Makro Kruzer průvodce nastavením

Kategorie: Nokta - recenze a testy

Rozhodl jsem se opět podívat na zoubek dalšímu detektoru z rodiny Nokta/Makro. Když pominu nový design krabičky z důvodu vodotěsnosti, je zde opět vidět že každý výrobce si zachovává svůj nesmazatelný podpis, což je dobře a značně usnadňuje stávajícím zákazníkům přechod na lepší modely v rámci značky. Nicméně technicky se pár podstatných změn našlo, a to samozřejmě trochu svádí k porovnání s oblíbeným Racerem :-).

Ovládání

Ovládání trochu vychází z oblíbeného Racera II a opět je celkem chytře rozvrženo tentokrát do 3 kolonek. Dalším rozdílem absence klasické páčky na PP a GB pod jednotkou, ta musela z důvodu vodotěsnosti celé elektroniky zmizet a tyto funkce se přesunuli pod tlačítka na hlavní jednotce.

Napájení

Stejně jako pokročilejšího modelu Anfibio už do Kruzera nebude nutné furt kupovat a měnit baterie, což také po nějaké době provozu ušetří celkem slušnou kačku. Nově je v detektoru zabudován integrovaný Li-Pol akumulátor který vydrží až 19 hodin provozu. Toto řešení se mě zdá u vodotěsné konstrukce jako nejšťastnější, odpadá tím totiž povinnost při každé výměně baterií čistit a kontrolovat všechny gumové těsnění. Tím se také minimalizuje riziko nechtěného vniknutí vody, pokud těsnění složíte špatně nebo zapomenete prostor okolo těsnění vyčistit. Baterie v detektoru je samozřejmě v případě nutnosti vyměnitelná.

Dále bude možnost k detektoru připojit klasickou powerbanku a detektor dobíjet v terénu, nebo blok na tužkové baterie.

Elektronika detektoru

Jak již jsem zmiňoval detektor je vodotěsný a kompletně ponořitelný do 5m hloubky. Tomu se samozřejmě musela přizpůsobit konstrukce detektoru. Celý detektor má pouze dva konektory, konektor sondy a druhý konektor který je současně konektor pro nabíjení detektoru a konektor pro připojení vodotěsných sluchátek, oba konektory samozřejmě disponují krytím IP 68.

Konstrukce detektoru

I když se to na první pohled nezdá, pár změn najdeme i v konstrukci detektoru. Byl použit nový typ loketní opěrky s místem pro uložení powerbanky nebo bloku na tužkové baterie, stejně jako u modelu Anfibio. Také molitanovou ručku detektoru, která by nejspíš delší používání ve vodě nevydržela nahradila pevnější gumová a jako poslední, menší odlehčení se projevilo i na spodní tyči která nově vyrobena z uhlíkových vláken což zase ubere nějaký ten gram.

Sonda

V základu je detektor osazen klasickou 28 cm sondou, kterou znáte např. z Nokty Impact. Konstrukce sondy je opět o něco technologicky dokonalejší, a zatímco u Racera byla na výrobu sondy použita technologie vakuového tváření, sonda do Kruzera je už vyrobena vsřikolisem do formy a je znatelně lehčí. Úzký profil sondy také poskytuje dobrou separaci do stran.

Chování detektoru

Jak už jsem psal výše zde je pěkně vidět, jak jsi každý výrobce zachovává svou osobitost podobně jako např. Apple a Samsung. Celý detektor se ovládá podobně jako předchozí modely. Základní funkce a jejich nastavení zůstalo taky obdobné. Malá změna nastala u rozlišení železa Tone break se zde doporučuje nastavit okolo hodnoty 15(tovární nastavení) což přináší jemnější rozložení železa do cca 15 segmentů. Tónovka detektoru zůstala hodně podobná, takže pokud už jste s Noktou/Makrem měli nějaké zkušenosti nebude potřeba detektor znovu naposlouchat. Další změnu jsem pozoroval i u režimu DEEP který se mě zdál poněkud ostřejší a oproti klasickému dvojtónovému režimu mě přišlo, že rozdíl byl opravdu výraznější než při porovnání v režimu DEEP s Racerem. Co signál, který byl v klasickém dvojtónovém režimu na hranici dosahu byl pak v DEEPu slyšet jak rána kladivem :D. Novinkou je v menu také nový 4 tónový režim.

Video

Nasavení detektoru a malá ukázka dosahu

P.Z.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Opět vynikající recenze.
A čím jiným by měl správný servisák mávat nad cívkou než šroubovákem! Prostě dokonalost. Takové recenze ke všem detektorům co LP nabízí, to by bylo safra terno.

Blahopřání Elmarovi. Takový spolupracovník, to je klika jak hrom.

Chystáme na příští týden jednu hodně zajímavou věc, vše tedy, ale bude záležet na počasí. Když nebude sníh a mráz, přibude hodně zajímavá věc :) :)

Elmara - okrajový dotaz.
Nechystá Tesoro typově něco novějšího jako je např. Anfibio nebo Equinox? Rád bych přenechal svůj Deleon synátorovi a trochu se zase posunul. Dík

Okrajově, Tesoro nic nechystá. Frma je na prodej a další budoucnost záleží na novém majiteli.

Ahoj, jaká sluchátka jsou pro něj určená do vody. Díky za info. Pavel

Osobně by mě spíše zajímal tento detektor... ;-)
https://www.goldetectors.it/pro-tech
Ale jelikož jsem právě včera zakoupil kruzera 14, tak raději nic nového neukazujte nebo se z toho zblázním. :-D :-D :-P

Tak to koukám, Nokta už umí multifrekvenci.

To Poki77: J eto vlastně Gold Bag..

To Obi: multifrekvenční detektor je takový, který používá několi frekvencí současně.

Měl jsem na mysli ten Simplex. Ta italština je pro mě španělská vesnice, možná jsem to špatně pochopil.

Tak krasavec Kruzer 14 už je doma. :-) Spokojenost. Jen ten sníh by mohl konečně odtát.
Chtěl jsem se zeptat. Zatím jsem to moc nezkoušel, tedy ano. Ale doma v pokoji plném elektroniky to nebylo moc dobrý ani po stažení citlivosti na max.
Chtěl jsme se zeptat. Když jsem v nastavení a nastavuji parametry třeba v dvoutonu, nastaví se ty parametry i v ostatních režimech, anebo jen v dvou tonu? A pro každý další režim to musím nastavit extra? A uložení udělat po nastavení jednoho režimu, anebo můžu až po nastavení více režimů?
Jinak za mě po zkušenosti s Noxem musím říct, že systém nastavení mi přijde na Kruzeru mnohem jednodušší a intuitivnější. Člověk se neztrácí v nastavení a v menu.
PS: to Elmara. Chci se zeptat. Jak je na videu ten údajný bronz depot v 80cm. Můžu vědět co tam je? Jen pro představu. protože to musí být fakt kupa barevnýho kovu aby to bralo v 80cm. Ale i tak to potěší. Tak snad brzo něco kopnu. :-)

Poki77,
V pokoji to nezkoušej detektor bude hrát jak zběsilej ,musíš vyjít trochu ven alespoň 200 metrů za baráky,
Co se týče nastavení tak,tak pro každý režim nastavuješ parametry z levého sloupce zvlášť, parametry jako frekvence atd z pravého sloupce jsou společné, když dáš uložit uloží se nastaveníá všech rezimů naráz.

Jaccob, díky moc. JJ já to jen chtěl zkusit podle videa si to projít v nastavení. Jinak vím, že je to hloupost to zkoušet v pokoji doma. :-) Ale zvědavost byla veliká. První zapnutí..., to je jako vánoce :-D :-D

Pěkná mašinka, chystá něco podobného fisher?

Poki77: jak píše jaccob, nastavení v levém spodním sloupci je vždy jen pro jeden nastavený hledací režim a pokud ho neuložíš, tak se při každém zapnutí detektoru vrátí do továrního nastavení. Pokud budeš chtít uložit své nastavení, tak ho musíš v pravém sloupci uložit a zůstane ti i po vypnutí detektoru.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru