Detektor kovů Golden Mask GM4PRO a PRo WD

Nově založené vlákno pro všechny vlastníky nové verze GM4PRO

založil Elmara 1.4.2014 12:49

Jelikož pomalu zvažuju druhý kus do rodiny (teď má syn Minelab XT 305) a tento GM vidm v akci u kolegy co s ním chodíme, dost nad ním přemyšlím.

Jaké jsou zkušenosti s poruchovostí a odolností?

K tomu prskání - kolega to samé,při každém kontaktu s větvičkou, vyšší trávou ... je tam zaprskání. Ale předmět v zemi se v tom dá rozlišit, to už zvládnu i já když jdeme souběžně. Tvrdí že to vzniká při nárazu do káblíku sondy, kvůli maximálně nastavené citlivosti. Je fakt že on snad najde v zemi i včerejší den.

Tohle dělá snad každý detektor pokud ho vyšťavíš na krajní mez. Někdo to preferuje, někdo nesnáší, vždycky je možné citlivost stáhnout a zvýšit rychlost obnovy...... Jedu to takhle s minelabem už roky. Třeba kořen nebo stonek z vojtěšky při rychlém mávnutí zabručí na sto pro, ale drobné Ag s tím nepřejdu. To dává většinou na první mávnutí.

ono to furt prská i na polích, kde žádná tráva neni. Nejhorší je když si detektor položim na zem abych mohl kopat. Tak vždycky strašně prská jak kulomet. Musim zlumit citlivost na min, položit ho a pak zas zesílit. Možná je to rušením z vysílačů, ale dřív to nedělal, jako by byl nějak přecitlivělý. Prská i když snížim citlivost na 50% a přestává jen když je na 20% a míň. Možná závada na elektronice, nebo voda natekla do sondy, nevim.

Dělalo mi to taky ale já se ho zbavil.Potřeboval by asi jen seřídit v servise.Je v něm pár součástek které se nastavují pomocí šroubku a mohlo se to časem rozhodit.Nebo vyzkoušet jinou cívku,tam by taky mohl být problém.

Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky