Kde hledáte?

Dobrý den, dektektor mám teprve 2 týdny a moc nevím, kde bych mél hledat. Vy prostě jdete na libovolné pole nebo les? A nebo ho nějak vybíráte?

Díky za odpovědi. ;-)

v kategorii Lokality, založil motokrosar 17.3.2013 11:55

přesně

Podle intuice a citu

Jéé, tak to já mám právě naopak- nejdřív jsem vytipovala místa a pak se teprve sháněla po výbavě.Na víkend mám naplanové hotové dobrodružství...a taky nepovím :-)

Zjistil jsem, že když se člověk spoléhá na vlastní smysly tak má často větší úspěch, než studiem map. Je samozřejmé a nevyvratitelné, že tam kde to prokazatelně žilo několik staletí tak tam pozůstatky budou, ale mnohokrát jsem přišel na již vybílenou lokalitu a tak jsem intuitivně zašel na pole, kouknul se doleva - doprava a představil si... párkrát kopl a bylo ;) Je to hodně o intuici a schopnosti pozorovat terén

2x jsem šel na místo kde i podle staré mapy nic než les nebylo a hodilo mi to dohromady přes 30Ag.Jak se na nějaké místo moc dlouho chystám tak většinou prd najdu tak poslední dobou střílím od boku ;-).

Presne tak. Taky radeji dam na vlastni intuici a pozorovani terenu nez na mapy... to kdyz se pak cloveku podari "vypnout" a nechat se "unaset", tak to potom lita... :-)

Nemá u tej morany být vepředu tvrdší sykavka a na konci tvrdčí jazykozubní písmeno a u posledního slova vepředu s? To by pak bylo o něco ponuřejší... Anžto Konfucius děl: Temná je smrt, ale temnější je život.Tak hlavu vzhůru, něco se chystá na pomoc...

Jak píšou ostatní,čím víc si dopředu proklepávám místo,tím větší ho.no tam najdu.V poslední době prostě vyrazím a uvidí se :-P

Detektor mám teprve krátce, chtěl jsem hlavně vědět, co máme okolo domu. Pole jsou stejně osetá, tak hledám po loukách okolo domu. Původní dům nechali postavit Schwarzenbergové a předci jim pak robotovali, hned za domem pak byla protektorátní hranice. Očekávání se ale zatím nenaplnila, nic vyloženě starého jsem nenašel, spíš hřebíky, šrouby, lžíci, kosu, kované řetězy atd. Po několika hodinách hledání jsem našel zatím jen jednu minci - prehistorickou ruskou kopějku z r. 1982. :-D

no taky hledáme spíše podle toho, kde jsou trochu podmínky v lese hrabanka a kde teoriticky dříve něco bylo. Po lesních cestách chodíme málo, protože se nám nechce kopat do toho betonu a potom to tak taky dopadá, že se najde max pár socanů. Některý lokality, ale dokážou překvapit vypadají v mapách jako hluchý a realita je jiná a naopak. Všechno je to o štěstí hromadu míst co si člověk řekne tady by něco mohlo být, ale jsou už proluxovaný za těch 20 let se ani není čemu divit.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru