Nová dohledávačka Minelab Pro-Find 40

Kategorie: Detektor kovů Minelab Pro Find 15, 20, 25 a 35

Jak už jste někteří určitě zaznamenali, tak nedávno se objevila nová vylepšená verze osvědčené 35tky s pořadovým číslem 40. Ačkoli je logicky vzhledem i ovládáním velice podobná s klasickou a osvědčenou 35tkou, celá elektronika je nová.

To dalo možnost zase posunout dosah a další funkce o nějaký krok vpřed. Jako první si při porovnávce s klasickou 35tkou, kterou jsem měl v kapse cca skoro 5 let všimnete na první pohled lepšího dosahu a citlivosti i na opravdu malé cíle. Další podstatná změna, která s novou 40 přišla je možnost kalibrovat dohledávačku v zapnutém stavu.

Nyní se tedy dohledávačka automaticky kalibruje ihned po zapnutí stejně jako její předchozí sestra, ale nyní je tu i možnost kalibraci zopakovat v průběhu používání krátkým stiskem tl. zapnutí.

Díky tomu se 40 dá používat i s vyšším nastavení citlivosti a v případě potřeby lze v průběhu hledání u dohledávačky vynulovat kalibraci. O tom jak se dohledávačka kalibruje a proč už bylo natočeno jedno zajímavé video, které celý proces vysvětluje na legendární 35tce.

Pokud chcete pochopit, co se v dohledávačce reálně děje, doporučuji shlédnout toto video.

Ovládání logicky zůstalo stejné, což je super, zvláště pokud jste byl v minulosti majitelem Profindu 25 a 35 . Nemusíte se tak učit absolutně nic nového. Kromě toho si nová 40tka pochopitelně zachovala i ostatní vlastnosti z klasické 35tky jako je vodotěsnost, rozlišení železa apod.

V závěru videa je porovnávka dosahů 35 vs 40. Bohužel jsem u 40 zapomněl vyzkoušet pražský groš Václava jako u 35, ale toho jsem si všimnul bohužel až po tom, co bylo video hotové. Každopádně výsledek 40 byl mezi 8,2-8,5 cm, což dělá proti PF35 nárůst 1,2-1,5 cm.

Obě dohledávačky byly nastavené na maximální citlivost, reálně ale většinou používám citlivost 4.

P.Z.

Minelab Pro Find 40 - nastavení detektoru a porovnání s modelem 35

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

;-)

Už ji mám doma a je super. ;-)Oceňuju nový šroubovací víčko.To starý se vetšinou zaseklo a nešlo ani za boha povolit rukou.. :-(

Těsnící kroužek se musí mazat vazelínou, pak se nezasekne. Ale je fajn, že to poladili :-)
Co mě ale na 35 vadí nejvíce, je to, že je rušena Noxem 900. Když položím detík na zem příliš blízko a začnu dohledávat, tak 35 začne pravidelně signalizovat. Občas si to spletu s regulérním signálem...

Big bear: až ji příště zapni, nech detektor zvolit jiný kanál. Bude to ok.

Elmara: Díky, zkusím.

... škoda, že ta nová 40-ka nevidí Pražáky, no... :-D ;-)

Janek67: nevšimnul, říkám mu, "ty voe, vynechal jsi pražáka.. ne nevynechal. :) Ono těch záběrů je několik, jelikož do toho záběru občas něco přijde a točí se to na několikrát. Tak Vám to asi budeme muset dotočit :) :)

Asi tomu budem věřit, netřeba :-D

Díky za návod tak já ji teda vybalím a vyzkouším o:-) .

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru