Kde začít?

Zdravím Vás zlatokopové, teď v sobotu jsem byl poprvé vyzkoušet pípání a dost se mi to zalíbilo, zkoušel jsem jednu lokalitu kde dříva byla vesnice ale zjistil jsem, že je to tak 50 let zpět takže tam nic moc zajímavého nebude. Chtěl jsem se zeptat když bych si volil lokalitu kde bych chtěl hledat mince, je to nejlépe asi pole co? Nevím jestli záleží hodně jestli je orané atd. Prošel jsem jen takovou louku kde byla asi nějaká navážka protože tam byly pod povrchem nějaké rozdrolené cihly atd a dost špatně se kopalo :) Budu hledat převážně v jižních čechách přesněji Jindřichův Hradec - Nová Bystřice.

Byl bych moc rád když by mi někdo poradil jak néjlépe do začátku. Budu si půjčovat detektor: garrett 120 z půjčovny v českým rudolci jako tuto sobotu.

v kategorii Lokality, založil Messhidan 23.3.2014 19:23

Je uplně jedno jestli půjdeš les,louku,nebo pole.Je to o štěstí.V neděli jsem chodil 6hod. a prd.A o tom to je.

hlavně chodit

Chodit a chodit. A zahrabávat. :-)

Mony má pravdu, narazíš na louku a najdeš třeba 8 mincí a pojedeš o kus dál a nic.Je to všechno o štěstí. Já tvrdím, že je to jako s houbama.

Akorát mne seiří když musím zahrabávat díry po nějakých idiotech :-(.

Je to o štěstí ale pro rychlou akci na hledání volím poorané pole... Nemusíš se drbat někde v křoví nebo s kořenama a stihneš projít větší část za krátkou dobu ;-)

Děkuji Vám moc za odpovědi, potřeboval jsem prostě opravdu ujistit v to, že je jedno kam se vydám a rovnou jsem dostal odpověď i na otázku jestli neni problém když je pole orané :)

Kolego...pomuze ti opravdu ze zacatku jen stesti a trpelivost..,ale nezbohatnes zcela jiste,neboj :-D,
jen se chovej slusne,zahrabavej po sobe diry,nechod v zasetym a pak ti preju hodne fajn nalezu.......
vsude jsou...neboj. ;-)

I já mám osvědčený pole...oraný,neoraný x let je to fuk..jak už se tu zmiňují druzí,je to o trpělivosti a rozhodně nezbohatneš(alespoň ne jen tak rychle) :-D :-D

Chlapy jsem taky začátečník z Krkonoš ,chci se zeptat zda je problém pípat v KRNAPU

V horách bylo osídlení dost pozdě, nevím, přesně co chceš najít, ale nevidím velkou šanci.
Stejně je zajímavé, tady všichni běhají po polích, ale kdo si v historických sbornících přečetl o mincovních nálezech, drtivá většina se našla ve starých domech, při stavbě kanalizace v obci, v dutině stromu, pod pařezem, u potoka na stráni...asi opravdu náhoda, může to být kdekoliv. Pole se každý rok orá, mince tu jsou nekvalitní, pokud vůbec nějaké. Ale možná, že naši předkové nosili peníze s sebou na pole a tam je pro nás rozhazovali ;)

Pokud vim tak v narodnich parcich se nesmi ani chodit mimo vyznaceny cesty natoz nekde neco kopat.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru