mince mrtvolka a její čištění - věčné téma

Tak jsem konečně nalezl první minci - polní mrtvolku viz.dvě fotky pod tímto odkazem http://uloz.to/xXp8dPkh/mince-zip

Protože zpravidla nemám štěstí na nálezy, tedy kromě šrotu, a lehce se nechám vyplašit cizí přítomností, většinou hledám tak hodinu nebo dvě a kopání mi dělá trochu problémy kvůli špatnému nářadí, byl jsem i za tento skromný nález docela rád. První, co jsem v rámci čištění udělal, bylo ponoření mince do šťávy vymačkané z citronu. Po asi 2 hodinách jsem minci vytáhl, bylo patrné, že modrozelená nákaza částečně pustila a zůstala v tekutině, nicméně vzalo to s sebou i patinu a proto je teď ještě těžší rozpoznat, o co vůbec šlo. Chtěl jsem se vás chytrých a vzdělaných zeptat na pár hloupých otázek:

1) Jak poznáváte o který kov se jedná, když před čištěním ani nelze mince identifikovat? Kvůli následné volbě metody čištění.

2) Máte nějaké univerzální postupy čištění jako např. nejprve mýdlová voda + kartáček, pak vyvařit a pak kys.citronova a když nic tak chemie

3) Lze s touto mincí ještě vůbec něco udělat? Myšleno zkusit ještě kys.citronovou (mám dojem, že jsem to přehnal a raději příště třeba max 3 minuty) a chvíli povařit aby se ukázala patina?

4) Je to nějaké RU, ale nevím přesně o jakou minci jde. Před čištěním byl velice mizerně čitelný letopočet, nyní už ne. Poznáváte někdo?

Moc díky za jakoukoliv odpověď.
o:-)

v kategorii Čištění a focení, založil Chalitd 3.9.2014 21:41

Já mám, roztok na měděný mince od Leuchtturmu, vyhozený peníze v mym případě.

Ještě taková otázka, na tuto totální mrtvolku něco vůbec zabere? Jaký byste zvolili postup, aby se dalo minci identifikovat? Zdá se mi, že je to spíš na vyhazovat do koše... to samozřejmě neudělám, protože pro mne je to top dnešního hledání

http://uloz.to/x9CqtQkU/p9060061-zip :-)

Ahoj. poprosim, pokud chces neco urcovat, vkladej to sem na LP do casti Lovci Historie a nikoli zabalene, ale jednotliva fota. To, cos nasel, bude zrejme zinkova mrtvola, ktera (promin) je bohuzel jen na vyhozeni. Pri zadosti o urceni je dobre dat dalsi parametry, jako meritko a hmotnost.

Aha ano, díky za tip. Sice se na Lovecokladu tak nějak pohybuju už cca 3 roky, ale na tuhle záložku jsem ještě neklikl... dobrý no. :-/ A divím se, že nejde přidávat fotky rovnou do komentů. Začnu od další mrtvoly, kterou (třeba) najdu. :-)

Za 3 roky jsi neklikl na Lovci Historie? :) To bude asi na zapis do Guinessovky :D

Tak vostře nesouhlasim, když něco, tak musíš vědět víc než jen pocit a já si myslim. Zinková mrtvola se nechá i dnes položit jako zastara na koleje. A čekat. Buď prskne. žlutě jako špek tý barvy, a hned je to pryč. Nebo ne, a pak tam někde je. Někdy kousky, to je pech, a někdy ez pechu. A když tam je, je to klika, a to nejlepší, když to je supr, najdeš placku, a pozir, jak jsou na kovu čáry, tak pak opatrně rukavice, to je ezoterika, a oheň, a věštit. Rychlý soudy jsou plytký... :-)

Cos to pil? :)

Ale di. Svobodu usudku. Radost neni trauma

Snazim se to pochopit, ale nejde :) Asi nejaka disharmonie vesmirneho kontinua :)

To chce gb do plusu a de to. :-)

Právě jsem se vrátil z dvou a půl hodinový hledačky. Krásně podmítnutý pole, měsíc skoro v úplňku, nikde nikdo, teda kromě nimroda, kterýho jsem potkal ještě u auta a doporučil mi nechodit ke kukuřici (aby pak nevodetektorovávali mě v nemocnici, páč ne všichni jsou si prý u nich ve sdružení jistý cílem), ale poradil mi právě to podmítnutý pole, o kterým jsem nevěděl. Kam mířím, podmínky nádherný, ale...nenašel jsem vůbec nic, ani jedno jediný kolečko, tak se chci zeptat, jestli je to normální, protože od února nemám žádný Agéčko, a pěkných měďáků a psích známek bude tak do 10 kusů. Musel jsem brutálně něčím naštvat permoníky, protože to už není možný. Potom mrknu na lovce, kouknu kolik přibyde za den Agéček a jdu do kolen. Nedávno tu někdo psal, že mu trvalo 196 hodin, než si ho vypípnul. Myslím, že letos už jsem ho hravě překonal. Jsem asi výjimka ze statistiky. Má to taky někdo tak?

Sorry, spletl jsem si topic. :-/

Já se lekl že ses právě vráti z Hradu :-D :-D :-D

Ha,ha! Vedel som, že to bol dobry vzorek :-D

Len tak uvažujem, aký tu je vekový priemer? o:-)

díky za info! :-(

Ta váha je podobná i u me a akorát já mám dlouhého fiskárse a je taky na pohodu :-D

Na med KYSELINA STAVELOVA
A jak rozpoznat,ja uz to vecinou poznam?podle tloustky mince a i podle krusty
Stane se ze nevim,v tom pripade klicem prejedu po hrane po plose a je jasne zdali se jedna o med,ma cerveny odlesk,stribro je stribrny ;-) :-)

Zkouším různé postupy na oživení mrtvolek.Nemáte někdo nějaké které které můžete postrádat?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru