Detektor kovů LP ZERO a LP ZERO II

Zkušenosti hledačů s detektorem kovů LP ZERO I a LP ZERO II

Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO I: Návod LP ZERO I
Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO II: Návod LP ZERO II

Testy detektoru kovů LP Zero: Testy LP ZERO
Odkaz na stránku s detektory LP ZERO: Detektory Golden Mask na LP

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 3.6.2014 23:17

Zdravím Zeraře, mám ho něco přes roky a až teď ,když mrzne ,tak jsem sundal cívku a všiml si, že ze-
spodu je oloupanej a popraskanej plast,někde dokonce chybí a vylézáhliník.Chci se zeptat, jak to opravit ,jestli to omotat izolačkou , aby tam nešla vlhkost nebo to zalít pryskyřicí ? Pasuje náhradní kryt z GM ? Co pomůže ? Díky za Vaše zkušenosti :-) :-(

kryt sis měl koupit hned :-/ takhle bude nejlepší cívku poslat do servisu Márovi. ;-)

Zdravim u Zera se mi hrozne rusi dohledavacka s bezdrat sluchatkama.Mam Noktu a ty prvni sluchatka od GM asi ws101.Mate nakou radu dekuji.

vypnout sluchátka když dohledáváš jiná rada nebude . tu dohledávačku ruší i telefon ,takže zruš a nebo vyměn sluchátka 8-) ;-)
Neruší ti tu dohledávačku detektor ? jak je moc blízko, tak je to dost poznat , zkus ho odkládat dál od díry ;-)

Zdar borci,myslíte,že má cenu ho kupovat se sluchátky?

Pokud je používáš,tak jo.

já ho chodil s i bez , vše má své plus i mínus.
Plus - slyšíš ,každej tón stokrát líp, než bez nich ( hlavně ty nejistý a slaboučký) a výdrž baterek .
Nevýhoda je , že neslyšíš pořádně okolí ,ani parťáka . 8-) ;-)

no a to me prave stve asi nejvic. Kamarad mi pujcoval Deuse a ten ma ty sluchadla udelany tak,ze slysis jak zvuky,tak okoli....

sem měl sluchátka z pc za uši . měli dlouhej kabel i se štelováním hlasitosti a hlavně sem si mohl v klidu pověsit jen na jedno ucho a druhý bylo volný ;-)

Mam sluchatka Rattler na jedno ucho a spokojenost. Slysim dobre tony i okoli... :-)

Já bez sluchátek ani ránu jednou jsem je dal na krk abych se mah podrbat a už je tak mosím :-D
Hlavní důvod pořízení byl že zero řve jak pýchlá svině :-O

zero je tak hlasitý , jak si ho nastavíš , píšeš tady bludy :-P :-D :-D

Od 18let po odhod do důchodu v 62letech jsem jezdil tak můj sluch moc neslouží :-D

Tož je potom jiná :-D ;-) stačí od dochtóra napsat naslouchadlo :-P :-D :-D ;-)
sluchátka za uši a držijou i při prudkým pohybu o:-) ;-)

tak to si jsem docela jistej,že by sluchatka S kabelem nevydržely ani jednu hledačku :-D párkrát bych se do nich zamotal a už by letěly :-D

Tak to se mi nikdy s nima nepovedlo ,ani když hodil tlamu do chroští . Ale ty Gareťácký na telefonní šňůře mi vydržely na uchu opravdu jen chvílu a letěly . Pořád se z uší vezly dolů, když sem troch víc natáhl ruku ,bo položil detík na zem :-/

já mám kossy , na konci mím kroucenou šňůru 20cm a nemám s tím vůbec žádný problém :-D

běž do kuriozit ,když máš na konci eště dvacet cenťáků kroucené šňůry :-P :-D :-D :-D ;-)

No a na konci takovej mrňavej čurapajzl a tím čůrám :-D

tož já mám zase šňůru enem při tom čůrání, jak dočúrám ,tak sama zmizí :-P :-D :-D ten mrňavej čurapajzl zase zmizí v zimě a nebo ledové vodě o:-) :-D :-D ;-)

Jojo , začátkem zimy se měním na ženu :-) :-) :-)

sem si oddychl, že se to neděje jenom mě :-D :-D :-D

Zdravím hledači, potřeboval bych poradit. Před týdnem jsem si pořídil LP Zero 30 WS a nevím zda mi správně funguje diskriminace železa, protože i když mám diskriminaci zapnutou tak mi i železo slabým signálem pípne a můžu s dikriminačním čudlíkem točit jak chci. Děkuji za rady :)

Ve dvoutonu, si disk nastavuješ kdy se ti má ozvat železo a kdy barva, ale to železo je pořád slyšet. V jednotonu když máš správně nastavenou diskriminaci tak železo slyšet není a jde ti jenom barva. Disk si nastav na půl 2 a pust si instruktážní CD co máš v krabici :-) Tam se to dozvíš :-D ahoj

Právě píšu, že to tak nefunguje tak se ptám jestli má někdo zkušenosti s touhle situací. Něž překročím k reklamaci. Pokud nemáš zkušenosti, tak nevím proč mi píšeš jasné věci. :(

To je fakt, hledám jenom 12 let, vedu pobočku Detektory Pilot a s GM4 hledám jenom 3 roky , takže se omlouvám a doufám že brzo nějaké zkušenosti získám, ahoj a hezký den :-)

To jsem nevěděl, ale řekl jsi mi jen to co bylo na tom CD což jsem samozřejmě udělal. Chtěl jsem jenom vědět jestli někdo nemá podobnou zkušenost, nebo jestli je to normální. Pořádně ho nachodím a uvidím co dále. Tak díky za reakci a ať se daří s obchodem. :)

To jsem nevěděl, ale řekl jsi mi jen to co bylo na tom CD což jsem samozřejmě udělal. Chtěl jsem jenom vědět jestli někdo nemá podobnou zkušenost, nebo jestli je to normální. Pořádně ho nachodím a uvidím co dále. Tak díky za reakci a ať se daří s obchodem. :)

V pohode :-D, ja chodim ve dvoutonu, zelezo nechavam rvat, ale nekopu to. Nanektere cile totiz Zero bude hlasit signal barva/zelezo
a kdyz budes mit zelezo vyple, tak ten ton je takovy trhany a zkresleny. Misto signalu zelezo tojenom prskne. Odzkousej si to v terenu a uvidis co ti bude vic vyhovovat. Ahoj a hodne.nalezu :-)

Jo to bude ono. Tobě taky hodně nálezů, zatím zdar. :-)

musíš se to naučit poslouchat - nachodit si svoje hodiny se zerem. Protože každá věc a kov má různé ohlasy. někdy kopneš i čistou barvu a vyleze z toho železo a naopak . Ale to se prostě musí pobrat zkušenostma . Vše je praxi. stačí změna vodivosti materiálu, zeminy, hloubka , tvar, uložení a zvuky sou úplně jiné. disc.dej podle rady Pilota a poslouchej každý tón .

Dobře děkuji. Budu se řídit podle vašich rad. :-)

Pokud to zkoušíš na víko od kanalu tak to ti neschová jákékoli nastavení disc,každý detík ti takto velký signál vezme.zkus to třeba na šroubováku ,pokud to bude blízko u sondy detík ti bude jen slabě prskat.Je to normální.

To jsem nevěděl, ale řekl jsi mi jen to co bylo na tom CD což jsem samozřejmě udělal. Chtěl jsem jenom vědět jestli někdo nemá podobnou zkušenost, nebo jestli je to normální. Pořádně ho nachodím a uvidím co dále. Tak díky za reakci a ať se daří s obchodem. :)

to je na kowise:
zero jsem si taky koupil asi před týdnem a byl to můj první reálný kontakt s jakýmkoli detektorem. Zatím jsem ho zkusil pouze třikrát na dvoře a na louce za barákem a mé první zkušenosti jsou dejme tomu smíšené. Nutno podotknout, že obě tyto místa jsou tím nejhorším testovacím prostředím pro začátečníka, neb jsou zamořena všelijakým haraburdím, takže ono enormní množství signálů je výzvou. Připadá mi to, jako by tam ty šrouby, hřebíky, dráty, alobaly, zátky atd. někdo před roky schválně rozesil. Takže signálu mám požehnaně, na každém metru asi čtyři. Takže už jsem ze země vykopal asi přes dvacet kilo železa, což bylo úmyslné, protože jsem si to uložil v rámci výuky. Je pravda, že odhadnout železo od barvy není pro začátečníka úplně jednoduché, takže ta trochu naivní představa, že budu kopat jen čisté signály vzala za své, ale je zároveň pravda, že časem se dá v onom dvojtónu leccos naposlouchat, takže já věřím, že časem se spolu nějak sžijem. Co mě trochu zklamalo, je právě ta funkce jednotónu, kdy se mi často pískáním ozývají železa a to nejen ta silně zrezivělá, nebo nějaká nadměrná. tady ta mnou zidealizovaná představa trochu vzala za své, tím myslím tu představu, jak si tam dám diskriminaci a budu chodit jen barvu. Zkoušel jsem i povrchový test a je to všelijaké, třeba je zvláštní, jak se ozývá nová zátka z lahve od piva. Jinak je detík výborný a ta přecitlivělost je někdy až ke vzteku, tím myslím, že se to někdy doopravdy ozve i na tu diabolku, nebo pitomej kousíček alobalu..ale v jiné situaci to jistě ocením. Tož tak.. :-)

Jo, to Zero je v tom takové. Chodím jen dvouton a nastavení podle doporučení. Jiné vůbec neřeším. Po určité době už poznáš, kdy se ti vyplatí si kleknout a kdy ne. Taky jsem s tím zkoušel různě kroutit a nic závažného se nedělo, tak jsem se na to vykašlal.
Jako barva se mi hlásí s silně korodované železo, ale jak to nazvala moje přítelkyně, vždy to "kačeří". Jak tam je špetka kačera vím, že to je něco železného. Prostě zatím choď, hledej a časem ty zvuky budeš umět rozeznávat a celkem dobře identifikovat.

Ahoj, uz dlouho koukam po zeru, myslite ze si nejak znatelne pomuzu prechodem z c.scope cs1mx?

A co je špatného na tom tvém?

Spatneho neni nic, ale uz bych chtel neco vic do hloubky,tak sem se chtel zeptat jestli nekdo takto neprechazel z cs1cky. Jestli je tam opravdu znatelny pokrok.

A nebude to jen o sondě? Mě by třeba zajímalo co to je víc do hloubky... Co co máš do hloubky jít neumí?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru