Chybí tukabel
Nový detektor kovů Golden Mask GM4PRO WCL
Kategorie: Detektor kovů Golden Mask GM4 a GM4WD
Na videu se můžete podívat na finální verzi nové GM4PRO WCL. Jedná se již o předvýrobní verzi a případné změny do výroby, již budou pouze kosmetické.
Největší změnu je samozřejmě nová 11“ cívka včetně bezdrátového přenosu. Také zde ale došlo k zajímavému posunu v chování detektoru, který je oproti klasické GM4PRO stabilnější. Vylepšená je také diskriminace, kde se dá lépe pracovat s „velikostí železa“.
Sečteno, podtrženo. Máme zde po dlouhé době zase analogový detektor, který bude stát za to 💪.
Článek je zařazen v kategoriích:
- Archiv článků > Detektory kovů - Recenze a Testy > Golden Mask - recenze a testy > Detektor kovů Golden Mask GM4 a GM4WD
Komentáře
Co cena,jak to vypada??
Mně je staré konzervě by bylo na obtíž nabíjet zvlášť cívku, sledovat její stav a navíc po několika málo letech řešit odcházející akumulátor. Očividně nejsem cílovka
Konečně nějaké informace, jen nevím, zda se vyplatí čekat na finále a nebo přezbrojit na D2.
Je pravda co pise BigBear,to uz je asi lepsi jit do sedmicky. Kamos ji ma a naprosta spokojenost.🤔👍
Jack white...Myslím že tady bude diametrálně rozdílná cenovka oproti D2
D2? Jako koupit si 20 let starou technologii z Australie od firmy, co tady 2O let vypráví o síle jedné frekvence? Opravdu?
Cena bude GMková, tudíž velice dobrá :) Ale ještě raději nebudu psát finále, kurz koruny se začal propadat tak aby s toho pak nebyla nějaká omluva :)
Nějaký přibližný termín kdy bude na prodej ? :)
Odhad: do poloviny listopadu. Bude to už rychle.
Tak rozhodně se tu nechci hádat o tom, co je lepší, zastaralé a o výhodách nebo nevýhodách jedné nebo multi frekvence.
Otázkou bude příslušenství, vlastnosti, kvalita použitých materiálů, záruční podmínky a v neposlední řadě i cena.
Ježíšku doufám že to vidíš 😁
jackwhite: cena bude velice dobrá a to i bez ohledu na to, že nám kurz koruny padá. Tady se můžeme bavit o výhodách analogu, kde neprobíhá žádné číslicové zpracování signálu. Řešit zda jednu frekvenci nebo multifrekvenci není potřeba, tam je to jasně dané a žádný nový špičkový detektor už nikdy nevznikne jednofrekvenční.
Tuhle mašinku mám rád, vyčmuchala mě spoustu super nálezu...bezdrat cívka je posun ,jen tak dál..jednu mám doma bohužel už blbne elektronika
ice: u čeho ti blně elektronika? U nějaké starší GM4?
Vypadá dobře.
Proč ne zákazníka si to určitě najde analogů již moc není
Vlastně čístý analogy jsou již jenom GM. Vše ostatní, ať už je to C.Scope nabo XP používá pro zpracovní procesor, a pouze ovládání je analogové. GM4 a ZERO jsou poslední dva Mohykáni
Zeptám se hloupě, neb nejsem zdatný v elektronice. Co u analogu zpracovává signál?
Když otevřu gm4 tak tam je na základovej desce z jedné strany mnoho čipů (mikroprocesorů) a ty to zpracovávajî ve dvojkové soustavě (1 a 0) a z druhé strany jsou kondenzátory, odpůrky a jiná elektronická havěť.
A rozdíl mezi deskou například noxe a gm4 z pohledu laika je jenom displej a absence potenciometrů (otočné čudlíky), které jsou nahrazeny nejspíše mikroprocesory. 🤔
Ale co, hlavně že to dělá co má. 😀
Už jsou k dispozici technické parametry, příslušenství a cena?
Jack White ....U čistě analogových detektorů je právě vtip v tom že tam žádný mikroprocesor není. Ty integrované odvody co jsi tam viděl jsou z většiny operační zesilovače , komparátory a stabilizované zdroje.
V tom je právě rozdíl mezi čistě analogovým detektorem (nemá žádný procesor a vše probíhá 100% analogově)Pak jsou ale detektory jak už psal výše marek které za 100% analog považovat nemůžeš jako např. staší verze Xpček (goldmax, gmax, adventis atd) a c.scope 6tka ( pozor 1,2,3,4 čistý analog je).Je to z důvodu si zjednodušit analogově náročnější zpracování signálu procesorem, který je samozřejmě znatelně levnější než kvalitní a přesné operační zesilovače .
Takže u 100% analogu se žádná dvojková soustava jedniček a nul nevyskytuje.
Dřív byl rozdíl analog vs. digitál daleko více patrný, legendární je v tomto pohledu řada Garrett ACE která už bude mít nějakých 20 let... Tam to bylo znát snad nejvíce že procesor potřebuje nějaký čas pro výpočet a zpracování signálu a odpověď detektoru tak byla reálně znatelně opožděná , audio nemělo žádnou modulaci závislou na síle signálu.
Kdežto u analogu nic takového není vše probíhá v reálném čase , takže odpověď je 100% bez zpoždění modulovaná reálnými vlastnostmi signálu z cívky, Takže mistři co už to měli za léta naposlouchané právě díky tomu že surový signál byl zpracováván pouze analogové dokázali rozeznat i drobné nuance v signálu a uměli s tím pracovat .
Přidat příspěvek
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.