dobu pěkně rozjeté vlákno jinde, ale o to více by mělo být tam kde se detík prodává.

Tak to mi dneska uniklo :-) tak beru zpět 8-)

Nikdy jsem netušil kolik maličkých,různých zlatých přívěšků je různě poztráceno v zemi.Až teď co mám 800 ;-)

Rome, schválně - kolik? To zní, jako bys měl minimálně jeden za hledačku. Já jsem chodil s EQ 800 pole, které jsem měl prochozené s GM4. Čekal jsem další záplavu malých ag - a nic... A zlato také žádné ;-). A pole jsou to velmi výživné - letos cca 70 ag z celkových 300 mincí = lokality dlouhodobě chozené, velké mince a měď vybrané skoro do mrtě a zůstávají právě ty malé ag, které ostatní asi většinou přecházejí (a taky nějaké zlato, letos 2x-viz moje nálezy). Nastavení EQ - Park 2, rychlost odezvy 5, citlivost 21, IB 1. Dvoutón. Smysl pěti a multitónu moc nechápu, už od ID 1 to může být zajímavý cíl, takže stejně kopu všechno, co pípne barvu. U ID se běžně stává,že "přeskakuje", takže zvukově pak místo jednoho pípnutí (v dvoutónu) cvrliká jako krocan (5tón), nebo hraje filharmonie (50), což mě spíše nasírá, než těší. Kupoval jsem proto, že jsem čekal posun oproti GM4 - a zatím jsem bohužel spíše zklamaný.
Ještě pořád dávám EQ šanci, ale zatím jsem mu na chuť nepřišel. Neříkám , že nehledá - za cca 7 hledaček padlo dalších 12 ag, ale ty bych určitě našel i s GM4...

ID 1,2- az 6,8- mozu byt -su velmi hlboke signaly,... 2 ton -je taky analogovy,,tam pre mna najlepsi 5 ton..

Elnino, souhlas, dvoutón je takový anologový - ale to se mě právě líbí, v jednoduchosti je síla. Pokud kopu všechnu barvu, proč "více"tón? Akorát na bolení hlavy... když chci ID, kouknu na displej. Ale OK, každému asi pasuje něco jiného, já jenom uvažuju nad tím, jestli mají ty vícetóny nějakou výhodu oproti dvoutónu...?

...Na velmi hlboke Id 1,2 -6,8 dava 5 ton pevny,a najvyraznejsi ton na taky signal-je to logicke,lebo 1 ton znamena 10 cisel id,, potom ide 50 ton je menej ostry, 2 ton je taky jemnejsi piskavy-analogovy... ale kazdy si moze vybrat, a ma ine preferencie...ako hovoris...inac gold 1,2program je pekne ostry...,a aj velmi dobry na presnu lokalizaciu..s ID,pri vemi slabych signaloch...

Krt....skoro každou vycházku.A agéček včera asi 5 na políčku kde jsem dřív pořád chodil s goldmaxxem :-)Mně tedy 800 sedla moc.

Jo a chodím jen v multitónu a trošku upravené pole 2.V zaželezeném poli je multitón nejlepší.Natáhnutí želízka okamžitě poznáš.Gm4 co má kamarád tak vím, že hodně kope koks ;-)Jako tedy uhlíky,nikoliv koks,jako koks ;-)

I ty jeden Rome, tak to prozraď - KOLIK Au? :-D :-D :-D (Sorry za šťourání :-)). Máš pravdu, s GM jsem kopal koks,(i když jsem byl často schopný poznat, že je to pravděpodobně on, ale co kdyby), ale díky tomu mám zlatou náušnici (ID 1), 1/6 dukátu Leopolda (ID skáče mezi 2 a 3, ale spíš ta 2) a patrně i pár drobných ag (např. v nálezech mám stejný krejcar ze Štrasburgu jako Flegmatik a ten uvádí, že se mu hlásil s ID1). Takže pokud máš máš zamítnuté ID 1 a 2, nekopeš koks, ale možná něco přecházíš. Nerozumím tomu s tím signálem železa - pokud je v diskriminaci, tak se neozve vůbec(nezabručí), rezavé železo pak hlásí barvu, různé ID a různě dlouhý tón a v multitónu i různou výšku tónu - podle stavu koroze a asi i podle tvaru. Matky a uzavřené kroužky jsou jasné barevné signály, takže tolik železa co s EQ za 14 dní jsem s GM nenakopal za půl roku . GM chodím vždycky na all metal a diskriminaci na konci 1, každé železo (často i ty kroužky) pak má tendenci aspoň nějak zabručet i přes různý stupeň zrezavění. Rezavé samozřejmě pípne do barvy, ten signal je ale jiný než barevný kov, takže celkem bez problémů poznám, co kopat a co ne. U EQ mě ve dvoutónu ty signály přijdou všechny stejné, takové "digitální", nějak nemůžu rozpoznat to "natáhnutí želízka". A jsem muzikant, takže hluchý snad nebudu...

Krt chlape pošli mi GPS souřadnice toho tvýho políčka ;-) Ja to proběhám s Equinoxem a povím Ti pak jestli jsi ho ty měl dobře nastavený :-) :-) :-)

:-D :-D :-D - I takhle se dá vyhnout odpovědi... ;-)

Podívej mám po 3 týdnech srdíčko z řetízku,křížek a slona.A pak ještě dvě malinké kulaté o kterých tu psát nebudu.Asi 14 agéček.S goldmaxxem to nebylo špatné dřív agéčka padaly taky slušně,ale ty malinečké žluté předměty jsem prostě domů nenosil.

Goldmaxx je "neviděl" ? Tak to se nedivím, že je EQ pro tebe krok vpřed :-). S GM4 jsem letos pípl i tu zmiňovanou a zveřejněnou náušnici, kterou by EQ s diskriminací koksu přešel (hlásí ID 1), tak se nediv, že zas až tak nejásám...

Nepsal jsem,že je goldmaxx neviděl.Jen jsem prostě s ním domů malý kousky zlata nikdy nenosil.Prostě jsem to přecházel.

Tak pokud je viděl a tys je přecházel, tak to nebude chyba goldmaxxu, nebo výhoda EQ, ne...? :-D Ale OK, už nebudu rýpat, přeju hodně pěkných nálezů :-)

Kto chce mat prehlad o nabiti baterie vo sluchatkach ML80 ,moze si ich sparovat s mobilom -u mna iphonom 5S- na displeji mobilu je viditelna ikonka s urovnou nabitia sluchatok...

Krt tak jsme dnes testnuli tu tvoji gm4 se spider sondou.Všechny ty žlutý drobný věci na povrchu, při diskriminaci mezi 1 a 2 ,hodila do železa narozdíl od Equinoxu.Jako omluva asi jen to,že nebyla sama.

No, tu moji asi těžko, že... :-). A diskriminaci na konci 1 (tj. cca 0,75 řekněme...), ne mezi 1 a 2 (jasně to nahoře píšu...), multitone, 18 kHz a citlivost tak, aby byl lehce v pozadí tresh . A sonda 30, abych teda byl úplně přesný. I takhle jednoduchou mašinu je potřeba dobře nastavit, chlapci... Já zas byl předevčírem na hledačce s kámošem (GM4), našel jsem sice nejmenší ag - viz nálezy, ale jinak EQ : GM4 - 2 : 6 na ag. A nepiš prosím nesmysly typu "neumíš to nastavit", EQ není E-trac, tady není nastavení žádná jaderná fyzika. Zkusil jsem Park 2, kvůli hloubce, upravil jenom rychlost odezvy na 5 a citlivost na 22 - a opět zklamání. Je pravda, že kámoš byl na poli o hodinu dřív než já a za tu dobu už měl 2 ag v kapse, takže ten rozdíl je v podstatě 2:4, ale to nic nemění. Nejvíc mě zarazilo, když pár minut zkoušel jít za mnou, jestli nepřecházím. Za chvíli říká " tady je barva, tys to neviděl?". Vrátil jsem se, mávnu - a jasné železo, ID - 3. On to kopne - a ejhle. Cca 5 cm hluboko malý Cu plíšek (průměr cca 12 mm), pod ním relativně hluboko velké železo. EQ hlásil jenom to železo...

Nastavit to možná nějak umíš,ale nemáš to naposlouchané,nemáš správny pohyb sondy ,protože s tím určitě máváš,jak s gm4 a to není ideální.Zkus teď měsíc chodit s Equinoxem,přemýšlet nad tím co děláš špatně,zlepšovat se a pak sem napiš svoje zkušenosti ;-)A jinak 80 ag za rok?To je fakt bída krte :-)

Před nějakými roky jsem vysledoval zajímavý efekt, ale celkem logický. Tehdy jsem měl Cscope 3 Mx a přešel jsem na Tejona. Cs3 Mx super vyzobávala barvu a hlavně malá Ag. S Tejonem jakoby více věcí, ale někdy ne jednoznačně. Opomenu citlivost Cs 3 která je skvělá, ale jde oproti Tejonu mělčeji a v tom je ten zádrhel. Tejon vidí hlouběji i to železo pod barvou a nemusí dávat jednoznačnou odpověď tam, kde Cs3 ano. Nox jde hlouběji. Dvakrát se mi sice stalo, že tenounký mosazný plíšek takový starý dal do ID 1, ale nikdy ne do železa. Nevím taky původní polohu v zemi toho plíšku.

krt.. napisal:.Park 2, kvůli hloubce, upravil jenom rychlost odezvy na 5 a citlivost 22. Nejvíc mě zarazilo, když pár minut zkoušel jít za mnou, jestli nepřecházím. Za chvíli říká " tady je barva, tys to neviděl?". Vrátil jsem se, mávnu - a jasné železo, ID - 3. On to kopne - a ejhle. Cca 5 cm hluboko malý Cu plíšek (průměr cca 12 mm), pod ním relativně hluboko velké železo. EQ hlásil jenom to železo.--Zaujimavy postreh.... Recovery speed je aj filter na hlbku- nizke nastavenia beru zelezo= signal z vecsiej hlbky -chova sa ako velka cievka..Tak to vyzera ze na Recovery sped 5 v tvojom pripade este berie zelezo dost daleko..., skusil by som ist na 6,7 -je to ako mensia cievka -co to uroby...Citlivost by som asi nechal ako je...Inac celkom dobry tah je aj.. to: chodi niekto na Golden masku aj na minimalnej citlivosti_?

Rome : 80 ag TENTO rok, čti pořádně ( a k dnešku už 93) - a za poslední 3 týdny 22 s EQ a 3 s GM4, když už si měříme, kdo ho má většího (14 ag za 3 týdny je slabé, Rome... :-)) S EQ nijak nemávám, i s GM musíš chodit pomalu, když chceš hledat droboť, neboj, školení o tom jak chodit, určitě nepotřebuju ;-) Ale pravda je, že s GM se dá švihat i celkem svižně, s EQ je nutný "zombiepohyb".
V rámci objektivity musím připustit, že jsem měl možná posledně velkou smůlu, dnes na stejném poli 7 stříbrňáčků za 5 hodin. Takže musím připustit, že se EQ vyrovná GM4 :-D :-D :-D

Elnino - jenže ta vyšší rychlost ubere právě tu hloubku a navíc zkrátí signal odezvy, který už i na té 5 je pro mě prostě slabý (zase - srovnávám s GM4 na sluchátka...)

Krt.Jojo chce to čas,jak jsem psal.Ty se toho Equinoxe nakonec naučíš ;-) ;-)

Také ti přeju, ať ho zvládáš líp než goldmaxx a nepřecházíš :-D :-D :-D :-D

Dík jsi hodný fakt ;-)A až někdy,třeba za pár let zkusíš i nějakou jinou lokalitu,než to tvoje pole,tak uvidíš i další výhody Equinoxu před GM4.Třeba ,kdyby jsi se odvážil do lesa,tak věř,že s Equinoxem nikdy nebudeš kopat prázdnou díru ve které se Ti bude ozývat signál ;-)

...Co som porovnaval 3D test v separacii I O I -15cm Klince -18cm od seba-a 7cm nad mincov 1korona FJ 1893- Equinox 11" cievka, Golden mask- coin killer 15 khz -9", Whites Spectra V3 - 12X10 Sef,10"DD, 6x10" Mars Sniper , 6x4" shooter, Teknetics G- 13Ultimate,11DD,3.5X6.5" Nel snake ..Poradie: 1.Equinox v Multy bere mincu na rychlo na nizko a vyzsie nad klincamy na recovery 5-pomalsie ,,6,7,8 -aj rychlo.. 2. Golden Mask C-K -cievka 23spyder berie Mincu asi 10cm nad klincami-tiez rychlo, ale nizko nad klincami ziadny signal..,-vecsiu cievku nemam..3. Spektra-3f-cievka 12x10,10dd- signal nad klincami -pomale velmi,velmi pomale zametanie cievkou- pri beznom chodeni prejdes signal. - dalej-mensie cievky nepracuju v takom teste.. 4 .Teknetics G2-13 ultimate- dostanem signal iba pri velmi vysokom zametani cielkou nad klincami-od asi 23-25cm-nizsie Nie - To sa zhoduje aj v detekovani s Tek G2 a 13ultimate v terene - vo zime na snehu-som dostal niekolko farebnych signalov- po roztopeni snehu uz uz boli signaly maskovane na zelezo -ale dohladala to Spektra so snajperkou 6x4..aj ked to boli alu kruzky- ale tenke,,..dalej cievka 11dd,a snajperka -nel snake v tom teste 3 D- klince a dole 7cm tiez nepracovali..-tak ako male alebo uzke cievky u Spektry... -takze posledny hlavolam bude test mala minca hore a zelezo pod mincou dole... dalej nebude co riesit...Takze zatial poradie 1 .equinox.2 Golden mask, 3 . Spectra,a 4.Teknetics G2.. aj ked 3-4 poradie by som bral uz podla typu Hladania..

:-D :-D :-D :-D koukám, že jsi na odborník nejenom na EQ (3 týdenní praxe:-)), ale i na GM4 (den???) - a to jsi nezvládl goldmaxxe... Prázdnou díru jsem s GM nekopal snad nikdy a v lese je pro mě GM4 lepší právě pro tu možnost rychlejšího pohybu - 90% mincí je do 10 cm hluboko, netřeba chodit jako 90-ti letý důchodce...
Nejvíc mě rozesmálo to tvoje tvrzení kolik drobného zlata se válí na polích :-D :-D :-D a pak ty "vlastňáky" typu: " netvrdím, že goldmaxx drobné zlato neviděl, ale já ho přecházel" a tajemné náznaky o "drobných žlutých věcech, o kterých nebudeš psát". Mě tahle debata už nebaví, tak ji končím. Chtěl jsem jenom vědět, jestli jsem sám, kdo není úplně nadšený z EQ (opět opakuji, netvrdím, že je to mašinou, ale prostě mě to oproti GM4 ZATÍM nepřijde jako nějaký extra posun vpřed). - a ano, i do lesa jsem se s EQ už párkrát odvážil...

To výše platilo pro Roma, samozřejmě :-)

To ,že 90% mincí je do 10 cm to už tu psali kluci co chodí s deusema ;-)Je dobře ,že tomu pořád lidi věří.Ale máš pravdu ukončíme debatu.Nemám rád arogantní trouby co píší strašně dlouhé příspěvky a vlastně nic neřeknou ;-)

:-) ;-) :-D

Tak ,já se teda přidám, vyhrál jsem zde EQ 600 a už jsem s ním nachodil celkem dost,takže přidám své zkušenosti. Hned na začátek řeknu že detik je to dobry ,ale pár věcí mě hodně překvapilo. Takže železo, kopu ho neskutečné množství. Snažím se přít na to ,jak to poznat,ale ani pomalé najíždění nepomaha,proste hlásí pořád barvu. Další věc odhad hloubky, u skoro každého signálu tam jsou čtyři dílky a je jedno jestli to je dvacet čísel nebo pět. Dále jsem zjistil, že 10 a 20hal. RU to vezme jenom když jsou na plocho,stačí minci postavit a detik ji nevidí. Neříkám že detektor zavrhuju, ale jsem nokťák, kde s ani jednou touto věci nemám problem,takže budu zase pár dní chodit s impactem a pak to zase zkusím s EQčkem. Mějte se a hodně parádních nálezu.

Také jsem u 600 zaznamenal nepřesný ukazatel hloubky (z 90% chodím park/les 2) a hází mi to stále čtyři dílky tedy 20cm i když je předmět v 5 cm. Stává se, že i po vykopání 30cm a hlubší díry mi detektor signalizuje stále 20cm. Přesnější údaj o hloubce mi ukazuje režim Pole 2. Pinpoint mi ne vždy ukáže přesně a občas se mýlí. I když se mi při použití pinpointeru políčka spojí tzn že předmět by měl být uprostřed cívky, tak se mi stává, že předmět najdu v místě kde byl spodní okraj cívky. Zaznamenal tyto zmíněné nepřesnosti ještě někdo z vás? Jinak u mě dobrý, spokojenost, jen to chce omakat, nachodit a vychytat ;-)

hloubka je závislá na velikosti předmětu,mně připadá,že to ukazuje slušně, zatím nejlíp z detíků co jsem měl,drobot a ještě pod listím může ukazovat v pár centimetrech jako plnou hloubku...jo chodim pole 2

Já ukazatel hloubky moc nesleduju,ale uvítal bych u noxů více políček ID. Většina nacházených cílů ukazuje v rozmezí od 12 do 17 a špatně se v zemi rozlišují.Prostě se musí kopat všechno.V místě kde je po Ivanech rozházeno spoustu nábojů do tokareva sem mezi nima s T2 dokázal rozeznat spousty jiných předmětů.

To Ritnos: nikl je feromagnetický, můžeš si to najít v periodické tabulce chemických prvků a nebo prostě vezmi ten niklák a přilep si ho doma na magnet. Efekt, který tady popisuješ tak platí zcela obecně. Pokud mince leží na placato, bude vodivostní špička vyšší a je to barva. Když ho strčíš do země na hranu, prostě se ozve jako železo. Když máš diskriminaci zavřenou, neuslyšíš nic.

Ještě přidávám video, které dělal Petr na 2h RU na hraně. To jenom pro představu o citlivosti EQ. https://www.youtube.com/watch?v=a3SQXCfwzOE&feature=youtu.be
Chování s niklákem můžeme natočit.

K diskriminaci, chodím nyní dosti intenzivně, abych otestoval všechny funkce a veškeré chování EQ. Diskriminace je skvělá, pouze by jsi si ji měl přizpůsobit svému způsobu hledání. Pokud nechceš vykopat žádné železo, nastav si Iron Bias na vyšší hodnotu. Nevykopeš železo žádné.

Osobně ale chodím buď 0 a nebo 1. (kluci co spolu chodíme nastavují i 2). Považují za důležitější nastavení diskriminace. Doporučuji dát pryč pouze čísla -9, -8, -7. Pak při hlubokých železných signálech prostě slyšíš, že to není ono. Když bych to vzal v průměru tak za celý den hledaní si kopnu vždy tak 1 nebo dvě opravdu obří železa nebo nějaký železný kruh.

Upozorňuji že jsem totální polař a les je pro mě trest. Za hledání tak kopu něco mezi 100 až 150 cíli. To je velký počet. Navíc chodíme s 800 stvokou 3 (Pilotk a Zukloš). Výsledky tak můžeme porovnávat. Jsou stejné, tedy barev má asi nejvíce vždy Petr, jelikož je to mladý klučina a na rozdíl od nás běhá jako srna :-)

Toť asi vše, než bude dodělaný článek. Ten mám už z části hotový, ale chtěl bych aby do něho přispěla řada dalších kluků (Pilotk, Zukloš, Haban, Pavel). Plus chceme v sobotu natočit několik videí, včetně instruktážních a ty do článku přidáme. :-)

Elmar, díky za info, ale vím, že s niklem mají detiky problém, jenom mě zarazilo,že ho to nebralo vubec a to jsem si železo zapnul. U Relica si detik taky zabručel, ale držel se pořád na barvě a taky až s Relicem jsem začal tahat tyto mince. Jinak, jak jsem psal ,jsem to s EQ zase zkoušel a dá se říct ,že mu přicházím na chuť. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že mezi 800 a 600 jsou rozdíly a většina lidí tady chodí s 800. Prostě mi chybí nějaký test těchto detektorů v terénu. A tyky, když všichni víme , že detiky mají s niklem takové problémy, tak proč není na poligonu při testech. Ale nakonec musím napsat ,že EQ je fakt super detik.

To ritnos: zvedni si hlasitost železa. Pak to bude ok. Na tyto cíle ale ještě uděláme video. Bude to čistě v Petrově režii, prostě co a jak na pláži. Naušničky, moderní mince, řetízky, výčka atd. atd :)

Tak mám dilema Zero II nebo Noxe 600 ? Chtěl jsem nový analog,ale ten digi NOX .... 8-)

Tak 600 i 800 má Multi-IQ což znamená, že oba jedou na frekvencích 5, 10, 15, 20, 40 kHz. Jen u 800 jdou samostatně zapnout všechny frekvence, kdežto u 600 jen 5, 10, 15 kHz.
Moc děkuji Pilotovi za osvětu!!!! Já žil v tom, že 600 nemá 20 a 40 kHz.

Pokec podle mě nemáš pravdu 600 nemá 20,40 co teda vim

Tak Teda máš :D

StavyP:podle peněz. Já chodil zero rok. Teď půl roku Noxe 600. Žena měla zero po mě a tahala pěkný věci.Stavalo se že nox viděl a zero ne. Ale to bylo hloubkou. Do 20 cm parádní.takze když do 10.000 tak zero ws. Pak už jen Noxe. Nemá ve své třídě konkurenta.uz jsme si na sebe zvyklí a je to jedna baseň. ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru