Detektor kovů Nexus Credo DDM

Vlákno pro všechny hledače, kteří používají detektor kovů Credo DDM

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 19.10.2013 18:31

Zajímalo mě, jak zní Credo DDM v jednotonu, a ono to je slušně oddělené, barva, nebarva, i charakter cíle. Překvapilo mě, to že to je tak pěkné. Mučil jsem ho pěkně ošklivým železem, taky. Pokud jde o samotnou funkci DDM, tak ta se nepletla. Jako všechno, chtělo to jen trochu cviku a pochopit co po mě ten stroj chce.
Audia jsou tady, i s trochou komentáře:
http://www.detektory-vychodni-cechy.com/nexus/credo-ddm/

K tomu dodám , že v diskriminaci ve dvoutónu při testování Ag u kušovky může v těsné blízkosti železa vydávat stejný tón jako železo jen jde oběma směry. Železo ovšem při správném nastavení diskriminace někde kolem 10 - 11 hodiny jen promlaskává. Samozřejmě kulaté uzavřené patvary a některé prohnuté radličky dávají také "barvu" ale to je normální a už při malém odkopnutí signál znejistí zpět na železo ;-)

No, je to mazlik, tenhle šum svistu. Udělal jsem i ten multitón, na stejných cílech, a u železa, patvaru, ten hnusný kroužek, je slyšet přesně jak říkáš, jak se s tím diskriminátor a audio perou. Ale jak blikne, to je ten barevný zvuk, hned na další máchnutí tam je odezva - říkám jí morzeovka - a to už neblikne nic, je to železo. Je to zase tady:
http://www.detektory-vychodni-cechy.com/nexus/credo-ddm/
Mě se nejvíc líbí ale ty malé cíle a to zlato. Jak to tahá.... :-) A máš pravdu, mlaská mu to.

Ahoj litrfree nemáš tam audio v allmetalu a multiton naplno? Zajímal by mě zvuk multitonu bez diskriminace.

Multiton naplno v jednom setu je, budu teď dodělávat normální Credo v jednotonu, a Tím budou pokrytý všechny kombinace pro všechny nový Nexusy. Tím pádem i pro MKII bude možný získat přehled. Udělám když tak ještě ty all metaly v multi naplno, s ručním GB aby do toho nešahal automat, jak to zní. Chvilku mi to potrvá, ale bude to.

Dík, děláš skvělou práci :-)

Dneska testováno 10krejcar FJ ve 32cm a Credo DDM ho bralo jak se sondou 10" tak se sondou 13" dosela dost dobře. Jinak jsme tzv. "voxovali" (to znamená počkej nekopej já si to taky očuchám) a dost často se nám stávalo , že to další detektory neviděli jen Nexus. Po vykopání to byl třeba npř. krejcar v cca 40cm. ;-)

Zase nepřeháněj krejcárek ve 40.
:-D

Krejcar né krejcárek :-) ;-) :-D

:-O Desetikrejcar ve 32cm to zní hodně neuvěřitelně, ale vzhledem k tomu že Credo DDM 10 již třetím týdnem chodím, tak tomu i věřím. :-) Mám i sondu 18khz a vím že v tomhle stroji je obrovský potenciál, člověk se s ním lehce sžije a hledání je až neskutečná pohoda, je to za moji hledačskou "kariéru" už čtrvtý detík (před ním 6let zetex omega, rok c.scope 1220XD a rok R1) a jsem si jistý že Nexuse hned tak z ruky nedám. 8-) Jen škoda že venku už mrzne, padá to bílé z nebe a vypadá to tedy na nucenou zimní pauzu :,-( Zdar a sílu všem lovcům a sběračům.

No nemám v první řadě důvod přehánět - nebyl jsem tam sám :-) A hlavně to není až tak krejcárek jako spíš krejcar jak píšu www.lovecpokladu.cz/detail-mince?id=610 ;-)

Tak to je koláč :-D ,to je jiná.

Pro ty co chodí DDM, jak jsou na tom s kvalitou/výdrží konstrukce ?? Tak nějak jsem uvažoval o některém Nexusu do budoucna, ale to co se píše ve vláknu o MKII (a to zrovna u detektoru za 45k...) mě docela odrazuje.

Ahoj , to co se popisuje v MK II. je tím , že se v první várce detektorů omylem do balení zatoulalo několik středních tyčí bez nýtového zajištění. Toto se již nikomu stát nemůže ;-)

Aha tak to sem rád a děkuji za info. ;-)

Koukám, že to tady nějak utichlo ;-) a začínaj se objevovat creda na prodej jedno na aukru a jedno tady.To mě trošku překvapuje :-( celkem mě zaujal a tak netuším co si ted myslet.

Jedno na aukru a jedno tady je jeden a ten samej detektor ;-) Navíc podle toho , že někdo prodává se přece neřídí hodnocení detektoru ;-) Utichlo to , protože jsem chabrus se zádama , tak pro to nic nedávám.. ;-)

No co jsem se díval tak má každý jinou cívku, ale spíš mě mrzí že nikdo nic nepíše :-( určitě si ho pár lidíuž koupilo. Minimálně ti co je prodávaj a mě by zajímalo co jim nesedlo ;-) protože mě se zatím pořád zamlouvá.

Stačí se jen zeptat co tě zajímá a já rád odpovím ;-) Co jsem chtěl jsem napsal v článcích a nebudu to tady přece kopírovat ;-) Tak se ptej..

Zdarec,malej dotaz na Tebe habán,má nějaký vliv při odladění poloha páčky rychlosti obnovy?

Dobrej dotaz , ale to budu muset vyskoumat , protože já používám víceméně MID. a bral bych to jako základní tak bych odlaďoval v tom. 8-)

Dík za odpověď :-D

Ty články jsem četl, ale jsem zvědav na názory těch co jsi credo koupili ;-) no ale z těch bohužel nikdo nic nepíše.

ajímalo by mě,zda jede i na nabíjecí baterie,protože 3volty z 15 dolů mě přijde trochu moc.A jestli jede,tak jak dlouho vydrží(v automatu).To samý i MK II.Jestli může někdo říct,byl bych rád za info.Dík.

Jede. Nemá problém, dobíječky to bere normálně. Ten, a i ten. Jak dlouho vydrží - celej den to nelehlo. Pak stejně nabíjim.

Nabíjecí baterie není problém. Máme skladem i nabíjecí bloky a nabíječky.

Nikde jsem Elmara ty nabíjecí bloky na E shopu nenašel.Můžeš mě nasměrovat na stránku?

Jsou to stejné nabíjecí bloky jako na GM ;-)

Dík mrknu se ;-)

Detektor je velice povedenej ale mám jeden menší problém.Při i malinko slišitelném prahovém tónu má detík při hledání prozvuky a tak to řeším jeho stažením pod úroveň slišitelnosti,ale tím ztratím něco na dosahu.Řešením je negativní odladění,ale jek moc odladit do mínusu od neutrálního standartu?Dík za radu.

Prahový tón nemusí být daný na slyšitelnost.. Jde o to aby byla dobře odladěná zem- FAKT DOBŘE ;-) Pak klidně senz nahoru dvouton kam potřebuje vaše ucho a treshold tak aby nedělal prozvuky při máchnutí na stranách. Při dohledávce jde treshold přihulit a tím se dostaneš na maximální dosah ale není to choditelné.. Odladění do mínusu nedoporučuju je to pak ještě víc náchylné na ty prozvuky a zisk nijakej ;-) Domluvím se s Markem a natočíme video s celým odladěním..

Díkas za info a těším se na video.

Video by určitě bodlo.
Mohl bys, dřív než bude video hotový, popsat postup FAKT DOBRÝHO odladění země, kterej Ty používáš?
Dík :-)

Taky připojuji prosbu o popis toho odladění,ono to video přeci jenom chvilku potrvá.Za nás všechny nedočkové dík.

A vy by jste mohly kluci zase napsat nějaké zkušenosti s používáním.Jak se vám jeví konstrukce,co stabilita při hledání,nepadá bordel do repráku?Co ten kabel od cívky?Jak moc žere baterie?Atd...

Jelikož ho chodím opravdu krátce tak je na nějaké zkušenosti fakt brzo.Za moji osobu však mohu říci,že mi detík vysloveně sedl a mince(barvu) i s tak velkým kolem jako je 13 cívka dokážu v bordelu ve sluchátkách slyšet a najít.Jelikož jsem dost dlouho chodil GM3 tak mě hloubka zas až tak nepřekvapila. Crédo mě ale dostalo tím jak je suveréní.Když řekne barva tak tam je a nemusí se nijak přemlouvat.Bomba je ten pásek kterej ti vlastně barvu potvrdí ještě světelně.Pro někoho ale bude možná při večerním hledání svítit až moc.Baterie mám dobíjecí a spotřebou ničím nevybočuje od standartu.Toť asi vše co si dovolím napsat.

No jo,to by bylo dobré, možná bych se už rozhoupal a koupil si ho ;-)

Ten světelný pásek sem pořešil přelepením zatmavovací folie co se dává na skla u aut.Jinak to večír oslňuje jako prase..Hlavně když člověk jde někde u cesty v lese tak každej blbě kouká co to běha za červený světlo.. :-P

Tak jsem odeslal objednávku na DDM 13 už toho přemýšlení bylo dost. :-)

Tak jak,už ho máš doma?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru