Hledačovo jídlo

Se zájmem jsem si povšiml, jak důležité je jídlo. Takže jsem se rozhodl založit toto fórum, protože bez vydatné stravy se hledání může zvrhnout v mánii. Nějakou. :-O

v kategorii Lovci historie, nálezy a určování, založil litrfree 25.11.2011 17:21

Z pozice šéfkuchaře doporučuji vydatnou snídani, nezbytnou stolici, kuřákům cigára s sebou(!!!Nezapomeňte oheň!!!), čistou vodu a něco na energii (tatranka, fidorka, bonbóny, žvýkačky,----POZOR NEMÍCHAT, nechutná to tak dobře, jak jsem myslel!!)
První dvě věci doporučuji ještě doma, jinak přibalit minimálně denní tisk ;-). Mně se osvědčila ta snídaně, čistá voda a tatranky--aspoň 3. Ale já chodim v plný polní a zkoušim co vydržim, takže tatranky mám spíš jako zálohu na hlad :-D.
Ke zmiňovanému koláči přibalil bych něco křenu na zakousnutí a lahvičku hořčice na zapití 8-)

to pavlik: Ty předběžné operace jsou nesmírně důležité. Souhlas.
Jdu si naložit maso na fankfurtskou. ;-)

stejně je hlad převlečená žížeň :-P ale to maso nezní zase tak zle tak zdarec fšici 8-)

Já měl dnes před krátkým hledáním dva krvavé steaky, no super, Jirko frankfurtská je taky dobrá volba

Pánové, jak to že ty babčiny karbanátky měli tu jinou chuť? V čom byl fígl?

česnek litříku českej česnek ne šméčko z čajny :-/

ten mám svuj. Zkoušel sem přidat tak 10% mletýho pečenýho, a bylo to skoro ono. Ještě něco chybí. Ty karboše byly takový těžký, myslím tím ne na konzumaci, ale konsistencí. hutný, ale ne utemovaný. Třeba to někdo ví, nebo se má koho poptat, já už se koho poptat nemám. Bohužel.

No já myslím že vše uvařené, upečené, usmažené atd... od naších babiček bylo vždy prostě lepší, čím to asi je? Rád bych se to taky dozvěděl.Ikdyž se to dělá podle osvědčeného receptu od babičky tak je to dobrý ale není to ono jako když to dělala ona ;-)

večer to zkusim takhle: přidám k syrovýmu kousek masa z pečeně, namletýho. Už jsem to zkoušel doplňovat všelijak, v oblasti sekaný malinko jater a kousek drůbeže je supr třída, a dělat spíš koule než šišky. Ty karboše navíc obalám jako řízek. Tak to babička nedělala, ale je to jako s laděním detíku. Nikdy neříkej nikdy. Slibuju si od toho lepší matroš na svačinky než ty věčný salámy buřty klobásy a lepeňáky. Tam ale dělá hodně dobře syrová okurka, na trávení. Ale na svačinky je nejlepší Tonny, měl sem tu čest s ním dělat v manufaktuře před Loveckou chatou HHB, a bylo to supr! Dáme Loveckou na jaře, za chajdou sou horní pole po kukuřici, a dáme ji i s mojí No1 lokalitou, protože i hartman nás vzal na luxus, Henry taky (i když jsme neměli štěstí)a to mi otevřelo oči. Kámoši víc než syslený šmuky. Život je krátkej.

Jirko ahoj :-)zkus do karbošů nastrouhat kousek tvrdýho sýra,možná to bude ono.Moje babi to praktikovala a přesně jak pravíš byly utemovaný.A dovolím si přidat svůj vynález,třetina mletého masiska z prasiska,třetina strouhanýho sýru no a ta poslední třetina drobně nasekaný porek.Podle množství přidat vajca,dávam 3 na kilo a půl hmoty.Osolit raděj méně kvůli sýru a opepřit dle nálady.Klasicky trojobalit a dobré chuti přeju :-)

řikáš sýr... ;-)

Hele se chystám dělat si doma šunku, nezkoušel jsi to? Tento týden koupím formu a podám hlášení jak to dopadlo :-P

je tam problém s oxidací. čerstvá OK, potom šedne. vychytat sůl. Cpi tam tak 8 čísel, a zkoušej,, s kápií, s cibilkou, česnek je hnusnej, s olejem trochu pomůže udržet barvu, no, a každopádně to není voda e od řezníka. Bez E to šedne. je to na styl udělat a sežrat.

aby to nešedlo, stačí přidat trochu práškovýho cukru
:-P

tak to nebylo ono. Bylo to skoro ono, ale ne uplně. Myslím ty karboše.

Tak pokračuju v hledacím testu CSmXi3. Rvu to po hodinách, mezi prací. Dnes v podvečer na konci supr zatmění měsíce než zapad za mrak, ale jako catering marinovaný kuřecí řízky v česnekovym dresingu, tenký jak čipsy. Paráda. Sem si dal za ně palec, sorry, jídlo je důležitý.

JJ zatmění super taky jsem ho pozoroval, jinak jsi mi Jirko udělal s těma řízečkama a hlavně s tím česnekem ( ten já můžu ) takoví chutě, no prostě jdu vyrabovat ledničku i když už je 21 h ;-) :-D

jirko už se těším na tu společnou akci, budeš vařit??

Vydám pokyny, budeme vařit. Jasně.

na sport jedna začíná fotbal. K tomu se hoděj bramboráčky. pěkně malý, jen po lžičce... tak a takový ty vysoký uděláš tak, že přidáš dycky do porce - míchat až před nalitim - trochu kypřícího prášku do pečiva nebo sody. Takový dělaj v Lužickejch horách. Tak sem pustil chlup kouzel...

nebo tam nenechávat lžici. s cukrem opatrně, lepí to.

Nejlepší jídlo je pivo.

ty už vaříš i pivo??

tak tak Jiříku :-)

jo Hrzáne, mám to v plánu. Už mám kotel, 4 kubíkový chlazení, eště dozdívám spilku.

to zrovna předělej na kořalku

Lihovarníka mám rodinnýho, pivovarníka nemám, tak pívovár. Dokud to de...

tak vař a pošli vzorek pplkou

kde se nechaj koupit TEď jiný okurky než hadovky z Norska? Ty hn oje z hydroponie.

Je to hrozný, když na okurce v prosinci země původu Norsko, kde je problém normálně vypěstovat i pšenici.....

Elektrika skoro za dáču z vody a hydroponie. To není surovina pro jídlo, to bych si taky moh dělat z toho, co ohřeju průtokem a zbyde z ležáku na ráno po minerálku na zapití paralenu. To je prostě na palici.

teda do tohohle počasí chleba s vejpečkama je supr. Bohužel svačinu často přes půl sním už v autě... Musim ji dávat do kufru, abych na ni nedosáh, to by mohlo pomoct.

Já se takovejma zbytečnostma jako je jídlo nezdržuju.Max. Tatranku do kapsy. :-)

To já jo. Nehledám za trest....

Hele Jirko ty jsi jako jedna postava z filmu,, Já vám říkal, nepouštějte mně k tomu, já všechno sežeru" ;-)

Já Máru varoval, ať mi to neprodává... že bude průser... ale on na mě jako na jinou postavu s filmu: "Máme štěstí že si jel právě kolem...!"

a se šípkovou, nebo se zelím

depak. Dáme si zabíjačkovou.

Přesbidlo! To je bomba! Teplý do alobalu a do utěrky, a do krabičky lžici! Paráda.

Tak nyní ujíždím na budapešti s houskou a řekvičkama. Sice to popatlá batoh a lepí se na to v něm hlína, když to vypadne z mikrotenu, ale je to supr.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru