Treasure hound Depth multiplier-začátek testu [Test]

Kategorie: Garrett - recenze a testy , Garrett Treasure hound Depth multiplier

Když se hledá hluboko!

Test

Asi tady není nikdo, kdo by si nepřál alespoň jednou najít svůj, třeba i bezcenný, depot. Po nějaké době hledání zjistíte, že to se standartní velikostí cívek a jejich dosahem není tak horké. A i když vám prodejce možná tvrdil, že vaše cívka ve spojení z vaším detektorem pracuje i na metr hluboko uloženém předmětu, většinou to není pravda ani z poloviny.
Průměrná hloubka dosahu 10ti palcové cívky na plechovku od coly se pohybuje okolo 5Ocm a to ještě u těch lepších mašinek.

Pokud se tedy běžný lovec pokladů chce podívat alespoň o metr hlouběji, musí se kolem sebe trošku rozhlédnout. V podstatě je tu několik možností a jak to tak bývá žádná není uplně nejlevnější. Může si pořídit zemní radar a pokud bude mít štěstí, koupí dobře. Ceny přístrojů, o kterých má cenu uvažovat, začínají přibližně kolem 5000 euro :)

Nebo je tu možnost pořídit pulzní detektor, který obecně, co do dosahu, slibuje opravdu hodně. Pokud ale chcete zůstat věrni klasickým VLF detektorům, nezbývá vám nic jiného než váš přístroj vybavit hodně velkou cívkou či nějakou specialitou jako je Treasure hound depth multiplier nebo Treasure hound eagle eye pro GTI 2500.

A těm posledně jmenovaným bych se rád tady trochu věnoval:

Podle mě je to asi nejlevnější možná varianta jak se dostat do hloubek pod 1m. Pokud tomu tak není tak mne opravte:)
Treasure hound má vysílač a části přijímače rozděleny do dvou protilehlých "boxů" čímž se podstatně zvětší identifikační magnetické pole.
Treasure hound při tom ignoruje malé cíle a díky tomu se dá hledat i v hodně zamořených oblastech.
I když za určitých podminek se dají z těmito cívkami hledat i kolečka, obecně je však Treasure hunter určený k hledání cílů větších než je plechovka.
Výkonem je samozřejmě zcela mimo běžný dosah. Výrobce uvádí hloubku až 5m což nemohu potvrdit neboť tak hluboko bych pravděpodobně nekopal. Ostatně velikost předmětu v pěti metrech by pravděpodobně měla velikost T-34.

Předměty okolo jednoho metru jsou však pro Treasure Hunter opravdovou lahůdkou a tak máte šanci najít i svého prvního sudeťáčka i v místech, které jsou již hodně prochozené.

Jak už to tak bývá není nebe bez mráčku. Při hledání pod dráty vysokého napětí mnohdy vzniká silná interference. Také na silné zarudnění cívka reaguje dost citlivě, ostatně sekundárně je cívka určená k hledání rudných žil.


V následujících týdnech proběhne na stránkách lovce pokladů co nejpodrobnější test, takže se těším na vaše ohlasy a samozřejmě zkušenosti z podobnýmy přístroji.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

už se těším na ten ---nejpodrobnější test..Opravdu mě to zajímá.

Čau Kortézi,no myslím že to asi konečně bude něco.Knedlajz (hodně zdaru)

kdy už budou nějaké infa o tomto detíku? Knedlajz

Hořím nedočkavostí,rozhoduji se,ten nebo jiný

;který?

taky by mě to zajímalo :-(

no civka my lezi doma ve sklepe a jeste sem ji neotestoval tak kdyby nekdo chtel okolo Hodoninska a okoli i SR jit semnou budu jen rad kopat metr+ v jednom cloveku asi zadna sranda

Chtěl bych se optat : Treasure Hound dokáže detekovat předmět velikosti kanystru na benzín v hloubce 2 metry ? Dík .

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru