Manticore do šroubku – část 2, ID graf

Kategorie: Detektor kovů Minelab Manticore

Jednou za velice zajímavých funkcí u nové Manticore je ID graf. Pro ty co znají CTX 3030, kde se již podobná funkce objevila musím rovnou napsat, že zde to funguje trochu jinak a z mého, v tomto případě subjektivního dojmu je to  Manticore lepší. U Manty se v grafu zobrazují cíle výrazněji, v podstatě okamžitě od chvíle co jsme s detektorem začal chodit se mi dařilo kopat „souběhy cílů“ – barvy ležící blízko želízek. Také identifikace nízko-vodivostních cílů, jako jsou nejdrobnější stříbra je moc hezká a v podstatě pohledem na graf ihned víte co to asi bude. (jaka „skupina“ cílů). Samostatnou kapitolou je pak identifikace „celých, kulatých a hezkých cílů“. Jelikož ty kreslý kuličky a říkáme tomu tak dostaň kuličku na čárku.

Během několika prvních výletů jsem se tak dostal do „ctx“ módu a přestal na ID čísla prakticky koukat a zcela jsem začal spoléhat právě na graf. Ostatně Jaccob to má podobně.

Z grafu se s trochu praxe dozvíte více než z ID. Zobrazení je moc hezké, samozřejmě u cílů které jsou na hranici dosahu už je slaboučké, ale přesto se ho detektor stále snaží vykreslovat. Je to tak jedna z nejvýraznějších věcí na Mantě.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Dobrá práce 8-)

Ať na to koukám jak koukám , vidím schody a na nich nějaké šmouhy :-D :-D :-D

Pěkná práce, jen tak dále ! 👍👏 Jen takový přístup k informacím, vysvětlení funkcí i to, co se v detekci ID a grafu děje, předejde zbytečným komentářům o funkci detektoru. Díky za to. 🤗

Dotaz - budou se mince na hraně jevit na středové čáře taky jako kolečko ● nebo budou spíš jako svislá čárka | ?
A ještě jeden - pokud je dobrý cíl (barva) maskovaná železem, ukazuje se na grafu jako patvar s přesahem do železa, ale s vykreslením na středové čáře a ten patvar je na grafu roztažený odspodu zleva doprava nahoru / ?
A železný cíl (pivas víčko, hřebík, atd...) jako patvar, roztažený zleva zeshora dolů doprava \ , jako jsou ty obrázky pivních víček na str. 27 v manuálu?
No, bude toho ještě hodně na ukazování 🙂
Díky a čau.

Grafy železných cílů jsou na obrázcích zleva doprava dolů, je to pravidlo?

Steyer- mince na hraně dokud je blízko dělá krásnou kuličku, kdyz jdeš dál tak dělá vodorovný oválek - ale ne tak vůbec né tak velký jako spona..

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru