Nový detektor kovů Whites MX7

Kategorie: Whites - recenze a testy

White’s Electronics právě uvedly na trh horkou novinku, detektor MX7. Podobně jako před dvěma lety došlo k nahrazení detektorů Coinmaster PRO a GT řadou Treasuremaster, nyní došlo na generační obměnu detektoru MX5, který byl v nabídce White’s dostupnou vstupní branou mezi profesionální 14kHz detektory.
Toto místo nyní zaujímá MX7, která není pouze kosmetickou úpravou MX5, ale zcela novým detektorem na bázi poměrně hodně odlehčeného MX Sport. Po MX5 podědil pouze schránku na baterie, ale základní deska a displej jsou zcela nové a výčet funkcí, které má MX7 navíc je v této cenové hladině ohromující.

Nová robustní konstrukce je výborně vyvážená a velmi lehká (pouze 1,35kg). MX7 splňuje specifikaci IP54 (prachu a vodě odolný) takže detektor odolá i silnějšímu dešti a zvládne pracovat i ve špinavějších podmínkách.

MX7 má v základu 9,5“ koncentrickou sondu, použitou například u Spectry VX3, která je ideálním poměrem mezi dosahem a separací a patří k nejodolnějším cívkám z produkce White’s Electronics, které vydrží mnoho let. Spolu s frekvencí 14kHz dosahuje velmi dobrých výsledků i na drobné předměty jako jsou tenké stříbrné mince nebo zlaté šperky.
V menu najdete 6 hledacích diskriminačních i all-metal programů, samozřejmostí je pinpoint s určením hloubky v centimetrech i palcích. Program Relic nabízí i Mixed mode neboli kombinaci all-metal a diskriminačního zvukového výstupu.

Audio nastavení nabídne nastavení hlasitosti, Treshold (prahový tón) a Reject volume (hlasitost diskriminovaných cílů v rozsahu 10-70%), VCO, Iron grunt (zvukové upozornění na železo v režimu all-metal, který je běžně jedno tónový a zvukově nerozlišuje) a možnost modulace zvuku v závislosti na hloubce předmětu. Tone ID nabídne až 22 tónů.

Skvělým pomocníkem je i frekvenční posun, který drobnou změnou frekvence zabrání rušení mezi dvěma detektory, stejně jako podsvícení displeje pro hledání za šera nebo v noci, které má u MX7 3 stupně.  Odladěním vlivu půdy je možné nastavit automaticky, stejně jako odladit půdu manuálně a automatické přelaďování zakázat.

První kousky netrpělivě očekáváme v pátek 15.12. a už teď se těšíme na první seznámení a testování s detektorem v terénu.

Specifikace detektoru MX5

 • VDI rozlišení na displeji – tradiční způsob rozlišení kovů známý z vyšších modelů White’s v rozsahu -95 až +95
 • TONE ID – možnost nastavení 1,2,4 nebo až 22 tónů dle druhu kovu
 • Nastavitelná hlasitost – možnost upravení hlasitosti odezvy na cíle
 • Nastavitelný treshold – pro lepší detekci drobných cílů
 • Podsvícený displej – možnost hledat za šera nabo v noci
 • 20 diskriminačních segmentů – plně nastavitelná FULL NOTCH diskriminace
 • Diskriminační hledací režim – 4 hledací programy Mince a šperky, slaná pláž, Hi-trash do zamořeného prostředí a Relic
 • All metal hledací režim – 2 režimy s vypnutými diskriminátory s VCO oscilátorem pro přesnější odhad velikosti a hloubky cíle, režim Prospecting včetně zobrazování VDI a funkce Iron grunt
 • Pinpoint – přesné zaměření cíle s určením hloubky v centimetrech a VCO oscilátorem
 • Mixed mode audio – kombinace all metal a diskriminačního režimu v programu RELIC
 • Ukazatel stavu baterií
 • Autotrack – automatické odladění vlivů půdy, které si poradí se změnou mineralizace i čedičem
 • Fixed ground balance – manuální odladění vlivu půdy bez automatického přelaďování
 • Nová vodotěsná 9,5″ Sport cívka – detektor pracuje i se všemi cívkami pro MX Sport
 • Operační frekvence – 14kHz
 • Váha pouze 1,36 kg – precizní vyvážení detektoru je samozřejmostí
 • Doba provozu – 40 hodin na jedny baterie
 • Záruka – 24 měsíců
 • Cena 16 990 Kč s DPH

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

...krásný to stroj... ;-)

Bude nekde moznost k otestovani a k porovnani s MX5?
Dekuji.

Ze by mal eqinox konkurenciu ? ;-)

Vypadá dobře ;-) mám mx5 a super tak by mohl být dobrej, ale je škoda že nejdou použít starší cívky

Teda nevím, třeba ten equinox je krásnej stroječek , tohle mi přišlo , než jsem to otevřel v náhledu, jako nějakej junior.
Jasně je to věc názor , a hlavně když bude umět :-/

nevyhoda Whitese je ten, že když u toho detektoru začnete, tak už nebudete chtit žadnou jinou značku, tot muj připad :) prostřidal jsem nejmin 10 značek a skončil jsem zase jako whitesak :)

Whites je na hledani uplne super. Bohuzel ta kvalita zpracovani a materialu je takova ... diskutabilni
:-D

co se tyče kvality, tam neni o čem diskutovat, ta je u whitese na nejvyší urovni, zamky tyče veškere spoje sedi, použite materialy jsou topovka at už jsem měl od nich začatečnicky detektor ještě tehdy prizm 3 nebo pokročile E serie použity material TOP

Kamarad uz ma 3. kus za cca 15 let, ted uziva Spektru a ma stejny pocit. Ja sem mel u meho MX5 tyto poznatky po cca roce hledani (ted uz ho mam 3.rokem): absolutne vymakanej detik. Presnej, citlivej, paradni i na male cile, ale:
1. Praskla loketni operka behem mavani uprostred pole
2. Praskla i nahradni taky behem mavani
3. Podsviceni prestalo svitit po cca roce-prakticky neopravitelne
4. Opakovane uvolneni kontaktu od civky v krabicce-oprava pripajenim vzdy
5. Praskly drat u civky a vnik vody do ni ...
Ale zazil sem s nim uz hodne. Tyto problemy muzou prijit, ale ne po roce u prakticky noveho stroje.

mx5 jsem taky vlastnil, vše bez nějeke poruchy, s tou opěrkou mi to neni jasne, ten detektor je lehky, při mavani se mi to zda nemožne aby to praskolo, možna se to naprasklo při přeprave a dorazilo se ti to při mavani, při špatne přepravě v např batohu napřiklad s lopatkou atd se da zničit každy detik, na uloženi detiku během přepravy si davam majzla

Přesně mx5 je velice dobrý detektor, hodně podcenovanej no ta loketka mě praskla taky zničeho nic o:-)

Nejde jen o operku. Jak sem psal, cely je to posledni dobou nejaky min festovnejsi. Ale na hledani je uplne super. Mam ho uz 3 roky a nemenil bych (kdyz pominu nejaky super drahy kvalita spicky za x desitek tisic). Ani ta Spektra mu skoro vubec neunika pri hledani. Je to muj milacek.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru