Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Reagoval jsem samozřejmě na PAWCZ

pawcz: Diskotéku mám vždy jen pokud je kolem nějaké elektromagnetické rušení (mobil loví signál, el. ohradník apod.)
Občas se mi to stane při zapnutém automatickém ladění země (žulové podloží v kombinaci s vyšší citlivostí a rychlejším pohybem detektor občas zmate). Změnou parametrů/režimu se to dá efektivně srovnat.
Zkus prověřit konektor u cívky a očisti kontakty u konektoru do jednotky. Pokud to nezabere, zkus se domluvit na servisu, je možné, že se ti projevuje nějaká vada, kterou bys sám neopravil.

Díky, už jsem reagoval do vlákna. Když ale zmiňuješ odladění země, tak k tomu mám dotaz do pléna. Ladění země mám v automatu a moc nechápu výhodu ručního pumpování, resp. příjde mi to spíš jako nevýhoda. Vysvětlím:
Když namátkou kontroluji hodnotu odladěnou automatem, tak i v rámci jedné lokality a jedné hledačky (třeba pole), se hodnota mění. Prostě jednotlivé části pole mají různé půdní podmínky. Rozdíly jsou někdy i 5-10 bodů. Pokud na takovéto lokalitě odladím ručně, musí být přece výsledek horší, ne?

Nazdar borci...Mohl by mi někdo doporučit na noxe 800 Carbon Shaft,který opravdu ubere z celkové váhy detektoru..Děkuji za tipy.. :-)

Ahoj, já mám tento a spokojenost. Škoda, že se nedá sehnat v ČŘ.
https://www.detect-ed.com/products/original-black-equinox-carbon-shaft-set

da sa zohnať z AU ja som tak objednal a pohoda

Objednaval jsem 10/2020 z AU. Odpovedli, ze by to slo diky covidu nekolik mesicu a odkazali me na FR. Z FR to slo asi 2 tydny.

detect-ed je topka u mňa. Mohli by ju zaradiť do predaja na LP.

Dobrý den, ahoj všem.

Tak včera mi umřel moje 800ka, upadl mikrospínač a zrovna zapínání :(

Prodám zbylé příslušenství z EQ 800, vše kupováno zde a v záruce - vodotěsná sluchátka KOSS za 2900 Kč, dále malou separační cívku 15 cm i s tyčí, je krytkou cívky a šroubem pro rychlé prohození a výměnu cívek za 3900 Kč, magnetický kabel s USB konektorem do zásuvky 500 K, náhradní šroub s matkou k cívce 100 Kč, obal na jednotku za 150Kč, a obal k tyči pro záložní zdroj energie power banky za 150 Kč. Možno jednotlivě bez slevy, nebo vcelku s další slevou 10 % za vše. Kdyby někdo měl zájem, piště na janyr@seznam.cz nebo link s fotem zde - https://ostatni.bazos.cz/inzerat/142423008/prodam-detektor-kovu.php
Určitě se dohodneme ;-)

Hezký den všem.
Prosím o radu, mám nového noxe 800, kterej mě přivádí do stavu šílenství....
Discotéka a morseovka je tím problémem.
Jediným způsobem jak to odladit, je zmáčknout tlačítko ZAP/VYP.
Dle návodu a videa zkouším různá nastavení, mobil u sebe nemám, stožáry VVN jsou hodně daleko.
Mám dvě cívky - základní a velkou od coilteku a stejný problém.
Dík za radu

predaj mne za 1/2 ceny kupim hned 8-)

Dyť už máš, k čemu druhej?
Leda bys měl cscope evo 6000.
Mimochodem jsem konečně nasadil sluchátka a detík se zklidnil, že by prudil repráček, zítra to ozkouším. :-)

Jeden co tu chodí má to samé, je jedno jestli s tím mává nebo ho nechá ležet na zemi. Já bych to v momentě omotal kolem prvního stromu.

Kdy ho koupil a má 800?
Ať zkusí stáhnout hlasitost.
Dneska jsem ždímal noxe cca 7 hodin s originál bluetooth sluchátky. A když jsem je odpojil a přidal hlasitost na 21, tak se spustilo disco. Po stažení hlasitosti na 16 zase klid, jenže s tím se dá chodit jen se sluchátky.
Bohužel jsem zaznamenal i několik výpadků bluetooth sluchátek vždy na cca 2 - 4 vteřiny, jež začalo vždy chrapláním do sluchátek.
Obávám se, že se nejspíš jedná o výrobní vadu noxů.

Má ho víc jak rok a chodí bez sluchátek.

Jestli chodíš na reproduktor nebo sluchátka by nemělo mít na stabilitu vliv, spíš napiš jak to máš nastavené- jestli tam nemáš nějakou botu. Popř. klidně zavolej (servis) ;-)

Jak jsem psal, chodí s ním známí.

Hlasitost správně nemá mít vliv na stabilitu detektoru, nicméně v popisu není uvedené nastavení což má na stabilitu zásadní vliv.
Každopádně pokud by se to tak chovalo tak je to špatně a řekni mu ať se ozve ;-)

Vyřídím ale nejspíš to má blbě nastavené a vyšponované co to jde.

Nejspíš má vyšponovaný prahový tón, odhaduju nad 20.
Já to taky měl vyšponovaný, stáhnul jsem to a je klid.
( Zvyk z analogu ).

Ahoj, je zde někdo z Prahy, nejlépe 10, nebo okolí kdo by mi dokázal aktualizovat noxe 800? Děkuji.

když se zastavíš v Jílovém na prodejně tak ti to uděláme na počkání. ;-)

Díky všem za rady a poznatky, ale stal se "zázrak".
Detík se zklidnil, disco odeznělo a čím víc s ním chodím na špacír, tím je to lepší. Asi potřeboval nasáknout tou naší hroudou.
Cesty Páně jsou nevyzpytatelné.🤔

P.S. Zrovna dnes krásnej a jasnej cíl, ID 39, že by stříbrňák, hloubka kolem 30 cm a... obal od lybaru.

Kdo poradí, co dělám špatně?
1. Detektor: ME800. Sondy: ME 11"základní cívka a Coiltek 15" hloubková cívka.
2. Detektor: CS3MX (C.Scope) ( jen pro info).
Dnes jsem si udělal malý test na hloubku a hrůza...
Mince vkládány do boku jámy cca 7 cm.
Skladba půdy: 2 cm travní drn, 10 cm ornice a hlouběji jílová půda.
Detektor nastaven na Park1 - tovární nastavení, prahový tón 4, citlivost 21.
1 Kčs 1980: ME11 - 20cm a Co15 - 20cm (skoro nekopatelné).
CS3MX - 20 cm.
10 krejcar (Ag+Cu): ME11 i Co15 jen do 15 cm.
CS3MX - 20 cm (ještě kopatelný cíl)
1krejcar (CU): ME11 i Co15 max do 20 cm.
CS3MX - netestováno.
Prakticky nekopu nic (mimo velké kusy hliníku) pod 20 cm.
Co15: ukazatel hloubky, 1 dílek = 1 cm. Pinpoint = absolutně prokecává, zaměří cíl vpravo a ono je to vlevo, nebo mimo díru.
Ale na malé kousíčky ALU ( 5x5mm) je tato cívka super.
Nýtek (CU) z ryflí mezi dvěma hřebíky taky super.
ID cíle od 3 až po 39 vše ALU (mimo pár výjimek).
S ohledem, že obě cívky nejdou pod 20 cm hloubky, tak: buď jsem starej debil a neumím to nastavit nebo je vadnej detektor a nebo ho pověsím na hřebík a koupím nového XP Deuse.
Ještě zkusím známého (má ME600), aby ho vyzkoušel.
Díky za každou věcnou radu.

Chyba v nastavení - po radě se servisem vyřešeno.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky