Nový detektor kovů Golden Mask GM4PRO WCL

Kategorie: Detektor kovů Golden Mask GM4 a GM4WD

Na videu se můžete podívat na finální verzi nové GM4PRO WCL. Jedná se již o předvýrobní verzi a případné změny do výroby, již budou pouze kosmetické.

Největší změnu je samozřejmě nová 11“ cívka včetně bezdrátového přenosu. Také zde ale došlo k zajímavému posunu v chování detektoru, který je oproti klasické GM4PRO stabilnější. Vylepšená je také diskriminace, kde se dá lépe pracovat s „velikostí železa“.

Sečteno, podtrženo. Máme zde po dlouhé době zase analogový detektor, který bude stát za to 💪.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Chybí tukabel :-D

Co cena,jak to vypada?? ;-)

Mně je staré konzervě by bylo na obtíž nabíjet zvlášť cívku, sledovat její stav a navíc po několika málo letech řešit odcházející akumulátor. Očividně nejsem cílovka :-P

Konečně nějaké informace, jen nevím, zda se vyplatí čekat na finále a nebo přezbrojit na D2.

Je pravda co pise BigBear,to uz je asi lepsi jit do sedmicky. Kamos ji ma a naprosta spokojenost.🤔👍

Jack white...Myslím že tady bude diametrálně rozdílná cenovka oproti D2 ;-)

D2? Jako koupit si 20 let starou technologii z Australie od firmy, co tady 2O let vypráví o síle jedné frekvence? Opravdu?

Cena bude GMková, tudíž velice dobrá :) Ale ještě raději nebudu psát finále, kurz koruny se začal propadat tak aby s toho pak nebyla nějaká omluva :)

Nějaký přibližný termín kdy bude na prodej ? :)

Odhad: do poloviny listopadu. ;-) Bude to už rychle.

Tak rozhodně se tu nechci hádat o tom, co je lepší, zastaralé a o výhodách nebo nevýhodách jedné nebo multi frekvence.

Otázkou bude příslušenství, vlastnosti, kvalita použitých materiálů, záruční podmínky a v neposlední řadě i cena.


Ježíšku doufám že to vidíš 😁

jackwhite: cena bude velice dobrá a to i bez ohledu na to, že nám kurz koruny padá. Tady se můžeme bavit o výhodách analogu, kde neprobíhá žádné číslicové zpracování signálu. Řešit zda jednu frekvenci nebo multifrekvenci není potřeba, tam je to jasně dané a žádný nový špičkový detektor už nikdy nevznikne jednofrekvenční.

Tuhle mašinku mám rád, vyčmuchala mě spoustu super nálezu...bezdrat cívka je posun ,jen tak dál..jednu mám doma bohužel už blbne elektronika

ice: u čeho ti blně elektronika? U nějaké starší GM4?

Proč ne zákazníka si to určitě najde analogů již moc není :-)

Vlastně čístý analogy jsou již jenom GM. Vše ostatní, ať už je to C.Scope nabo XP používá pro zpracovní procesor, a pouze ovládání je analogové. GM4 a ZERO jsou poslední dva Mohykáni ;-)

Zeptám se hloupě, neb nejsem zdatný v elektronice. Co u analogu zpracovává signál?
Když otevřu gm4 tak tam je na základovej desce z jedné strany mnoho čipů (mikroprocesorů) a ty to zpracovávajî ve dvojkové soustavě (1 a 0) a z druhé strany jsou kondenzátory, odpůrky a jiná elektronická havěť.
A rozdíl mezi deskou například noxe a gm4 z pohledu laika je jenom displej a absence potenciometrů (otočné čudlíky), které jsou nahrazeny nejspíše mikroprocesory. 🤔
Ale co, hlavně že to dělá co má. 😀
Už jsou k dispozici technické parametry, příslušenství a cena?

Jack White ....U čistě analogových detektorů je právě vtip v tom že tam žádný mikroprocesor není. Ty integrované odvody co jsi tam viděl jsou z většiny operační zesilovače , komparátory a stabilizované zdroje.

V tom je právě rozdíl mezi čistě analogovým detektorem (nemá žádný procesor a vše probíhá 100% analogově)Pak jsou ale detektory jak už psal výše marek které za 100% analog považovat nemůžeš jako např. staší verze Xpček (goldmax, gmax, adventis atd) a c.scope 6tka ( pozor 1,2,3,4 čistý analog je).Je to z důvodu si zjednodušit analogově náročnější zpracování signálu procesorem, který je samozřejmě znatelně levnější než kvalitní a přesné operační zesilovače .

Takže u 100% analogu se žádná dvojková soustava jedniček a nul nevyskytuje.

Dřív byl rozdíl analog vs. digitál daleko více patrný, legendární je v tomto pohledu řada Garrett ACE která už bude mít nějakých 20 let... Tam to bylo znát snad nejvíce že procesor potřebuje nějaký čas pro výpočet a zpracování signálu a odpověď detektoru tak byla reálně znatelně opožděná , audio nemělo žádnou modulaci závislou na síle signálu.

Kdežto u analogu nic takového není vše probíhá v reálném čase , takže odpověď je 100% bez zpoždění modulovaná reálnými vlastnostmi signálu z cívky, Takže mistři co už to měli za léta naposlouchané právě díky tomu že surový signál byl zpracováván pouze analogové dokázali rozeznat i drobné nuance v signálu a uměli s tím pracovat .

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru