Detektor kovů Nokta Legend

Vlákno pro všechny majitele detektoru kovů Nokta-Makro Legend

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 1.12.2021 10:55

První detektory by tady měli být v polovině prosince ;-)

Jsem zvědav jak to pomastí - už se dychtím na testování :-D

Vypadá velmi dobře,záleží jak pošlape v praxi. Chtěl jsem si pořídit Equinox 600 a po přečtení článku o Nokta Legend jsem ted na vážkách. o:-)

Proč si kupovat tureckou kopii když můžeš mít australský originál? Ale pokud tam nebudou ty fórový plasty jako u protinožců, tak vlastně proč ne:)

Koukám co se tady děje. Každopádně legend určitě nepoužívá stejnou technologii. Pokud by to tak bylo, nastal by rychle problém, jelikož Minelab si svoje patenty ostře chrání. To že se nyní všechny nové detektory podobají Equinoxu je prostě dané tím, jak neuvěřitelně úspěšná je technologie Multi IQ. Už od uvedení na trh, jsem tady mnohokrát napsal, že žádný nový detektor od předních značek nebude už jiný než multifrekvenční. A i když jsme ještě tři roky četli blábolení o "síle" jedné frekvence... byla to samozřejmě naprostá blbost a realita u XP, Nokty, Garrettu jasně ukazuje, kdo říkal pravdu.

Je jasné, že se všichni snaží Minelab dotáhnout. A když jste jednička tak holt musíte počítat s tím, že Vám budou okopávat kotníky. Tak to prostě chodí. Konkurence je ale zdravá věc, nutí Vás pracovat. A to se děje :-)

Jak chodí Legend opravdu nevíme, ještě jsem neměli v ruce ani první kus. Docela mě pouze překvapuje, když se tak do hodnocení pouští kluci, které jsme ještě před pár dny s detektorem učili. To mi dost připomíná naší učtelku Aj na střední, která byla také vždy přesně o jednu lekci před námi :)

Už od uvedení na trh, jsem tady mnohokrát napsal, že žádný nový detektor od předních značek nebude už jiný než multifrekvenční. A i když jsme ještě tři roky četli blábolení o "síle" jedné frekvence... byla to samozřejmě naprostá blbost a realita u XP, Nokty, Garrettu jasně ukazuje, kdo říkal pravdu.
Novinka 2021Garrett Goldmaster.

To ale není nový detektor. Je to naopak velice starý detektor od Whites.... co dostal jinou samolepku

Takže Garrett udělá multi Apex a pak opráší tachnologii starého Whitesa s jednou frekvencí aby ji prodával jako novinku.

Nic neoprášil, to je Whites celé. Garrett tu značku koupil a je to jediný detektor který nechal ve výrobě.

Jem sice už měsíc a půl nemocný na kopě prášků, ale mám pocit, že sjetý je tu někdo jinný.
Jaký Garet, jaký Whites? Je to vlákno o nové mašině Legend, nebo proč se to tady zmiňuje??

Jo, už to chápu, mě se prvně neotevřelo celé vlákno. :-D To bylo asi na toho Goldmastra, že?
No, mě osobně zaujala jedna věc. Když se člověk podívá na to hrozné dlouhé video z představení Legendy a přežije ten šílený hlas tý ženský ( já si musel okamžitě zkontrolovat zda se mi nepokazily mega drahé repro monitory k pc :-D ), tak je tam vidět, že to sami porovnávají s Noxem a nijak se tím netají. Většinou v takových videích bývá detektor bezejmený a beztvarý kus železa, ale tady ne a to mě docela zaujalo. Proč tomu tak je? Tohle se většinou nedělá, je to napadnutelné. Takže buď je to o spolupráci, či na dohodě, anebo si z toho makro nic nedělá, ale tomu moc nevěřím. Takže otázka zní, co má Makro společného s Minelabem?

Každopádně jsem moc zvědavý jak půjde v praxi, mám nokta impakt a kromě váhy jsem maximálně spokojený, Legend by mohl být fakt super s tou multi IQ a radši bych koupil ten, než předražené konkurenci dávat peníze za nic nového

Sondak... Já Impact měl, a byl super, rozhodně lepší než co jsem měl ještě GM5plus, také pokukuji po Legendu, ale počkám až na testy a co se ukáže, a pokud se to vyrovná Noxu, nebo nedej bože bude ještě lepší... Začne šílenství a na bazarech bude rozhodně z čeho vybírat

Kto záváhá ten nežere 😁 Už ho mám objednanej a čekám. Po simplexu to bude myslím fajn zmena:)

Jasně kup a pak popiš ostatním přesně co se ti na něm nelíbí :-D :-P :-D

Tak se nám trošku termín dodaní opozdil budeme si muset počkat 😭😁 o mesic dele

To se fakt posunula doba až o dva mesice?.... Jak to???

Mě osobně se ten detektor líbí. Když se kdysi mluvilo o tom, že má Nokta vyjet s multifrekvenčákem, tak mě napadlo, že by bylo fajn kdyby ho udělala ve stylu Simplexe. Akorát o něco konstrukci vylepšit.
Sám Simplexe mám už rok a půl a ten detektor mě prostě baví. Chodil jsem 6 let s Garrettem 350 a chtěl jsem něco rychlejšího a nezatížit rodinný rozpocět.(nový dům a práce kolem, takže je kam sypat o:-)
Ta konstrukce je šikovná a detektor je líbivej, ale je to tak úměrný tomu Simplexu a jeho ceně. Je fajn, že už Legend osadili v základu karbonovou spodní tyčí, tu jsem na Simplexe dokupoval, stejně tak jsem dokupoval prodlouženou středovku aby zámky tolik netrpěly.
Proto mě u Legend zarazila cena. Ikdyž je to nový multifrekvenční detektor, tak má stejnou konstrukci jako Simplex, za 19 tisíc bych asi čekal víc.. Když si vezmu že stojí stejně jako Nox 600.. Navíc Equinox se už prodává víc jak tři roky??? Nokta 3 roky po Minelabu vyjede s multifrekvencí a detektor stojí stejně.. :-/

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru