Redakční test Musketeer [Test]

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy , Detektor kovů Advantage Musketeer

Redakční test Minelab Musketeer Advantage Pro

Advantage jsme testovali v průběhu dvou měsíců. Postupně jsme prošli všechny naše známé lokality. Snadno jsme tak porovnávali výkon Musketeera s ostatními detektory.

advantage


Stručně k ovládání

Detektor je, co se týče ovládání, velice jednoduchý. Pomocí potenciometru můžete nastavit citlivost odrušení země a stupeň diskriminace. Na kontrolním boxu jsou pak dva propínače. Prvním propínáte mezi All metal a režimem diskriminace. Druhým mezi režimem dohledávání.

Jílové u Prahy

Prostředí :silně mineralizovaná půda, velké množství železných odpadů a vytavenin.

Postupně jsme zkoušeli mašinku používat jak v ručně nastaveném odladění vlivu země, tak ve funkci Fix, kde je úroveň potlačení nastavena výrobcem.
Při ručním nastavení se detektor chvílemi choval nestabilně. Velké pruhy silněji mineralizované půdy způsobovaly chvilkami slyšitelné štěbetání. Při snížení citlivosti se nestabilita většinou přestala objevovat.
Při nastavení odladění do funkce Fix byl detektor trvale stabilní. Nastavení citlivosti se trvale pohybovalo nad 70% rozsahu a nemuseli jsme ho již měnit. Proto si myslím, že při hledání v mineralizované půdě je účinnější, a také pohodlnější, chodit ve funkci Fix. Je pravděpodobné, že s tím přijdete o pár centimetrů dosahu, ale dobrá stabilita mašinky za to rozhodně stojí.

Detektor jsem používal, z důvodu použití funkce dohledávání, jak v poloze pod rukojetí, tak posléze na loketní podpěře. Umístění na loketce se mi líbí rozhodně více. Detektor je tak daleko lépe vyvážený, i když tak v podstatě přestanete používat dohledávání.
Přepínač se na lokti ovládá dost problematicky. Nálezy se pohybovaly do hloubky 30 cm. Signál Musketeera na nález je hezky ostrý. Při minimálním odladění železa se vyhýbáte malým Fe-předmětům, velké kopete. Průběhem času ale začnete poměrně snadno rozeznávat i předměty větší. Charakterizuje je drobné pískání v jinak čistém signálu.
I hloubka uložení je jasně čitelná ze vzrůstající intenzity signálu. Z důvodu objektivity testu jsem tak kopal i železo, což normálně nedělám. Musketeer se v podstatě nemýlil. Po několika návštěvách se hromádka šrotu a měďáčků rozrostla na tolik, že jsem se rozhodl změnit lokalitu.

Kostelec u Křížku


Prostředí :mírně mineralizovaná půda, velké množství železných odpadů.

Na zdější políčka zajíždím poměrně často. Stále tu čekám na opravdu starou mincičku, ale jak to tak chodí ....
Políčka tu jsou skoro bez mineralizace, pouze větší počet železných předmětů zvětšuje šanci, že něco minete.
Stejně jako v Jílovém jsem i v Kostelci detektor testoval jak v manuálním odladění vlivu země, tak i ve funkci Fix. Při mírné a příliš se neměnící mineralizaci se detektor choval od začátku doslova vzorně, a tak potenciometr odladění země zůstával nastaven okolo 3 hodin.
Odladění jsem v podstatě nemusel měnit. Detektor od začátku překvapuje svým dosahem. Několikrát mne donutil kopat plechovku z hloubky přes 30 cm, což mě zase až tolik nebaví :-( Moje nejoblíbenější hloubka je po rozměry lopatky, to však bylo Musketeerovi úplně jedno :-)

V Kostelci jsem se opět snažil chodit s boxem elektroniky v pozici pod rukojetí. Dohledávání funguje spolehlivě, ale detektor mi v ruce sedí rozhodně lépe při poloze boxu na lokti. Postupně jsem i v Kostelci vyhrábl slušnou kupičku měďáčků a šrotu. Stará kolečka se ale jaksi neobjevila :-(

Les nad Psáry

Prostředí :mírně mineralizovaná půda, bez železných odpadů.

Rovnou se musím přiznat, že nejsem velkým fandou hledání v lese. Poměrně malá četnost signálu a všudypřítomné kořeny stromů mě moc nebaví.
Čerstvě zorané a uvláčené políčko to je jiná :-) Do lesa jsem se tak vypravil pouze jednou a to čistě za účelem testu.

Ruční odladění země proběhlo na jedničku a půda nevykazovala žádné změny mineralizace. V testu jsme používali Advantage s cívkou 10" a musím říci, že by se při prodírání podrostem a borůvčím 8" cívka asi osvědčila lépe.
Kromě několika bezcenných socialistických mincí se mi za odpoledne nepodařilo najít nic zvláštního. Až na cestě k autu jsem zkusil kousek staré lesní cesty a na ní se objevil hezky zachovalý 10Kr. Udělalo mi to radost, zvláště když to bylo jaksi jediné Ag v celém průběhu testu :-)

test

Orientační test na políčku v Jílovém

Prostředí :silně mineralizovaná půda, velké množství železných odpadů a vytavenin.

Pro časté dotazy jsme na závěr testu připravili s brašulí improvizovaný test dosahu. Jako zkušební minci jsme použili 2h RU, což je poměrně častý nález a menší mincičky mají podle nás větší vypovídající hodnotu.

Detektor jsme nechali nastaven ve funkci Fix. Při úrovni zdejší mineralizace se to rozhodně ukazovalo jako vhodnější. Mincičku jsme zkoušeli v hloubce od 5 cm do 20 cm. Větší stříbrňáček pak 25 cm.

Není to test o něčem vypovídající, ale jako demonstrační ho snad vezmete na milost :-) V průběhu testu jsme zkoušeli umisťovat menší železné předměty do okolí vyhledávaného předmětu. Musketeer si při vzdálenosti cca 10 cm nedělal žádné starosti a bezpečně hlásil barvu. Chtěl bych také upozornit, že ani silně zoxidované železo nedělalo žádné problémy a necpalo se do barvy.

Testovaná železná hrudka byl pravděpodobně šroub 10 s maticí.

Video z testu v Jílovém

Závěr

Co říci závěrem. Advantage je spolehlivá mašinka se skvělým dosahem. Jako analogový jednotón je určená "lovcům", kteří nehledají displej a nechtějí se spoléhat na vyhodnocení signálu pomocí filtru digitální elektroniky.
Musím se také zmínit o designu, který je rozhodně velice povedený a detektor je na pohled neuvěřitelně líbivý. Box elektroniky doporučuji nosit pod loktem. Detektor je daleko lépe vyvážený,cívka 10" má velice hezký dosah a nová konstrukce vypadá dobře. Co detektoru vytknout ? Určitě větší váhu :-) a také přívodní vodič k cívce, který i přes efektivní omotávku mohli inženýři v Minelabu vyřešit lépe.

......... a na závěr zcela subjektivně. Z analogů, které se mi
dostali v poslední době do rukou, je Advantage na špičce. Osobně doporučuji zkusit otestovat.

elmara

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

To Kobra: mohu potvrdit - rozrostou, jsem krásný příklad a Elmara to zajisté odsouhlasí. :-)

TO Kapral : souhlas :)

Mám také rád testy a tímto Elmarovi...díkes :-)

Super audio nahrávka, uvítal bych i modulaci zvuku u všech ostatních prodávaných detektorů. Toto je opomíjená, ale snad nejdůležitější vlastnost detektoru. K čemu je mi detektor, který mi tónem nic neříká a nebo jeho zvuk je pro uživatele nepříjemný.

TO kubota: Stojí to za uvahu pořešíme to.

Pánové,

tento detektor je super na rychlé zběhání lágrů (DD civka bere větší plochu) .Na militárie .Do hloubky jde jako F1270 nebo Explorer. Měl jsem ho chvíli v ruce.

Problém je , ale údajně z odfláklým zapojením konektoru a špatným kabelem u cívky kde dochází dost často k zlomení drátů v kabelu přechodu do cívky.Tvdil mi to jeden velmi starý praktik který tento detektor pár let měl.

Advantage mám taky a jsem spokojený, až na tu váhu.

Jinak, jak to vypadá s testem Treasure hound Depth multiplier. už se testuje od června. Celkem by mě to zajímalo.

TO hledač : trochu nás zabrzdilo když nám detík ukradli. Asi to proběhne až na jaře :) TO George : cívka je nová, uplně nový design. Stejný jako u Quatrra nebo Advantage.

To Elmara: až toho zloděje najdete, okamžitě poslat k soudu do Číny! :-)

TO kaprál : co naděláš :)

elmara..Píšeš ,že cívka je nová..o ni nejde..ale ten kábl a jak píše GEORGE ..To je naprostá pravda..kamarád musel spravovat,ten můj co jsem vlastnil se musel spravovat take...Naštěstí vždy stačila pájka.

Jinak je to dooost dobrej detík..ale analog mě prostě nesedl--)))

TO cortes : Nová je cívka, ta plastová průchodka i kabel. Vnitřní izolace je silnější:)

elmara..To je dost,že se s tím něco udělalo--)))

Cortés: Sěš to ty co jsme spolu předloni nebo ještě dřív hledali na Rudolci a já vám s Michalem dohodil spaní ve Slavonicích v té velké ubytovně ?

Test parádní,uvítal bych podobný test i u Quatra a to hlavně co se určování cílů týče.Věrohodnost číselné škály.Jinak díky,rád jsem se na svého bývalého miláčka zase koukl.Možná se vykašlu na digitál a pudu zpátky do Advantage.Leba

George---Ahoj..Svět je malej....Jsem to já ...Dobří lůdé se vždycky spolu potkajíííí...Byla to dobrá akce.

Tady je odkaz na zajímavé testy detektorů pří setkání letos ve Kdyní : http://forum.detektory.cz/attachment.php?i=12939

Snad ten odkaz bude odtud fungovat.

Tak se odkaz musí překopírovat do vyhledavače. :-)

kobra : nezůčastnil se testu buď záměrně nebo náhodou :-)

To Lebkoun: test Quattra MP je na čtvrtým pořadí zpět (zatím), tak to tam omrkni. :-)

TO kobra : mám dojem že se sním vůbec nehledalo. Musím to zjistit od krokodíla. Každopádně je tam uvedená cívka která neexistuje. I když je to detík který má svá omezení...tenhle výsledek je nemožný :)

Zdravím, tento klacík se mnou už rok koluje po polích, lesích i loukách, testováno nespočetněkrát vs. XP GMAXX2, Teknetics T2 a mohu doporučit. Se součastnou cenou 10-11 tis. je to v této relaci opravdový mercedes.A ovládání opravdu prosté - zapneš a jedeš a jeho rychlá reakce, velice dobrý dosah atd Vás opravdu přesvědčí. jen to chce naposlouchat, dalo mi to tam 2-3 měsíce než jsem si zvyknul, mince tahám i z větší hloubky než je zde testováno.Skvělé i va velmi drobné předměty, někdy mě to až prudí co to všechmo najde na pidi kousky. Takže já doporučuji, užijete si spostu zábavy a oproti T2, které už bylo 2x v servise jede jak víno.Asi tak nějak...zdravím...

pánové,tohle je detík!jmenuje se Platinum

tento detektor jsem vlastnil dva roky a dost me sklamal kdyz bylo v dosahu kus zeleza a barevny kov hodnotil to jako zelezo tak se stalo ze jsem presel stribrny hodinky zatim co znami s fisherem1236je kopl tak jsme je zkouseli se vzduchu a nic jen proto ze strojek meli zelezny co se tyka dosahu ten je slusny

TO kulkys : F 1236 je rozhodně bezva mašinka. Podle mého, doufám nestraného názoru (prodáváme oba) jsou oba přístroje srovnatelné. U 1236 mě trochu vadí že se nedá odladit zem. Jinak je to mašinka rozhodně na úrovni. Co se týče příkladu který uvádíš. Je to samozřejmě možné. Stejnou skušenost ale uděláš snadno i z 1236.

To kulkys:To se ,ale stává! Musíš něco nechat i ostatním!!!

mám predchodcu tohoto detíka Minelab sovereign XS-2a pro.našiel som viac ako 1000 mincí,a som velmi spokojný s tým.našiel som aj neuveritelne malé predmety,a mince v hlbke viac ako 30 cm.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru