Markomania. Ženy v germánské společnosti

Kategorie: Pozvánky

Sobota 18. května od 10 hodin
Pičhora u Dobřichova

Třetí ročník Living History festivalu se zabývá kulturou prvních staletí našeho letopočtu v Čechách a popularizuje germánský kmen Markomanů, jehož domovina je v Čechách předpokládána.
Tentokráte se tematicky zaměříme na ženy našich germánských kmenů - jaké bylo jejich postavení ve společnosti, čemu se mohli věnovat, jak se oblékali a zdobili. Mnohé krásné předměty si pochopitelně nechaly dovézt z území Římské říše. Ženy budou prostě tentokrát hrát hlavní roli. To ale samozřejmě neznamená, že na místě nebudou přítomni také jejich muži, otcové a synové se svými zbraněmi a chutí se porvat.

Předběžně se můžete těšit na komentovanou prohlídku Naučné stezky Markomanů s archeologem, přednášku o germánských ženách, ukázky módy a úpravy účesů a oděvů. Nebude jistě chybět ani chřestění zbraněmi germánských válečníků a závěrečná scénka s bitvou.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Za mě účast jasná, jakožto jednoho z aktérů :-D

A budeš tam za muže nebo za ženu? :-)

Elmara - jsem staromilec a tradicionalista. Nefandím příliš novým společenským a kulturním trendům, takže za dobře živeného, vousatého, barbarského muže :-D A letos rád přenechám prim a hlavní pozornost našim holkám a v ústraní si pojedu pěkně na volnoběh a budu propadat obžerství a opilství - ostatně, už římský historik Tacitus zmiňuje, že germánští muži byli často zkoulovaní odporným a hořkým nápojem z kvašeného obilí, kterému nezřízeně holdovali. Musím být historicky věrný :-D

Bavit se popíjením odporného hořkého nápoje uprostřed party hezký holek zní jako dobrý plán :)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru