První testování řady Minelab Vanquish

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy

Ve čtvrtek večer dorazil Ciaran Duffy (obchodní ředitel Minelabu pro střední Evropu) a přivezl ssebou dvě 540 a jednu 340. Obvolal jsem kluky a v pátek ráno jsme si tak dali všichni sraz v Jílovém na polygonu.

Po rychlém seznámení s nastavením, a tady opravdu není co řešit, jelikož detektory jsou to v podstatě „zapni a jdi“, jsme začali testovat hloubku a separaci. Otázka byla, když detektory používají technologii Multi IQ, jsou to tedy takové menší EQ?  A odpověď už známe, jsou! Když bych to shrnul, 540 bych po jednom dni přirovnal k EQ v jedničkovém režimu a výkonem tak na 80%, u 340 na 70%. Vyhodnocení ID cíle bylo buď stejné, a nebo velice podobné. Pro případného uživatele Vanquishe tak bude velice jednoduché přejít na Equinoxe a samozřejmě i opačně. Ten kdo používá Equinoxe si s Vanquishem zahledá bez jakéhokoli učení.

Hloubkový dosah detektorů Vanquish naprosto neodpovídá své třídě a 540 se dá bez problému srovnávat se všemi špičkovými detektory, které jsou na trhu, s výjimkou multifrekvenčních Minelabů. Je tak jenom škoda, že detektory budou k dispozici až v lednu. Určitě plánujeme několik předváděcích akcí, ale ty v závislosti na počasí proběhnout asi až na konci března nebo začátkem dubna. Stejně jako u Equinoxe i tady je opravdu co ukázat.

Vanquish 340 je o něco málo slabší než 540. Testovali jsme i rozdíl pokud se prohodí základní cívky, 340 je osazena V10 – 25 cm, 540 je osazena V12 – 30 cm. V těchto testech se ukázalo, že 340 je dosahem stále o něco slabší než 540 a to i když je 540 osazená 25 cm cívkou a 340 30 cm cívkou. Rozdíl v dosahu mezi sondami V10 a V12 při stejném nastavení na Vanquish 540 byl na 1 Kčs přibližně 4 cm, vše testováno na zakopané cíle. Přesto Vanquish 340 nemá dosahem ve třídě do 10.000 Kč absolutně žádný jiný digitál, se kterým by se mohl porovnávat. Rozdíl je obrovský.

Velice se nám také libí nová konstrukce, která je tuhá a tak trochu se vrací ke kořenům, kdy navazuje na konstrukce Explorerů a E-Tracu. Zároveň je i dostatečně dlouhá i pro uživatele s výškou 2 m, což tedy oceňuji, jelikož právě k E-Tracu a Exploreru jsem si musel vždy dokupovat prodlužovací tyč.

Dopoledne rychle uteklo a jelo se na oběd. Po obědě pak kluci vyrazili na testování v terénu. Já do nemocnice, jelikož ve čtvrtek náš Ondra na skate parku testoval nějaký nový trik a dopadlo to zlomeným žebrem… no naštěstí ho v sobotu pustili , nakázali 4 týdny klidu a bude v pořádku. Pouze mně tak ještě více zešedla hlava…:).

Vzhledem k tomu, že Vanquishe považujeme za malé Equinoxy, jsme nevybrali žádné příjemné políčko, ale takové malé peklo u Mělníka. Tato lokalita je doslova promořena železem a plíšky, místo pak kříží 5 dálkových elektrických vedení a 90% všech detektorů zde tak dělá pouze „trtrtrtrtrtrtrtrtrtrtr“. To že sem roky a roky chodíme má ale samozřejmě svůj důvod, místo bylo slušně postříbřené.

To jak se detektory chovaly si můžete přečíst v hodnocení od Pilotk a Jaccoba po videem z lokality. A docela by mě zajímal i názor Mělničáků, kteří toto místo samozřejmě znají.

Co říci závěrem? Za normálních okolností, kdy je potřeba se s detektorem naučit bych byl opatrný. Tady se ale v podstatě není co učit a jelikož používám Equinoxe, tak i vyhodnocení a chování detektoru je mi důvěrně známé. Minelab zavádí řadou Vanquish zcela nový standard v kategorii detektorů pro začátečníky a mírně pokročilé. Požadavky na dosah, citlivost a separaci v této kategorii se nyní tak neuvěřitelně posunuly, takže jsem opravdu zvědavý, jak zareagují ostatní světoví výrobci.

Pilotk s Jaccobem v terénu

Pilotk: Pár postřehů z dnešního testování detektorů Minelab Vanquish 340 a 540.

Tak dnes jsme konečně měli možnost se seznámit s novinkou od Minelabu. Začalo se tradičně na polygonu v Jílovém, kde jsme měli k dispozici 2x 540 a 1x 340. Podrobnější info o testování na polygonu sepsal do článku Elmara, já můžu za sebe prohlásit, že minimálně 540 je detektor, který nemá ve své cenové hladině konkurenci.

Po pár hodinách máchání na polygonu konečně přišla ta zajímavější část. Vzali jsme se Zuklošem dvě 540 a vyrazili jsme je pořádně otestovat v terénu. Jeli jsme na jedno 1000x prohledané písčité pole plné železa, kde se ještě ke všemu kříží několik vedení vysokého napětí.

První dojmy z hledání jsou , že detektor je velmi lehký a dobře vyvážený, hezky se s ním mává. Konstrukce je pevná, nic se neviklá, ani nekroutí. Od drátů jsem nezaznamenal žádné zarušení. Hledal jsem na téměř max citlivost, staženou jen o jeden dílek, a detektor byl estrémně stabilní a bez sebemenšího kvokání nebo prozvuků.

Chodil jsem v programu Jewelery, jenom jsem si trochu otevřel železo, kde jsem měl zavřené poslední dva dílky. Vanquish 540 používá stejnou multifrekvenční technologii jako Equinox, ale bez možností pokročilého nastavování. Takže Noise Cancel je automatický při zapnutí detektoru, zem je automat, nejde měnit počet tónů, ani rychlost odezvy, Fe Bias má dvě úrovně.

Podle mě je rychlost odezvy jako u Equinox 800 na cca úrovni 5, nebo 2 u 600. Nastavení a ovládání detektoru je opravdu velice jednoduché a zvládne ho jistě každý.

Číselné vyhodnocení cílů je stejné jako u Equinoxe , malá Ag 11, AB knoflíčky 8, menší mědáky 19, větší 21, brokospodek 18 atd. Za 3 hodiny hledání jsem na téhle vyluxované lokalitě dal kromě běžné polní směsky 2x bilonový denárek Poznan a 1x bílý peníz Maxmiliána, bohužel silně měděný. Zukloš se snažil hledání natáčet, takže míň hledal a více mluvil, ale nakonec i on zabodoval a povedla se mu dvě malá ágéčka.

Chodil jsem na nízký Fe Bias a za tři hodiny jsem vykopal dvě železa. Jedno byla obří matice cca na 40 klíč a druhé bylo závaží z traktoru s dírou uprostřed. Zukloš chodil na vysoký Fe Bias a měl o něco míň malých plíšků a malých olůvek.

Když pominu méně možností nastavování, tak Vanquish 540 hledá jako trochu stažený Equinox a to při jeho ceně vůbec není špatné. Jediné co mi na něm vadilo byla absence 50 tónů, na které jsem zvyklý z Equinoxu.

Vanquish 540 je z mého pohledu velmi povedený výkonný detektor nejen pro začínající hledače. Já sám hledám už 14let a musím říct, že mě to hledání s ním bavilo víc v porovnání všech detektorů dalších značek v této ceně.

Jaccob: Na tento pátek jsem se opravdu těšil. Měl přijet obchodní zástupce Minelabu Ciaran Duffy a společně s ním i prototypy nového detektoru vycházející z platformy Equinoxe. I když jsem tak zhruba asi tušil co čekat, chtěl jsem se přesvědčit na vlastní kůži. Každopádně jakmile se Ciaran objevil ve dveřích, naložili jsme ho společně s prototypovými detektory do auta a jeli testovat na polygon. Chudák si skoro nestihnul ani dopít kávu :D.

Hned po příjezdu na polygon nám nabídnul rychlý návod k obsluze, který zdvořile odmítám, že nebude potřeba. Detektor stačí v podstatě jen zapnout, nastavit diskriminaci a citlivost a můžete jít hledat. Není tám žádná past v nastavení, až na citlivost, kterou byste mohli detektor výkonostně poslat do kopru.
V podstatě všechno složité, co se v detektoru děje, zůstalo uvnitř a naprostou většinu parametrů si detektor hlídá sám. Takže k uživateli se dostane opravdu jen to nejnutnější nastavení, což minimalizuje možnost udělat nějakou fatální chybu v nastavení nezkušeným uživatelům a začátečníkům. Píšu to z vlastní zkušenosti, protože jsem se setkal s lidmi, co chodili i několik let s totálně nevhodným nastavením, které opsali někde z internetu. Celkový koncept detektoru mně přijde takový, aby detektor fungoval vždy a všude s co největším možným výkonem. Prostě pokud neholdujete složitým nastavováním všech parametrů detektoru a chcete si jen vyběhnout na pole , zapnout detektor a hledat bude detektor přesně pro Vás. V textu se asi nevyhnu srovnání s jeho větším bráškou EQUINOXem, protože oba detektory fungují na stejné technoligii MULTI-IQ a mají víc společného, než je na první pohled vidět.

Teď, ale zpátky na polygon. Hned po zapnutí si Vanquish sám odladí okolní rušení a zvolí si volný pracovní kanál, k dispozici je celkem 19 kanálů. Toto se u EQ musí udělat ručně. U VANQUISHe
se to udělá hned automaticky po startu, takže se opět minimalizuje možnost, že byste mohli mít detektor zarušený. Stejná situace je i u odladění země. Detektor si opět hlídá GB sám a Vy se nemusíte o nic starat a odlaďovat zem při přechodu na jinou lokalitu. Každopádně detektor je díky použité technoligii MULTI-IQ multifrekvenční, takže opět odpadá potřeba volby vhodné pracovní frekvence podle velikosti cíle. Detektor bude prostě citlivý jak na velké cíle, pro případ že chodíte na válečné artefakty, tak na drobné a tenké Ag mince.

Na polygonu jsme měli k dispozici pouze Vaquish 540 a 340. Popravdě víc nás samozřejmě zajímal vyšší model, nicméně jsme polygon proběhli s oběma. 540tka nemá problém vzít 1Kčs ve 30 cm a ani simulovaný bronzový depot v 80 cm. Po chvíli testování se ptám Ciarana, jestli bysme si nemohli detektory do  večera půjčit na nějaký ostrý test. Kupodivu souhlasil. Ještě se ze zdvořilosti ptám, jestli nechce jít s námi a k mému ještě většímu překvapení souhlasí taky. Tak jedeme zpátky na prodejnu vybavit Ciarana EQUINOXem od Marka, dohledávačkou a lopatou a po obědě nakládám Ciarana do auta a vyrážíme na lokalitu.

Pilot se vybavil taky jedním VAQUISHem 540 a naschvál vybírá celkem smrtelnou lokalitu, která je totálně zamořená železem a aby to nebylo málo, celé pole křižuje celkem 5 sloupů VN. No nic jde se na to.

Zapínám detektor a Go pro, nastavuju diksriminaci a citlivost dávám dvě čárky pod maximem. Vyrážím hned k sloupům VN a kupodivu i když stojíte pod nimi, neděje se vůbec nic. Prostě jakoby tam nebyly. Netrvá dlouho a Pilot hned u jednoho z nich nachází malé Ag, ze kterého se později bohužel vyklubá falsum a mně to pak pomůže srovnat score na 2:2 :D. Opouštíme sloupy VN a vydáváme se více dolů, což jsem pak zjistil, že nebylo úplně dobře. Jelikož se na toto pole chodí už pěknou řádku let a spousta lidí už tu byla před námi, tak větší šance na nějakej pořádnej nález byla u sloupů VN, kam se většina detektorů nemohla přiblížit na 150 m. Takže tahle část byla prakticky nedotčená. I přesto Pilot hlásí pěknou svátostku a další Ag (Poznaňský denár) z dolní části pole. Já bohužel furt nemám nic, co bych mohl započítat.

Občas si se Ciaranem navzájem kontrolujeme stejný signál mezi VANQUISHem a EQUINOXem. Co je dobré, tak oba detektory mají naprosto stejnou ID stupnici. Takže ID na EQUINOXu odpovídá ID na VANQUISH.
Což je super pokud byste pořídili VANQUISHE třeba manželce nebo dítěti, tak hned se můžete orientovat podle ID z EQUINOXE. Každopádně hlásím Pilotovi, že v dolní části pole mě to moc nebaví a jdeme zpátky ke sloupům. Čím víc jdeme nahoru začíná přibývat signálů. Co mě, ale překvapuje, tak VAQUISH je opravdu hodně citlivý na droboť. Furt tahám opravdu drobné cíle i na takhle železem zabordeleném poli. Bohužel jen co jsme došli nahoru, tak se mně po chvíli vybila baterie v GO-Pro (baterka vydrží bohužel jen hodinu a půl). Asi 10 min potom, co se mně vybila baterie padá první AG i mně. Zprvu jsem nevěděl o co jde, ale jedná se o celkem zajímavě ražený fenik města Beeskow z roku 1621, bohužel trochu ohnutý.Po chvilce opět nahoře padá další malé Ag (1/84 tolaru), které jsem dal Ciaranovi jako suvenýr z Čech a za testování VANQUISHE.
Začíná trochu pršet, takže už se blížíme k autu a Pilot ještě hlásí poslední Ag,  opět Poznaňský denár. U auta následuje zhodnocení nálezů. Pilot trochu necitlivě vysype kapsu svého bordelu na haupnu u auta.

Nicméně po mé námitce, že údajně první Ag je vlastně falsum končí finální score na výsledku 2:2,což je za nějaké 3 hodiny na poli celkem dobrý výsledek. Už prší celkem fest. Tak nakládám Ciarana do auta a jedeme dnešní úspěch spláchnout vychlazenou Plzní :D

Závěrem

Jelikož chodím EQUINOXe v podstatě od doby, kdy vyšel, tak jsem VAQUISHe naplno ovládal asi za 10 minut od doby, kdy jsem ho dostal. Oba detektory se chovají velice podobně. Obecně bych přirovnal VANQUISHe jako když u EQUINOXe 800 nastavíte PARK1 na rychlost 4-5 v 3tónové odpovědi. Jak jsem již psal výše, ID stupnice je s EQUINOXem naprosto shodná. Další bonus je i vzájemná kompatibilita bezdratových sluchátek ML80 mezi VAQUISHem a EQUINOXem, cožv jsem vyzkoušel, ale už bohužel nenatočil.

Takže pokud máte EQUINOXe 800 a rozhodnete se pořídit VANQUISHe manželce nebo přítelkyni,  můžete si nechat bezdrátový modul WM08 a k VANQUISHOVI napárovat sluchátka ML80 ze sady EQUINOXe 800.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Vypadá to že detík se za ty peníze opravdu povedl...
za mě má Minelab plus ;-)

Jj, uź tu byla po vás sháñka :-D :-D :-D

Parádní testy, už o něm načítám všemožné zdroje delší dobu a je mi téměř jasné, co bude můj další detík. Nicméně coby autíčkář bych tahle obsah svých kapes na kapotu určitě nevysypal, to zabolelo :-D

Výkon za tu cenu přímo excelentní. To bude konkurenci hodně bolet ;-)

Tohle jsou ceklem extrémní podmínky.
Co pořád s tou neschopností máte, vždyť prakticky naprosto stejně se dá chodit s trakařem, ctxem, kvinoxem......
Samozřejmě ne pod dráty. Tady vládne nějaká chiméra, nebo strach z digitálu. Stačí to zapnout, vybrat jeden z továrních programů a jít. Zbytek se naučíte časem :-)

Paráda ......tak se zdá že jsem udělal dobře, když jsem si ho objednal....... :-D :-D

Marku jak by jsi srovnal Zero II.30WS s 340 nebo 540. Že bych to koupil otci jestli je Vanquish lepší v dosahu ? Dík R.

Podle toho co jsem teď viděl,tak asi 340 bude tak +- nastejno s II.zerem se dá říci? A 540 lépe ? :-)

Otázka je..kolik z těch železných tónů nebylo železo :-) :-D

Moc pěkný předvedení,ale pro mě bohužel chybí srovnání na polygonu,ale jinak vypadá 540 super na citlivost :-) a předměty na rozeznání což je super
;-)

celkem příjemné zvuky

Ty jo a vlastně se mi i ta červená barva nakonec líbí.

Jednotku mi to připomíná jako u garetta,nic méně kritika se dostaví..safari od minelabu top!

A co nějaké srovnání Vanquishe se Simplexem? Simplex je podle britského videa na youtubu dosahově lepší než Equinox 800. Testováno na cíl zahrabaný v zemi.

Ale zas hloubka a přesnost,necháme se překvapit,uvidíme dále ale simplex taky vypadá velmi dobře

imex: Přesně to mě také napadlo. I s nevhodně nastavenou F2 u noxe bych řekl, že se někteří připraví o hlubší barevné cíle. Na začátku to chce prostě kopat vše a ono se uvidí ;-)

Madness: nesmysl, Simplex je detektor pro začátečníky, lepší jsou i Kruzer, Anfibio atd. Detektor se testoval na Mistru hledači a je to nad úrovní Ace.

Tantal: to platí i pro normální FE. Pokud chceš maximální hloubky, chce to FE do max 3, All metal, rychlost 4. ;-)

Rychard: v podstatě z prvních testů to tak vypadá. Ale Zero je opravdu hluboké a navíc je to dnes jediný pořádný analog na trhu.

Madness: To si nemyslím ;-) Viděl jsem Simplex v Brandlíně na polygonu a rozhodně lepší než Equinox určitě nebude ;-)

Elmara: Přesně, jak píšeš. Já raději v FE chodím téměř bez výjimky s IB 0 a cíle poslouchám v 50ti tónu. Obnovu dle množství bordelu.

Tantal: jeto vlastně strašně jednoduché, já opravdu v podstatě nechápu, proč je pro některé jedince tak těžké nastavit 5 položek :). Navíc když je v podstatě stačí nastavit jednou. :-) Pak jak píšeš, stačí hýbat rychlostí dle množství odpadu.
Každopádně tohle u Vanquishe odpadá úplně, tady je to zapni a jdi ;-)

Elmara: už já na Vanquische 540 hodně objednávek?
Díky

To Vanas: ano

Nic pro mě.
Poslouchat při každém zapnutí vyhrávat oktávu jak u kolotoče, to bych dlouho nevyhrával.
Zlatý moje Tesoro, zlaťoučký. A dosahem budu taky 70% Equinoxu:-)
Mimochodem, to jste vymysleli dobře. Solidní reklamní tahák pro mlaďochy.

Elmara: Bude mít uvedení nové řady Vanquish na trh nějaký dopad na stávající cenu detektorů Minelab Equinox?

To namor .....s těma procentama bych asi tolik neházel , no dosah možná a to ještě jak u čeho ...... ;-)

Pod těma drátama mi moje one 24.nic nedělá 😃.Jediné co mě ruší je Equinox 600 na blízku. :-D

Namor: Já mám taky Tesoro a po zapnutí zlatej Vanquish i Equinox :-D

Mno.., z nějakého důvodu sis jej ale nechal neb proč mít doma věc která mě rozčiluje. Že :-D

Jinak samozřejmě 100 lidí 100 chutí. Od toho tyto diskuse jsou aby každý kdo se potřebuje nějak vyjádřit se vyjádřil. I negativní názor, pokud je veden slušně, je smysluplný a rozráží tak jednobarevnost celku.

Dík Marku to jsem si myslel ...asi necháme zatím Zero a pak půjde tatík do Noxe...ikdyz mu to Zero totálně sedí a ještě k tomu kouzelné (výherní ) ;-)

Zera jsou kouzelná všechny, taky na nich stále děláme. :-)

To Elmara: A co ty ceny ostatních detektorů Minelab v reakci na Vanquish?

Ceny zůstávají jak jsou, X-Terry se budou vyrábět ještě minimálně rok a jinak se nemění vůbec nic.

Díky moc za informaci.

Dobrý den. Měl bych na Vás otázku. Který z těchto dvou detektorů pro začátek by jste doporučili?
Vanquishe 540 nebo Simplex+?
Děkuji za korektní, věcnou reakci. :-)

Zdravím,jen taková malá otázka.Má smysl jít do 540,posunu se oproti Zeru v něčem nebo už radši jít třeba do Noxe 600?

Neznalek1973 - osobne jsem mel v ruce oba ,ka bych si vybral 540 ,myslim ze je i pro zacatecnika vhodnejsi a prisla me klidnejsi nez simplex a odolnejsi vuci ruseni pokud s tim nehodlas jit do vody (ciste jen moje preference mozna protoze chodim Equinoxe a Vanquish je dost podobnej tak se me stim hledalo dobre) ale okolo 10tis neudelas chybu ani s jednim nebo Zerem

Glazurit-priprav se ze to bude neco jineho,asi nejlepsi by bylo az budou skladem tak hned urcite budeme mit vsechny na krame jako predvadeci,tak se zastav a vem sebou svoje zerko,zajedem na polygon kde si vse muzes vyzkouset a otestovat svoje zero a 540 na stejnych cilech

Děkuji,to bude asi nejrozumnější řešení.

jaccob- děkuji za reakci. ;-)

Docela by mě zajímalo srovnání s Kruzerem 14. Bude lepší? V čem? Mám Kruzera a docela spokojenost. Jen mě mrzí, že na něm si člověk nic nenastaví a nikam se neposune. Ale zas když vidím jak se brodí v menu a vše nastavují v EQ kolem mě a tápou, tak zlatý Kruzer :-D Jen mě mrzí, že krom zvýšení citlivosti nic. Prostě ho nijak nevyšťavím jako třeba F75, či EQ. Všichni kolem zobou a já nic.. :-D Tak mě zajímá to srovnání. Né proto, že bych hned prodával Kruzera, ale proto, že má stejnou technologii jako EQ a pokud bude vše jak uEQ, tak si udělám obrázek. Ale srovnání s Kruzerem by jste mohli udělat. Děkujiíí. 8-)

Máš to v obálce. ;-)

Bohužel,nemůžu nikomu radit,jestli koupit ten či onen detektor,ale vzhledem k nastalé situaci bych se jednoznačně přiklonil na stranu Simplex. Nikdy jsem nebyl zastáncem pomyslně vnucovaného.
V oblasti detektorů rozhodně nejsem odborník,hledám teprve druhý rok,ale mám jistý obraz.To co se děje nyní v souvislosti se dvěma novinkami je dle mého názoru pouze konkurenční boj Nokta - Minelab. Tento je podle zde zveřejněných příspěvků a videí výrazně na straně Minelabu. Vězměme to od začátku. Nokta někdy v březnu vyjede s novinkou Simplex,je to v zásadě pecka v segmentu low endů,ale co ten design displaye připomíná? Equinox. Minelab z taktických důvodů počká a až Nokta definitivně vyjede s verzí Simplex+,avizuje nástup nového Vanquish. Zatím tajemně,pouze v náznacích,a až jsou jasné parametry Simplexu zveřejní verze 340,440,a540(není horní lišta podobná Raceru?)Samozřejmě taky v cenové relaci blízké Simplex,ale samozřejmě s některými +. Noktě nezbývá nic jiného než pozastavit prodej a vsadit na upgrade. Bohužel pro nespokojenost zájemců,ale pro dobro věci.Viděl jsem nějaká srovnávací videa se Simplex a rozhodně ho koupím.

Už jsem chtěl reagovat několikrát, ale tady ludva mě konečně přiměl. Je až neuvěřitelné, kam lze lidi dostat, když naslibuješ za málo peněz hodně muziky. Každý blbec musí vydět, že Simplex kompletně okopíroval design Equinoxu a nejde jenom o jednotku, obšlehly i design sondy a to komplet. Prostě přesně v duchu, aby se to co nejvíce podobalo nejúspěšnějšímu detektoru dneška, hodně lidí se nechá zblbnout a koupí viz. tady ludvík. Ta firma je z Asie, ne že ne!

Tedy chybí tam ale ta technologie, přístroj je zcela běžné VLF na 12 kHz. Každý kdo byl v Brandlíně na polygonu, taky viděl, jak ten detektor chodil a to ho nepředváděl nikdo z prodejců, ale sami turci a kurva tlačily na pilu. Pecka? Běžný digoš pro začátečníky. A taky se není čemu divit, oni si sami nevymlátí všechny Impakty, Racery, Anfibia a nezačnou ještě lepší detektor prodávat za 8000kč. Ostatně taky tam všechny Nokty a Kruzer co byl na polygonu byly lepší. O Equinoxu se ani bavit nebudu, celý polygon jsem dal v parku 1 s nastavením citlivosti 20. Tudíž ludvo, chápu že by jsi chtěl za málo peněz hodně muziky, ale to si budeš muset koupit třeba Zero :-P

Diskuze měla být o nové řadě Vanquish, článek o Simlexu, budeme na web dávat koncem příštího týdne. :,-(
Nebudu tady srovnávat konkurenční detektory, každopádně při srovnání s dalšími detektory Nokta Racer, Kruzer a Anfibio byl Simlex dosahově slabší. Doufám, že není někdo zklamaný a nebo překvapený, hlavní bonus tohoto detektoru pro začátečníky je vodotěsnost a bezdrátová technologie. Asi v Noktě chtějí prodávat dál i všechny svoje další špičkové detektory. o:-)

ad pitr. Jsou mnohem větší frajeři v treasure huntigu než já a koupí si Simplex,třeba jen ze zvědavosti.
A k té pecce,kterou ty označuješ jako běžný digoš pro začátečníky.Netvrdím,že je to jinak. Napsal jsem toto,"...pecka v segmentu low endů...". Z těch předváděček,které moderovala ta frajle a spol v různých státech taky nejsem nadšený,ale už existují i jiná videa od prodejců,třeba v Polsku.

ad Elmara. Ano je to diskuse o Vanquish,pardon.

Ludwas,nemohli si ho koupit jelikoz jeste neni v prodeji,dostali ho z tovarny aby mohli prave tocit videa apod..

My jsme ho meli na MH taky ale rikali ze to je jen prototyp a budou tam zmeny tak bych s hodnocenim radsi pockal na produkcni kus

Shrnul bych to tak,pro každého není jenom značka,neznalého nezajímá novinka.... neznalého nezajímá dosah a citlivost....tudíš kdo nesleduje novinky je mu ůplně fuk ,,, a tím bych skončil mé strohé psaní tím že stejně každý prodávající se snaží využít co nejvíce...tak časem si každej svůj detík najde a obhájí

ad jaccob. Já vím,já vím.Už prudím prodejce od března,všude možně,i vás.

Ono ve finále je to vždy stejné,záleží na tom jak bude ten detektor za ty peníze chodit a to se ukáže hned jak se to dostane mezi hledače,stačí když to přitáhne jeden do party a ostatní si to můžou porovnat s tím co mají a hned bude jasno.

Tohle je červenej Garrett Ferrari. :-D

Starý Fishery řady cz,Troy Shadow.Minelab Advantage,Adventis II a Trakař... :-D :-D
jsem holt konzerva..nějaké srovnání těchto nových strojů s těmito nepřekonatelnými,skvělými dinosaury 8-)

Troy X5 Shadow.... mňam, mňam :-) Toho neprodám nikdy, ale doba je už jinde. Advantage jsme měl do chvíle, než jsem objevil Lobo a Tejona. Pak tedy šel, jelikož neuměl drobná Ag. Adventise jsme měli několikrát na polygonu a docela baštil železo, asi by se to muselo naposlouchat. Trakař je samozřejmě Trakař a kdo ho dá, ten hned tak nevymění za nic ;-)

Zajímalo by mne zda a jak velký je rozdíl mezi 705 s nell tornado a 540 s velkou cívkou. Alespoň subjektivně.

Japu22: nemohu to takto říci, jelikož testovací detektory putovali dále. Subjektivně... 540 bude hlubší, separace bude lepší. Citlivost na některé extrémní cíle, bude také lepší, když tedy nebudeme brát prospecting u Terry. To je na druhou stranu ale věc, kterou Vanquish nemá a možná je to škoda. Třeba na EQ tento režim občas používám.

Jenom takova otazečka je možná na 540 update do budoucna prostřednictvím kabelu jako u Simplexu kdyby náhodou byla nejaka úprava :-P

To elmara: asi jsem blbě pochopil příspěvek, ale pro jistotu - Equinox má něco jako prospecting mód u terky 705? Po tom se mi docela stýská.

Už je asi pozdě, nebo jsem si seděl na vedení😀😀😀 Eq800 má režim na zlato, eq600 nee.
Už chápu a červenám se.

Máro v pohodě. Ale je to tak, rozdíl je ale v tom, že prospecting mód u Terky tedy železo bere velice slušně, když to ten u EQ je v podstatě dokonalý. Jedinou věc kterou bychom tam chtěli, je nastavitelný 2 tón. Brečíme kvuli tomu od začátku a tak se snad dočkáme v nějakém budoucím upgrade. Mělo by se to dát vyřešit pouze pomoc sw. :-)

Hezký den všem, půjdou sondy z Vana na Noxe a opačně děkuji moc za odpověď. 8-)

To kaparso: jsou tam různé konektory, ale sonda by měla chodit. S Petrem plánujeme výrobu redukcí, ale to bude aktuální až někdy v únoru.

Elmara:děkuji za bleskovou odpověď.

No a když by teda šly cívky z Vanquishe na Noxe, tak by mě zas zajímaly hmotnosti všech tří cívek :-)

To Bublina6: zatím přesně nevím, pokusím se zjistit a pak to sem dám. Sond jsou lehoučké, výroba je stejná jako u EQ.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru