První letošní novinka Nexus Standart MP V3

Kategorie: Nexus - recenze a testy

Tak se na nás řítí první letošní novinka. Výrobce odhalil první krátké video a je jasné, že se bude jednat o vyšší model již nějaký čas prodávaného MP. 
To hlavní, co verze V3 přinese z pohledu uživatele je přepracované VCO audio s možností nastavení rychlosti obnovy. Měli jsem možnost vidět separační vlastnosti, které byly na úrovni toho, co umožňuje fyzika. Zatím není jasné, zda verze V3 nahradí MP a nebo se budou oba modely vyrábět současně.

PATHFINDER V2

Zároveň se od dubna začne prodávat detektor pro extrémní hloubkové hledání Nexus PATHFINDER V2- „Dvouboxový“ detektor kovů s úpravou pro eliminaci železa.

Všechny další podrobnosti budeme zveřejňovat v následujících dnech. :)

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

PATHFINDER V2 - to je masakr, do jaké hloubky to věc vezme, hádám, že do sekce s názvem rýče, lopatky, krumpáčky a motyky přibude i nějaký minibagřík ;-) :-D

To je magnetometr. Ten chladič na spodku krabice je famózní. Tam toho do země asi dost "poteče" :-D

No nechcel by som sa s tým tahat po poli,a v lese už by to bolo aj na końa dost :)
:-D

Ten klumpr na poslední fotografii je na hledání velkých předmětů ve „velkých“ hloubkách.
Kolečka to neumí.

Romane umí, ale jen ty větší. Velikostti víka od barelu :-D

Asi tak nějak :-D :-D

OBI - toto není magnetometr. Toto je tzv. two box detektor - na každé straně je cívka (vysílací a přijímací)Přítomnost kovu mezi nimi ovlivni vazbu mezi cívkami a dostaneš signál. Zde je chladič nejspíš z důvodu že vysílací cívku dopuje dost velkým výkonem aby dosáhl co největší hloubky.

Tak to je zajímavé, nevíš alespoň přibližně kolik to může stát? :-)

Oni už ten výkon měli nahulený i u nějakého předchozího Nexusu. Psali o rozkmitu napětí 100V špička - špička. Údajně díky tomu viděli i pod čedičový kámen, pod kterým byla schovaná mince. Na druhou stranu si to na zabordeleném poli nedovedu moc dobře představit.

Mince pod čedičem je doménou pouze pulzních detektorů a to navíc ne všech v tom má navrch hlavně Minelab GPX a starší GP. On také není čedič jako čedič.Svého času jsme posílali do továrny i vzorek pořádně řvavého čediče z Kletečné , aby věděli co máme na severu za sajrajt.

Tohle bylo na videu na YT. Porovnávali to s Minelabem a ten to kupodivu neviděl :-D
Ale iluze si nedělám. Vím jak se taková videa točí. Je to jen reklamní tah. Ale tu 100V amplitudu tam vyzdvihovali jako přednost.

Jinak jsem zkoušel rozbíjet čedič tady v okolí Řípu a jsou v něm žilky z nějakého kovového oxidu. Vypadá to jako rez, takže se není čemu divit, že ty detektory tady tak vyvádějí.

No popravdě mám ve středohoří s GPX docela naběháno tak to můžu garantovat a popřípadě i ukázat. Jestli se nepletu tak těch 100 V nebo i trochu víc pouštěl i Golden Mask u jednoho modelu. ;-)

Tak je potreba si uvedomit, ze to je opravdu detektor na specificke hledani. Z prirodnich veci me napadaji treba velke meteority. Ty mohou byt opravdu hluboko a v poradne mase, takze tohle je presne na ne ;)
Ono by to melo byt i nejak optimalizovane, aby to nevidelo kazdou kovovou blbost, nebo se pletu?

Meteority se většinou hledají pulsákama s velkou rámovou cívkou. Tohle tak na bedny, barely a zakopané potrubí.

Ben11- two box bere jen velké cíle ,na drobot to vůbec nereaguje.
OBI-No počítám že to bude cenově docela darda jako u všech specifických věcí.

Cena Pathfinderu V2 by měla být přibližně 100k korun.
Jinak to MP V3 se mi líbí, chodím už léta s jeho předchůdcem MK II. Jediné, co se mi moc nelíbí, je konstrukce - vodotěsnost nula, bateriový box na šroubky, závity tyčí by mohly lépe držet, detektor je celkem těžký... z fotky to nevypadá, že by to u MP mělo být lepší. To je už solidní oldschool v dnešní době.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru