Detektor kovů Nexus Standard MK II

Vlákno pro všechny hledače, kteří používají detektor kovů Nexus Standard MK II

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 19.10.2013 18:32

Mne sa uvolnila len redukčná tyčka spájajúca vrchnú časť detektora s prostrednou tyčkou. Mimochodom bola zlepená obojstrannou papierovou lepiacou páskou…. Nechápem, ako na takom drahom detektore môže byť konštrukcia zlepená papierovou lepiacou páskou. Keby som nevidel na vlastné oči, tak by som neuveril, že niečo takého môže niekoho napadnúť.
:,-(
Inak som s detektorom spokojný.

Teda to je mazec, u detíku za padesát klacků. :,-( Kdepak soudruzi z Bulgárie udělali chybu? Teď aby se ještě začala srát elektronika... :-/ Nevědět co s padesáti klacky, tak bych šel asi do CTX. Tam je kvalita na špičkové úrovni. :-P

To màš pravdu..V ruce to je takovà hračka a za ty prachy bych to ošéfoval jinak..Před pár dny sem šel s MXT Pro a lezl sem na svahu po šutrech.Co čert nechtěl ja letěl na hubu a přimo na detektor..Bejt to Nexus tak nevim nevim..Jinak na Nexuse si nemužu stěžovat a bere hloubky který bych u jiných detektorů těžko hledal..Peněz rozhodně nelituju a koupil bych si ho znova..hában co sem četl u DDMka tak už to prý dělaj lépe..Prostě mám blbej kus...

To Kofak a IndianaJones: pošlete ty vadné vodící tyče a my Vám je vyměníme za nové. Bohužel u první dodávky se u pár kusů toto stalo a výrobce byl obratem informován. Od té doby jsou tam nýty a je po problému. Napište na email info@lovecpokladu.cz svou adresu kam to můžeme poslat a my Vám to pošleme. Vadné tyče nám pak pošlete zpět na naši adresu uvedenou v kontaktech.
To Tomisek: neviděla bych to tak černě. Myslím, že rychlost reakce výrobce na problém byla a je skvělá. Nemyslím, že není na místě Bulhary podceňovat ;-) Tacud

Diky a cenim si toho..Jste super ale mě se uvolnila horní tyč a to konkrétně madlo s jednotkou a tam vedou tyčí dráty k boxu k baterkám...Teď sem to ofáčoval pevnostní izolačkou a zatím drží...Já si to tady klidně přehodím ale nerad bych prišel o záruku.

Bylo by možné nám to nafotit a poslat emailem abysme to poslali do Nexusu, protože s tímto jsme se zatím nesetkali. Díky. Tacud

Ofotit není problém ale na foto nebude nic vidět.Madlo je normàlně odlepené na horní tyči..Je tam jen lepidlo a na pohled si toho člověk nevšimne že je to volné.Šel sem v boruvčí a najednou se uvolnilo..Tak sem musel domu frčet pro jiný detík.

to Tacud: souhlasím, taky si Nemyslím, že není na místě Bulhary podceňovat :-D :-D :-D

ok, tedy... Myslím, že není na místě Bulhary podceňovat ;-) to je tak když se pracuje dokud hlava nepadne na klávesnici ... ;-) Tacud

Už mà někdo civku 18 khz..Vážně o ní uvažuju a nevím zda je to dobrý nápad...Diky za info.. o:-)

Ahoj , cívku mám skladem. Je hodně citlivá a dosah je parádní - dal jsem to i na jedno mé video. ;-)

Diky za info..Video super..Překvapuje mě ten dosah na 18khz cívku..Dá se podle videa řict že ten dosah je stejnej jak u základní.. o:-)

I tak prosím o foto, jestli můžete, ať jim to můžu přeposlat se šipkou "tady je problém". Někdy to vysvětlování je zdlouhavé a ukázaná platí ;-) díky Tacud

Ok..Zitra to nafotím a večír pošlu..Díky za zájem..

Já děkuji a z naší strany není zač. Problémy jsou od toho, aby se řešily ;-) Tacud

Fotky odeslány.. ;-)

Ahoj, byl jsem hledat jen dvakrát a dnes jsem si všiml že spodní část cívky je odchlíplá. Taková milimetrová štěrbinka. Proč na to nedělají kryty cívek? Bylo mi řečeno že to vydrží vše a proto se nedělají kryty. Tak asi ne! To jsem byl jen na políčku. Doufám že se mi to za ty prachy nerozpadne. :,-( Nedostane se mi tam voda?

Cituji: "Nový typ designu s použitím ABS a skelných vláken dává sondě podstatně delší životnost než tomu bylo u klasických cívek vylévaných pryskyřicí." Je to mazec, cívka za 13 litrů. Holt kvalita se platí. :,-(

To bych chtel videt jak civka vydrzi obcasne narazy na skaltnite podlozi, za par mesicu bude po ni !

Chci si detik na jare koupit ale vubec me nenapadlo,ze se k nemu nedelaji kryty civek?To je snad standart ne? V takovem pripade koupi dukladne zvazim. 8-)

Možná bude lepší počkat,já sem jel původně podívat se na Nexus nakonec sem se rozhodl pro E-Trac,že se nedělá kryt cívky mě trošku překvapilo,no a když to tady tak čtu tak su rád že sem do toho nešel,přivézt si dom detík dražší než naše auto aby se mě rozpadl za šest hledání jak kostka lega,byl bych doma za pitomce já a né výrobce :-D

To caviar: která jiná cívka vydrží podle tebe nárazy do skály ??

Musím uznat že Nexus reklamačku uznal a poslal novej detektor což jsem opravdu nečekal..Tímto chci poděkovat jak k vám na pobočku tak i poslat velké díky do Nexusu..TAK TO MÁ FUNGOVAT..Super a zítra zas do terénu s novým detektorem. ;-) :-P :-D :-) 8-)

Čau, tak to je super. Někdy se musíme domluvit, vyběhnout společně a předat si zkušenosti.
Moje konání s eMKáčkem už se začíná podobat hledání ... ;-)

No konečně :-D Dohodnu se s klukama na hledačku a přijedem ti to tam pořádně prokopat.Budeš brečet :,-(

No no.... :-)

Huš ...hledám ve stejném revíru ;-) :-D :-P

To je dobře..Potom už tam najdeš velký prd :-D

Tak tak ;-)

Láká mě tenhle detektor. Rád bych viděl nějaké porovnání s CTX 3030, protože když si k tomu dokoupím tu cívku na 18 kHc, tak jsem na stejné ceně... Ovšem pokud by za současnou cenu byly sondy obě dvě, tak není co řešit...

Detektory jsou to každý jiný, doslova jako den a noc. Záleží na tom na co chceš detektor používat? Co vlastně hledáš? Pokud by ti šlo o dohledávaky v maximální hloubce, pak je to ok. Obecně je ale na většinu cíílů CTX k neporažení a variabilita použití je uplná. Od nejdrobnějších drobíků po zakopané tanky :-D

A který by jsi doporučil na běžné polní hledání?S ohledem na separaci a hloubku.

Ahoj , na běžné polní hledání bych ti já z těchto detektorů doporučil CTX3030 komfort v diskriminaci a separaci je vynikající. Standard MKII. je dobrej do lesa nebo na louky kde ho nic v dosahu neporazí. Ale separaci bezkonkurenčně CTXko. ;-)

Také by mne zajímalo nějaké to porovnání, s CTX 3030 jsem měl tu čest na jedno hledání a byla to o hodně jiná zkušenost než co jsem kdykoliv dříve zakusil. U tohoto Nexusu mi přijde, že by hledání mohlo být podobné detektorům klasického ražení, ale samo s pěkným výkonem. Taky je tu nějaký ten váhový rozdíl, i když CTX mi ruku za tu chvilku kupodivu neutrhlo. :-)

Používá někdo u tohoto detektoru konektor pro nabíjení baterií ? Docela by to ulehčilo neustálé žonglování s bateriemi. :-D Zajímalo by mě, jaký na to použít napájecí adaptér ?

O nabiječce jsem též uvažoval. Nabíjeci baterky mají 1.2v tak dávají 12v což je málo je potřeba 15v .
1.5v baterky jsem nesehnal a hlavně mají špatnou výdrž. Propojil jsem tak zvané buřty beterie do serie tak mám 15v plný výkon a co se týče výdrže zatím velká spokojenost (zatím ve fázi testování)
Takže pouzdro s buřt bateriema hodim do batůžku ten na záda, spirálový kabel s konektorem píchnu do nabíjecího vstzpu v MK2 a hurá do terénu.
Byl jsem v terénu celej den Nexus na plný výkon a kontrolka baterie na konci dne v plném rozsahu tak uvidíme 8-)

Super, přesně něco takového jsem plánoval. Hlavně abych se vyhnul neustálé manipulaci s bateriovým boxem, který není zrovna silnou stránkou Mk II a v terénu tím hůř.
Změřil jsem kolik dává mých 10 AA baterií (Eneloop) a je to 14,2 V což bych řekl, že je dobré.Ty buřty to zní bezvadně, zkusím to taky nějak vymyslet. :-)

Nešlo by to vůbec napájet něčím jako je tohle (jen příklad) ? Mít to v batohu tak je zaručena minimálně celodenní hledačka.

http://www.bixnet.com/batap90.html

Ono těch 10 nabíjecích dá víc jak 12V,kolem 15V to bude.

Přesně tak , nabíjecí 1,2 dává ve skutečnosti alespoň mně 1,47 , takže žádný problém ,

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru