Mína, granát, atď...

Dnes som kopal nedaleko stareho mlynu, v hlbke cca 50cm bol velky objekt, na Garrette to zobrazovalo vodivost kovu podobnu striebru. Chcem sa spytat co teraz, ci je to nebezpecne dalej kopat, popripade ake mate vy rady, ako dalej postupovat. Zase nechcem volat hned policiu ked tam bude nejake velke zelezne "nieco". Mate podobne skusenosti? skor mam zaujem hladat mince, a pod., nemal by som kopat a hladat viac pri povrchu? Dik za odpovede a rady.

v kategorii Munice, zbraně a bojiště, založil Lioneer 17.7.2012 19:56

Ahoj, je třeba se prokopat alespoň tak, aby jsi viděl částečně o co se jedná. Nelze volat pyrotechniky ke každému železnému signálu. Pokud se bojíš, tak se na to vykašli ;-)

Přesně tak. Už jsem kolikrát myslel, že je to munice a nakonec nebyla. Je tolik věcí, co se tomu podobá.

a poculi ste o niekom kto pri takomto hladani "vybuchol" ? :-)

tak pokial hladas v SR podla jazyka tak potom davaj si pozor na iny vybuch. neviem o nikom kto by pri tom vyletel, az pri naslednej manipulacii.

Osobně můžu říct, že jsem nechal za posledních 8 let odvést určitě přes tunu munice, někdy i
nález každý víkend a nikdy jsem neslyšel, že by někdo "vybuchnul" při vykopávání. Přesně jak píše ssgti až při šťourání se v tom. Ale určitě kopat opatrně, to v každém případě. A i kdybys zavolal a nakonec to bylo něco jinýho tak taky se mi stalo a PČR vždy úplně v poho.

ok dakujem vsetkym za odpovede...

a este ako slovak ti odporucam aby ta pri hladani v sr videlo co najmenej ludi, zakony su zakony

viem... som nenapadny :) na tom slovensku je to vo vsetkom "lepsie"

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru