Detektor kovů Golden Mask GM4PRO a GM4WCL

Nově založené vlákno pro všechny vlastníky nové verze GM4PRO

Návod pro detektor kovů Golden Mask GM4: Návod GM4
Návod pro detektor kovů Golden Mask GM4Pro WD: Návod GM4PRO WD

Testy detektorů kovů Golden Mask GM4: Testy GM4

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 1.4.2014 12:49

Tak pokud se nemýlím, tak i GM5 bude svou podstatou původně analog s přidaným digi vyhodnocením, nemám pravdu? :-) ;-) (pokud teda bereš ještě samotné vícetónové vyhodnocení jako analog)

Právě mi dorazil, budu jej v následujících dnech testovat a samozřejmě z toho vzejde i poctivá recenze. Natěšenost veliká. :-)

Jsem zvědavý :-) ;-)

Romane závidím a zároveň jsem rád ,že to máš na košt ty ;-) 8-)
Jsem na tu recenzi opravdu zvědavej . Chci jít do GM a už se jen rozhoduji mezi pětkou a nebo novou čtverkou :-D
Samozřejmě na zerdu nedám dopustit a nechám si ho ;-)

No Joe, obávám se, že tě zklamu - budeš asi muset poslat Peggy víc vydělávat :-) Zatím jsem byl venku jen hoďku, ale ten displej a způsob prezentace... To je věc. Těš se na recenzi :-)

Tak to si mě teď docela dojal :-( ;-) o:-)
Před měsícem jsem poslal Peggy vydělávat lepší love mezi lepší lidi (psychyatrická léčebna ve Štemberku o:-) ) ,s tím , že mi tam bude stále po ruce , až mě jednou vyvedou z lesa s pěnou u huby a vydávajícího divné skřeky o:-) A ty na mě takhle :-D No asi ji nepotěším s mou představou dárečku pod stromeček :-/ No zkusím jí nabídnout Joeho pod stromečkem jen v mašličce o:-) Budu muset tu ..oběť " podstoupit :,-(

Chce to založit novej(chlívek) gm5 Do 5.ky jdu taky a prosim ať ta recenze je co nejdřív dík

Chlívek založíme, velkou recenzi bude dělat GM4PRO a měla by vyjít na konci září v LH ;-)

Dík už se těsim

:-D :-D

Zdravím majitelé tohoto přístroje. Chtěl jsem se jen zeptat na odlaďování půdy. Asi před dvěma-tři dny jsem šel na loučku odladil a chodil. Vše naprosto v pořádku. Potom jsem druhý den šel na velkou louku k nám, ale vůbec se mi nepodařilo odladit detektor. Pořád pískal při máchání do stran. Četl jsem články jak odladit přesně tento detektor i viděl video přiložené k detektoru. Nic nepomohlo. Dokonce jsem si i vypl telefon a žádné dráty nademnou. Nic. Ještě jsem četl, že zkusit obnotat více šňůru a to jsem tedy taky udělal, ale opět nic. Nevíte někdo čím by to mohlo být?
P.S. byl opravdu silný vítr. Má to na to vliv? Chodím s detektorem asi týden a kousek tak se na mne nezlobte :)

Já Goliáše neodladím vůbec ale naučil jsem se s tím žít,citlivost mezi 6-7,nesmím o nic zavadit a ideál je pole bez vlnek.
V sobotu jsem byl spokojenej,nějaký římský cajky,Ag mince,kupa knoflíků a měďáků.
V neděli to samé pole ale pěkně silnej vítr a to se nedalo,při každém máchnutí pískání. :-/

Je to zvláštní, ale v silném větru mám někdy detektor taky nestabilní možná ten vítr nějaký vliv má. Když mám problém s odladěním což se stává málokdy, tak se s tím netrápím a přepnu do automatu rozdíl v hloubce není zas tak velký. Citlivost mám na 8.

Tak že by vítr znesnadnil odladění půdy či zvyšoval citlivost detektoru se mi nezdá. Spíše jsi měl více nastavenou citlivost - v některých lokalitách to nevadí, jinde zase dochází k rušení, je třeba snížit. Není třeba to hnát nad 8. Jo a kabel se nemusí tolik omotávat kolem tyče, ale pevněji stabilizovat u sondy (s vůlí, aby se kabel příliš nenapínal, dělám si tam takové "očko", které umožňuje pohyb cívky v kloubu dle terénu bez přehnaného napnutí kabelu). Kabel pak neplandá, nereaguje na pohyb tyče, detektor je bez prozvuků.

Děkuju za rady. Citlovost jsem měl tuším mezi 7-8 a ikdyž jsem zkoušel zeslabit na hoďně málo něco mezi 4-6 tak pořád pískal při máchnutí. Dokonce ikdyž jsem zoufale přepl do automatu tak při máchnutí pískal. Zkusím to samé pole dnes bez větru a večer dám vědět. Zkusím si i více pohrát s odladědím a ten trik s kabelem od kolegy nahoře.

Tak vyzkoušeno. Bohužel na to pole kde jsem byl jsem se nedostal, ale byl jsem jinde a tam jsem odladil během chvilku. Tak nevím čím to bylo :)

Možná tam bylo rušení, který jsi nemohl vidět. Mě jednou rušila sousedovic cirkulárka samo-domka, asi tak 500 m od zahrady :-)

stáhni si trochu citlivost :-)

No asi kilometr otamtud je menší letiště. Malá letadla a ty padáky s vrtulí :p (nevím jak se tomu přesně říká) - paragliding?. Může to být tím? Třeba ten silný vítr táhnul to rušení dál, protože normálně tam vídám dva detektořáře co chodí spolu..

U toho větru by možná připadalo v úvahu tření o materiál tyče,cívky a tím vytvoření statického náboje,na který by detektor mohl reagovat.
V práci máme ochranné štíty a pokud ho ofouknu tlakovým vzduchem,má snahu na sebe rychle chytat částečky prachu a hned po ofouknutí je i po přiložení ruky cítit slaboučký stat.náboj.

No, tak u letišť jsou taky nějaký radary. Myslím, že v každém manuálu k detektoru je psáno, že se u letišť, vojenských zařízení apod. nedoporučuje hledat pro rušení. To, že tam dva chodí a hledají neznamená, že nejsou rušení - např. se jim snižuje dosah, zkresluje prezentovaný signál apod.

Dnes opět.Začal jsem hledat a detík se choval normálně,pak se zvedl silnější vítr a bylo to v háji,s Goliášem se nedalo chodit,kabel dobře omotanej ale prozvuky i když jsem s detíkem nehejbal,po půl hodině jsem to zabalil.

Zdravím opět :)
jen taková rychlá otázka. Při chození po poli/lese se mi stane, že mi zapípá barva a tak kopnu. Na konci však je matice nebo obal od žvýkačky. Diskriminaci mám zhruba na 2 max 2,5. Dá se nějak zjistil oč se jedná ještě před kopnutím? Zkoušel jsem zvyšovat diskriminaci když jsem měl přepnuto na audio, ale stejně to pípalo a byl to obal od žvýkaček.

Jde taky o tvar,pokud je to kulaté,jde často do barvy.

Třeba matka, zátky od piva, kulatá železa s dírou - to stoprocentně není čistá barva. Jde to do barvy, ale slyšíš tam i proprdění. Je to o chození a naposlouchání, časem to jde líp a líp.

Včera jsem třeba kopnul nějakej pant kterej se hlásil čistě do barvy bez žádného prdnutí. Prostě čisté hlasíté pípnutí. V pátek jsem kopnul desetihaléř který se hlásil hrozně tiše, ale taky do barvy.
Takže nějaké rady které zvuky přecházet? Jasně čisté prdnutí přejdu. Mám přejít i barvu s prdnutím na konci?
Jsou to pro vás asi hloupé otázky, ale mne opravdu pomohou :)
děkuju

Mám jedinou radu, která ti pomůže. Kopej vše, co je ti "podezřelé". Já osobně kopu i signály s proprděním, ovšem pouze za určitých situací, které se zde nedají popsat, ty se prostě musí nachodit. Zkušenost z terénu se nedá přenést radou v diskuzi. Jinak ten pant - pokud byl ze železa, stoprocentně musel aspoň trochu prdět. Zkus si přejet pomaleji cívkou nad pantem, zjistíš, že při nájezdu ze strany prdí, nad středem jde do barvy. Musíš cívkou mávat na signálem delším pohybem, nejen krátce nad středem signálu, ale táááááhle a plynule. A ideálně křížem, tj. jednou čelem ze strany na stranu, poté se postavit bokem o 90° a zopakovat. Lepší je pomaleji, plynule, než rychle. Opakovaným "nájezdem" cívky ze strany do středu signálu lze nejen zjistit, zda jde o železo, ale i jeho přibližný tvar. S 30 cm spider s tím sice nemám problém, mnohem lepší ale na tuhle identifikaci je 23 cm spider. Jo a GM5 je v tomto ohledu díky grafu naprosto dokonalá, ale o tom zas jindy :-)

Trošinku jsem tu moji GM4 předělal. ;-)
http://kyl.rajce.idnes.cz/GM_4_PRO_W_new/

Tak jsem se dostal s tou úpravou baterek na výdrž 14h.

Ty baterky jsou jen 900mAh,mám slíbené 1200mAh,výdrž by pak měla být stejná nebo lepší jak s tím originál pakem.

Dobrý den, dotaz na Elmaru nebo i další : Jak je komplikované přestavění GM4 na teleskopický šaft ?

Je nutno něco násilně rozlepovat, štípat kabely, pájet atd. ? Dík předem za případné odpovědi.

Rukojeť je slepená ale dá se rozlepit.Nahoře do rukojeti musíš vyvrtat další díru na kabel.Ze staré tyče to musíš sundat a to bez pájení nejde.Šroub co drží na staré tyči jednotku,budeš muset dát i na novou,jinej se tam nevleze.Musíš v kravičce s baterkama odlepit reprák,pod ním jsou šrouby co to drží pohromadě.Pak to celé nabastlit na novou tyč,nejhorší je usadit ty káblíky do rukojeti.

to kyl76 : Dík za info, myslel jsem tedy, že to bude jednodušší, něco jako stavebnice :-(

Ona to je stavebnice,vrtneš jen jednu díru do vršku rukojeti na protažení káblu.Rukojeť je slepená něčím jako chemopren,jde to docela dobře rozdělat.Doporučuju to po montáži opět slepit.Káblík se lépe instaluje když tu dvoulinku rozděláš a vedeš na obě strany v tom zahloubení co je na rukojeti.Jednou stranou to tam nedostaneš.Nejhorší je rozdělání krabičky pod loketkou,repráček musí ven,matičky jsou pod ním a protáčí se.Dobré je si to rozdělané nafotit ať víš kam který drát jde.
Teleskop se sice prodává i zvlášť ale je asi primárně určený k přímé montáži ve fabrice.

Dík, takže asi zůstanu u původního šaftu, není sice tak složitelný, zato ale, jak jsem někde četl, je o něco
lehčí a každé deko je při delším hledání znát (tedy aspoň pro mě, nechci zobecňovat).

Minimální přepravní rozměry d x š x v jsou 575 x 255 x 255 mm se cívkou MD Tiger.Kolik váží tvůj detík a jakou máš cívku?

Zdar kyle : Mám běžnou GM4W s dvěma cívkama, nevážil jsem ji, tedˇ ale spíš uvažuji, zda by nebylo
jednodušší nasadit na teleskop X-Terru, zde ale vyjádření elmary :

" Nezkoušeli jsme to tak nevím. Kamarád takto předělával F75, článek o tom vyjde ve 4 čísle LH. C se týče terky, nevím zda pujde zastrčit box do rukojeti. Je možné, že tam bude potřeba díru odvrtat. ;-)"

Takže kyle, co si o tom myslíš, pokud se můžu zeptat ? Půjde zastrčit ? A co absence esíčka na tyči, prý žádný problém ?

Toto se již týká X-Terry, takže přesouvám také do patřičného diskusního tématu.

Absence esíčka,už jsem tu psal že třeba u cívky Goliáš jsem cítil dost velkou změnu na teleskopu k horšímu ale možná za to může ta hladká rukojeť(osobně mám malou ruku a musím rukojeť držet pevněji a je to znát).

Zdarec všeci.Koupil jsem GM4 proW z druhé ruky bez sluchátek.Chtěl bych poradit nějaký dobrý sluchátka.Je mi jedno jestli drát nebo bez.chci hlavně spolehlivost.Cena do 1500,- +/-
Díky za každej názor a ať to pípá ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru